Sekrety koreańskiego piękna. Przełomowy przewodnik po pielęgnacji skóry i makijażu

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska
Wydawnictwo: Quello
Korean Beauty Secrets: A Practical Guide to Cutting-Edge Skincare & Makeup
poradniki
Agnieszka

Przepustka do nieskazitelnej i zdrowej cery Indywidualne programy dla różnych rodzajów skóry i jej problemów Wszystkie sekrety koreańskiej pielęgnacji w jednym miejscu Niezależnie od tego, czy poznałeś już sekrety urody Koreanek, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w świecie koreańskiego piękna, ta książka pomoże ci zmienić swój pielęgnacyjny rytuał na bardziej skuteczny. Dzięki Kerry...

Przepustka do nieskazitelnej i zdrowej cery
Indywidualne programy dla różnych rodzajów skóry i jej problemów
Wszystkie sekrety koreańskiej pielęgnacji w jednym miejscu

Dzięki Kerry Thompson i Coco Park, znanym i wpływowym ekspertkom K-beauty, dowiesz się:
jak precyzyjnie określić potrzeby swojej skóry: każda cera jest wyjątkowa
jak spośród różnych kosmetyków wybrać tylko te, których składniki są najlepsze dla twojej skóry
jak zbudować własny rytuał pielęgnacyjny, dostosowany do twojego typu cery.

Ta książka dostarczy ci wiedzy na temat produktów pielęgnacyjnych, którą metodą prób i błędów gromadziłbyś miesiącami.

źródło opisu: http://quello.com.pl

źródło okładki: http://quello.com.pl

Mylengrave | 2019-06-20
Na półkach: Przeczytane, Uroda
Przeczytana: 20 czerwca 2019

Nic nowego, jak większość książek dotyczących urody, także i ta jest do niczego. Nie aż tak bardzo do niczego, stąd 3 gwiazdki. Wydana przeciętnie, skręcając lekko w stronę "nawet ładnie".

Nie dowiedziałam się niczego nowego, natomiast w dużej mierze autorki nie wpakowały tu banialuk. To ważne, bo spotkałam się już z tak dużą ilością kosmetycznych bzdur, które wręcz mogą zaszkodzić czytelniczkom, że jestem na to wyczulona.

Za dużo tu Korei, ja wiem, że to koreańskiego piękna sekrety mają nam być przedstawione, ale nie rozumiem po co wypisywać koreańskie marki, recenzować koreańskie kosmetyki (większości nie ma w PL, niektóre można je kupić ze stron internetowych, czasem są one bardzo drogie; niemniej nie ma tutaj takich, które możemy spokojnie kupić stacjonarnie czy w najpopularniejszych sklepach internetowych). Szczytem tego absurdu są rutyny pielęgnacyjne znanych blogerów (w Korei chyba, bo nie znam żadnego), totalnie bez sensu, to tak, jakby zapytać przypadkowe osoby a ulicy,...

Ania | 2019-06-17

Koreanki od zawsze mogą poszczycić się piękną cerą. W poradniku Kerry Thompson i Coco Park dowiemy się, jak postępować, aby również móc bez problemu cieszyć się swoim widokiem w lustrze. Na stronach tej pozycji zostają przedstawione nam etapy pielęgnacji cery i kosmetyki, jakich warto używać.

Autorki nie narzucają na siłę szczególnych kosmetyków, a sugerują jakie składniki powinny zawierać. Nie trzeba koniecznie wybierać tych, które One wymieniają z nazwy. Zaletą jest również to, że zostały przedstawione kosmetyki typowo do danego rodzaju cery, a także opisane jak wpływają na nas poszczególne składniki wybranego produktu.

Niestety w Polsce nie mamy dużego i bezproblemowego dostępu do koreańskich kosmetyków. Te podane w książce, możemy kupić na wybranych stronach, które oferują wysyłkę międzynarodową, bądź na Amazonie i eBay'u. Na te dwa ostatnie portale należy uważać, ponieważ niekiedy zdarzają się tam podróbki. Minusem jest również cena. Prawda jest taka, że jeżeli chcielibyśmy...

Agnieszka | 2019-05-30
Przeczytana: 30 maja 2019

Przewodnik po koreańskiej pielęgnacji skóry i makijażu, szczególnie dla fanek K-beauty. Charakteryzuje go praktyczne podejście do tematu. W książce znajduje się oczywiście opis i cała filozofia słynnego koreańskiego rytuału piękna i jego zastosowania w przypadku różnych rodzajów cery (wariant podstawowy i rozszerzony). Jednak to, co ją wyróżnia, to opis działania popularnych składników aktywnych, właściwości i kolejność nakładania często nowych dla nas kategorii kosmetyków, przykłady rytuałów pielęgnacyjnych dla rożnych rodzajów cer i problemów na konkretnych produktach, wreszcie zdjęcia typowo koreańskich makijaży wraz ze spisem użytych kosmetyków kolorowych.

kkammiilla | 2019-06-02
Camilla | 2019-06-24