Walcząc z cieniami

Tłumaczenie: Anna Kuksinowicz
Cykl: On the Ropes (tom 2)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Fighting Shadows
aleqsia

Pochodzę z rodziny wojowników. Od zawsze myślałem, że podążę za ich cieniami, stając się niepowstrzymany na ringu. Zmieniło się to w dniu, kiedy uratowałem życie kobiecie, którą kochałem, ale której nigdy nie mógłbym mieć. Brat okrzyknął mnie bohaterem, a moją nagrodą stał się wózek. Kiedy zostałem sparaliżowany, moje życie zamieniło się w koszmar. Dopóki nie spotkałem jej. Ash Mabie miała...

Brat okrzyknął mnie bohaterem, a moją nagrodą stał się wózek.

Kiedy zostałem sparaliżowany, moje życie zamieniło się w koszmar.
Dopóki nie spotkałem jej.
Ash Mabie miała zapierający dech w piersiach uśmiech, który poskramiał moją wściekłość i żal. Pokazała mi, że nawet w najciemniejsze noce istnieją gwiazdy, chociaż czasami trzeba było leżeć w chwastach, żeby je zobaczyć.
Byłem zgorzkniałym dupkiem, który zakochał się w dziewczynie skłonnej do uciekania. Nie mogłem nawet chodzić, ale byłem gotowy spędzić całe życie, goniąc za nią.
A teraz prowadzę najcięższą walkę swojego życia i znalazłem się na skraju porażki.
Walczę z cieniami naszej przeszłości.
Walczę o odzyskanie swojej przyszłości.
Walczę dla niej.

źródło opisu: Niezwykłe

źródło okładki: NieZwykłe

Anka-Ania | 2019-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2019

Pierwsza część zakończyła się tak, że nie sposób było nie sięgnąć i po drugą. Jak zakończy się historia Flinta? Czy uda mu się pokonać cienie?
Flint ratuje swoją bratową, ale kosztem własnych nóg. Został bohaterem, a nagrodą był wózek. Traci wiarę w siebie i swoje możliwości. Zamyka się w sobie i nie dopuszcza do siebie nikogo. Jego życie od dawna było nędzne. Rodzice ich zostawili, a Flint musiał dbać o młodszego brata, wraz z Tillem. Dojrzał o wiele wcześniej niż jego rówieśnicy. Przeszedł wiele, ale to nie koniec jego walki. Teraz będzie musiał stoczyć największą z nich. Walkę o siebie. Czy mu się to uda? Czy zwycięży?
Styl pisania autorki pozostaje niezmienny. Nadal pisze lekko i przyjemnie, choć porusza trudne tematy. Historię poznajemy z obu perspektyw: Flinta i Ash. Dzięki temu możemy bardziej wczuć się w sytuację bohaterów. Bardzo lubię ten sposób narracji.
Na okładce mamy przedstawionego bohatera o niebieskich, hipnotyzujących oczach. Skupia na sobie uwagę, przez co nie...

Spencer_xoxo | 2019-08-15

Okładka: 8/10
Kreatywność:8/10

AnnaGreys | 2019-08-08
Przeczytana: 12 lipca 2019

Ta część z serii On The Ropes, bardziej przypadła mi do gustu (chyba dlatego, że bohater był po prostu bardziej w moim typie). Zderzenie dwóch zdecydowanych i różnych od siebie osobowości. Mimo to, wbrew nim, coś ich do siebie przyciąga. Jednak najpierw Flint musi pożegnać się ze swoją pierwszą miłością, przegnać własne demony, uzbroić się w cierpliwość i determinację, aby w końcu mógł być szczęśliwie zakochany.
Na pewno sięgnę, po 3 część kiedy się już ukaże. Mam jakąś słabość do tych 3 chłopców.

Mam już dość tych wszystkich banalnych romansów, powtarzalnych schematów, bohaterów podobnych do siebie, tych samych emocji lub ich braku... Niewiele autorek jest w stanie wyjść poza te schematy. Aly Martinez na szczęście się to udało. Po poruszającej części pierwszej dostajemy opowieść tym razem o Flincie. Jeszcze więcej tu emocji, wzruszeń i zachwytu. Jest pięknie, dramatycznie, smutno i monetami radośnie. Przede wszystkim jest ból, ale też ogromna miłość.

I wiecie, ja tak naprawdę dopiero teraz zakochałam się w historii braci Page. Nie wiem, czego, a raczej czyja to zasługa. Flinta, który walczy o swoją miłość aż do skutku? A może to zasługa Ash, dziewczyny z początku irytującej, a potem tak rozczulającej, wspaniałej i o wielkim sercu, że nie da się jej nie kochać...

Pokochacie tę opowieść. A ja już marzę o historii najmłodszego brata.

Detektyw_Książkowy | 2019-08-06

Miłość czasami bywa skomplikowana. Na ten temat z pewnością mógłby się wypowiedzieć główny bohater powieści pt."Walcząc z cieniami". Flint zakochał się w nieodpowiedniej osobie, która nigdy nie będzie jego, bo należy do innego mężczyzny. Tą dziewczyną jest żona jego starszego brata. Chłopak uratował ją przed pewną śmiercią, ale za swój bohaterski czyn musiał zapłacić kolosalną cenę. Od teraz Flinta codziennością jest wózek i złość na cały świat. Nie może chodzić. Nie może zbudować szczęśliwego związku z kobietą, którą kocha. Nie może zwyciężyć z pełzającymi cieniami, dopóki nie zjawia się ona. Mroczna, intrygująca i tajemnicza Ash Mabie.... Zapraszam do zapoznania się z moją opinią!
Pochodzę z rodziny wojowników. Od zawsze myślałem, że podążę za ich cieniami, stając się niepowstrzymany na ringu. Zmieniło się to w dniu, kiedy uratowałem życie kobiecie, którą kochałem, ale której nigdy nie mógłbym mieć.Brat okrzyknął mnie bohaterem, a moją nagrodą stał się wózek....

książek: 1979
Moniśka Czyta | 2019-07-29
Przeczytana: 19 lipca 2019

Kto nie zna twórczości autorki, musi szybko nadrobić... bo warto 😊. To jest moje pierwsze spotkanie i jestem na duże tak.
Tym razem to nie ja pożarłam książkę, tylko ona mnie. Nie mogłam się od niej oderwać. Przy niej na pewno nie ma czasu na nudę. Dialogi są zabawne, postacie barwne. I w ogóle nie przeszkadza, że nie czytałam pierwszej części. Nowa część, kolejny brat. Więc kolejność nie gra roli. A ja biorę się za nadrabianie.
Polecam wszystkim, którzy chcą spędzić wieczór przy lekkiej książce, a ta akurat się do tego nadaje w 100 %.

Kiedy wojownik traci ducha walki.

Jak wiecie albo i nie od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną i odkąd pamiętam, jednym z najczęściej zadawanych mi pytań odnośnie do mojego stanu zdrowia jest to, jak udało mi się pogodzić z tym, że jestem niepełnosprawna. Ja niezmiennie odpowiadam, że z uwagi na to, iż nie wiem, jak to jest być zupełnie zdrową fizycznie, to dla mnie ten stan nie stanowi żadnego problemu.
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy osoba w pełni sił fizycznych nagle musi pogodzić się z utratą swojej sprawności.

Dziś za sprawą drugiej części cyklu On the ropes „Walcząc z cieniami” autorstwa Aly Martinez, będziemy świadkami tego, jak człowiek toczy najważniejszą walkę w swoim życiu. Walkę o siebie.

Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, wspomniany cykl jest poświęcony trzem braciom, których życie nigdy nie rozpieszczało. Porzuceni przez rodziców, już od najmłodszych lat zmuszeni byli radzić sobie sami. Łatwo nigdy nie było, ale braterska miłość, wsparcie i dusze...

ZaczytanaMatkaPatka | 2019-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2019

*** Recenzja książki Aly Martinez "Walcząc z cieniami", nakład @Wydawnictwoniezwykle ***

Przyszła kolej na Flinta Page, kolejnego młodego, gniewnego chłopca. Flint we wraz z braćmi nie mieli łatwego życia. Choć wkroczył w dorosłe życie, to los mu po raz kolejny rzuca kłody pod nogi.
Flint został postrzelony przez własnego ojca. W wyniku postrzału został sparaliżowany. Dostał kolejny cios od życia. Czuje w sobie złość, do tego darzy uczuciem kobietę swojego brata, Elizę. Nie mogąc dłużej patrzeć na szczęście brata, postanawia zacząć swoje życie od nowa. Odcina się od rodziny.

Ash Mabie młoda dziewczyna, którą okrada ludzi. Tak jest kieszonkowcem, to wina ojca, który szantażuje Ash. Dziewczyna jest córką obecnego partnera matki, chłopców Page.

Flint i Ash w końcu na siebie trafiają. Flint oczywiście był dupkiem dla Ash, ale dziewczynie wcale nie przeszkadza jego zachowanie. Ona również potrafi być sarkastyczna. Zaczynają spędzać, ze sobą czas. Ash stała się jego codziennością....

Caroline Anne | 2019-07-24
Przeczytana: 22 lipca 2019

„(…) nawet w najciemniejsze noce istnieją gwiazdy, chociaż czasami trzeba było leżeć w chwastach, żeby je zobaczyć.”

„Walcząc z cieniami” to historia drugiego z braci Page – Flinta, który skutkiem dramatycznych wydarzeń wylądował na wózku inwalidzkim. Nie jest to jednak jedyny problem chłopaka, gdyż oprócz tego zakochany jest on w dziewczynie, z którą nigdy nie będzie mógł być, ponieważ… Jest ona żoną jego starszego brata. Jakby tego było mało, na głowę Flinta spada jeszcze jedno zmartwienie, związane z młodszym bratem. Jednakże to akurat nie jest coś, czego Flint może żałować, bo w innym wypadku nigdy nie poznałby Ash – dziewczyny, która przywróciła mu chęci do życia i stała się jego motywacją do zmian. Niestety Ash jest również dziewczyną z wyjątkowym darem do uciekania, gdy tylko sytuacja zaczyna ją przytłaczać, więc o szczęśliwe zakończenie nie będzie tu wcale łatwo.

Muszę przyznać, że przez pierwsze 50 stron nie opuszczała mnie myśl „to będzie ciężka przeprawa” i już spieszę...

sweetnessoflife | 2019-07-24
Przeczytana: 13 lipca 2019

„Walcząc z cieniami” to kolejna część serii On the Ropes od Aly Martinez. Historia Flinta i Ash jest równie emocjonalna co historia Tilla i Elizy. Zarówno pierwsza jak i druga część na bardzo długo pozostaną w mojej pamięci. Szczerze mogę przyznać, że lubię braci Page, zarówno razem jak i każdego z osobna.
„Walcząc z cieniami” zaczyna się dokładnie w tym samym czasie, co kończy „Walcząc z ciszą”, czyli w momencie gdy Flint zostaje postrzelony.

„Moje serce już i tak biło mocno, lecz zabiło jeszcze szybciej, gdy ujrzałem wstrząsający ból widoczny na jej twarzy. Wiedziałem, że zostałem trafiony, jednak nie to mnie przeraziło”

Flint od dłuższego czasu darzył uczuciem Elizę, widząc o tym, że jej serce należy do kogoś innego, do kogoś kogo on równie mocno kocha – do jego brata, opiekuna, mentora! Po tragicznym wypadku i usłyszanej diagnozie, staje się zgorzkniały, traci hart ducha i wolę walki by znów stanąć na nogi! Jest opryskliwy dla wszystkich wokół, również dla Quarrego,...