Walcząc z cieniami

Okładka książki Walcząc z cieniami Aly Martinez
Okładka książki Walcząc z cieniami
Aly Martinez Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: On the Ropes (tom 2) literatura obyczajowa, romans
On the Ropes (tom 2)
Fighting Shadows
NieZwykłe
2019-07-03
2019-07-03
2015-07-07
Anna Kuksinowicz

Czasem walka to wszystko, co pozostaje

"... w głowie miałem pustkę.
Mój umysł był kompletnie pusty.
Nie było bólu.
Żadnego kłucia w klatce piersiowej.
Żadnego żalu.
Żadnej nienawiści.
Żadnej goryczy.
Byłem otępiały.
I to było 𝓷𝓲𝓮𝓼𝓪𝓶𝓸𝔀𝓲𝓽𝓮."

"... właśnie dałam ci dokładnie to, czego chciałeś, a dla ciebie to wciąż za mało? Może mógłbyś spróbować zadowolić się tym, co masz, zamiast koncentrować się na tym, czego nie masz.
Zatrzymał się.
- Flint, nie powinieneś skupiać się na cieniu tak bardzo, że zapominasz o mężczyźnie, który go rzuca"

"... był jedyną osobą, która wiedziała, jaki przycisk nacisnąć, żeby mnie zranić. A mimo to, niczym dzieciak w windzie wciskał każdy z nich"

Życie Flinta, którym zaopiekowali się jego starszy brat Till ze swoją dziewczyną Elizą miało być dużo lepsze niż to, które wiódł przy matce zaniedbujacego jego i jego młodszego brata Quarry'ego. I było takie do czasu aż Flint zasłonił Elizę przed napastnikiem i przyjął przeznaczony dla niej pocisk wystrzelony z pistoletu. Trafiona w plecy kula pozbawiła chłopaka zdolności chodzenia, a zazdrość o szczęście Tilla i złamane serce od dawna kochające Elizę, całkowicie odsunęło go od najbliższych. Po roku samotnej egzystencji chłopak został jednak zmuszony do pomocy Quarry'emu, który od niedawna ponownie mieszkał z matką. Dzięki temu na drodze Flinta stanęła Ash, przybrana pasierbica kobiety. Radość życia, którą sobą roztaczała zaczęła mocno oddziaływać na Flinta, do czasu aż ponownie spotkał się z Elizą, a zakochanej w nim nastolatce nie powiedział kilku gorzkich, nieprzemyślanych słów, przez które ją stracił. Dopiero, gdy było już za późno, zrozumiał, jak ważna się dla niego stała.

Drugi tom serii "On the Ropes" to ponowne połączenie trudnych emocji opartych na niełatwych doświadczeniach bohaterów, które Aly Martinez okrasiła fantastycznymi dialogami, zabawnymi, a przy tym inteligentnymi wstawkami i sporą dawką pięknie opisanej namiętnością, której było tu odrobinę więcej, niż w tomie poprzednim. W mojej ocenie autorka ma niesamowitą zdolność do kreowania przeżyć poruszających, ale podawania ich w sposób bardzo lekki. Postawa Ash, która doświadczyła w życiu mnóstwa zła, przykrości, braku miłości, wsparcia, zainteresowania, która ojcu i macosze potrzebna była tylko po to, by dostarczać im zręcznie wykradzione łupy innych, daleka była od uskarżania się na swój los, co czyniło ją tak wyjątkową. Dziewczyna dostrzegała dobro i piękno tam, gdzie nikt inny go nie widział, nie oceniała też kalectwa Flinta, koncentrując się na nim, a nie na braku jego zdolności chodzenia. Biorąc pod uwagę jak młodą dziewczyną była w chwili ich pierwszego spotkania, docenić należy jej dojrzałość, która wcale nie wyparła braku jej życiowego doswiadczenia. Niemniej zachwycający był Flint, który przepelniony goryczą przez niemożność chodzenia, co w jego ocenie odebrało mu męskość i zazdrością o powodzenie starszego brata, popadł w marazm, z którego nie bez przeszkód z jego strony wyciągnęła go właśnie Ash. Ich relacja pełna była wzlotów, z przeważającą liczbą upadków. Rozłąka, której doświadczyli była nie tylko ciosem w serce obojga, ale i cenną lekcją. Autorka udowodniła znaną prawdę: najłatwiej docenić coś dopiero wtedy, gdy się to utraci. Jednak w "Walcząc z cieniami" pokazała też, że nawet jeśli uda się odzyskać to, co najcenniejsze, codziennie, każdego dnia trzeba walczyć, by utrzymać to przy sobie. I chociaż książkę tą spokojnie można czytać osobno, polecam poznanie i pierwszego tomu tej serii, którego bohaterowie odegrali spore znaczenie w życiu Flinta. Epilog to słodko-gorzkie wprowadzenie do kolejnej części, która przedstawia losy najmłodszego z braci Page, której to jestem bardzo ciekawa.

"... w głowie miałem pustkę.
Mój umysł był kompletnie pusty.
Nie było bólu.
Żadnego kłucia w klatce piersiowej.
Żadnego żalu.
Żadnej nienawiści.
Żadnej goryczy.
Byłem otępiały.
I to było 𝓷𝓲𝓮𝓼𝓪𝓶𝓸𝔀𝓲𝓽𝓮."

" Walcząc z cieniami" jest na rynku od 2019 roku. To oczywiście kontynuacja losów braci Page, która swój początek ma w książce "Walcząc z ciszą".

Flint został nieco "łagodniej" potraktowany przez los. Jako jedyny z trójki rodzeństwa nie straci słuchu.
Od wielu lat podkochuje się w dziewczynie brata i to właśnie chroniąc ją zostaje ranny,w konsekwencji czego traci władzę w nogach.

Dla młodego człowieka to dramat,ale w najtrudniejszych momentach życia zawsze na drodze staje ktoś,kto równie mocno potrzebuje wsparcia.

Jeden uśmiech, kilka chwil i wszystko przybiera jaśniejsze barwy. Tym promykiem jest Ash Mabie.
Z nią nawet leżnie w chwastach i podziwianie nieba to magia...

To słodko -gorzka opowieść o szukaniu szczęścia, przewartościowania życia i walce o wszystko. Nie jest łatwo zaufać na nowo,ale ryzyko towarzyszy nam we wszystkich dziedzinach życia.

Już jutro pojawi się recenzja ostatniego tomu #ontheropes. Przybliżę wam postać najmłodszego z braci, który stracił chyba najwięcej... Ale czy da się zmierzyć stratę?

Sztampowa, przewidywalna historyjka, napisana bez ładu i składu. Bohaterów ma się ochotę udusić. Wiem, że oni młodzi i niedojrzali, ale na litość boską da się pisać sensownie nawet o dzieciach. Poza tym niedawno sparaliżowany człowiek raczej nie będzie sobie zawracał głowy miłostkami, ma inne problemy. Znałam chłopaka w tym samym wieku, odebrał sobie życie. Osoby niepełnosprawne powinny w zasadzie takim podejściem do tematu poczuć się obrażone. A już ten maraton seksu na koniec to jakiś żart łamany przez koszmar. Ile razy można użyć słowa "penis" na jednej stronie???

Nie byłam na początku przekonana do tej książki jednak ze strony na stronę zoskiwała w moich oczach. Pierwszą część czytałam dość dawno więc ciężko mi je porównać.
Podobało mi się że zostało pokazane jak bohaterowie z biegie czasu się zmieniają i walczą o siebie i swoje życie. Było parę rzeczy, które mnie "denerwowały" jednak całośc wypadła całkiem dobrze. Chociaż dalej nie mogę przeżyć, że Ash tak szybko zmiękła przed Flintem jak się pojawił (kto czytał to wie kiedy ;) )

Pierwsza część była średnia, ale ta...
Dawno tak się nie umęczyłam aby dobrnąć do końca.
Nawet do końca nie potrafię wymienić tylko jednej rzeczy jakiej tu brakowało.
Ash była irytująca, Flint również nie porwał. Fabuła jakaś taka ni jaka, płaska, zero jakichś sytuacji/wydarzeń ktore by zaciekawiły czytelnika.
Jak dla mnie nie, nie i jeszcze raz nie.

Pierwsza część była średnia, ale ta...
Dawno tak się nie umęczyłam aby dobrnąć do końca.
Nawet do końca nie potrafię wymienić tylko jednej rzeczy jakiej tu brakowało.
Jak dla mnie nie, nie i jeszcze raz nie.

Na półkach: , , , , , , ,

"By­li­śmy brać­mi Page. Nie mo­gli­śmy sobie od­pusz­czać – nie było nas na to stać. Wiesz, co dzie­je się z czło­wie­kiem, który sobie od­pu­ści? Staje się słaby."

Kochał ją od 12 rż i nie mógł jej mieć. Była ciężarną żoną jego brata. Kobietą, ktorą osłonił od kuli, która utkwiła mu w plecach w wyniku czego został sparaliżowany.
Odizolował się od rodziny. Stał się wrakiem czlowieka. Została mu nauka.
"Pro­ble­my nie po­trze­bu­ją mapy. Pójdą za tobą wszę­dzie."
Gdy w jego życie ponownie wkroczyła wyrodna matka, wraz z nią pojawiła się zwariowana 16letnia Ash, która na co dzień była drobną złodziejką.
"dzię­ki Ash rze­czy sta­wa­ły się dla mnie lżej­sze. Gdy byłem z nią, gra­wi­ta­cja nie przy­ku­wa­ła mnie do wózka. Ash mnie wy­zwa­la­ła, a wtedy po­trze­bo­wa­łem tego bar­dziej niż cze­go­kol­wiek in­ne­go."
Gdy Flint uzmysłowił sobie co czuje do tej dziewczyny, jej już nie było. Jego słowa spowodowały, że złodziejka znikła z jego życia. Czy uda mu się ją odnaleźć? Czy będzie miał szansę aby pokazać jej co do niej czuje?

Zdecydowanie Flint jest tym z braci Page, którego najmniej lubiłam ale tylko na początku. Potrzebował kopa aby się ogarnąć i to jak zaciekle później zaczął walczyć było wręcz nieprawdopodobne. Cudowna kolejna historia i dalsze losy rodziny Page'ów i ich przyjaciół.

"– W moich snach cho­dzi­łeś (...)
– W moich zo­sta­wa­łaś."

Odizolował się od rodziny. Stał się...

Drugi tom niesamowitej opowieści o braciach Page dostarczy Wam wielu emocji.

Po postrzale, który przyjął na siebie Flint, rozpoczyna się koszmar, w którym przychodzi mu żyć. Ocalenie życia ukochanej przypłaca kalectwem. Na domiar złego, uczucia jakimi darzy bratową nie są odwzajemnione, a on nie potrafi żyć w domu brata, który ma wszystko to co jemu się należało.

Potworny ból i duma sprawiają, że mężczyzna bierze swoje życie we własne ręce. Kontynuacja szkoły, mieszkanie i izolacja okazują się być jego azylem do momentu, w którym w życiu braci ponownie pojawia się matka, próbując odebrać im najmłodszego Q.
Wraz z ponownym wkroczeniem matki na scenę wchodzi Ash. Nieletnia, niepokorna i bardzo zniszczona dziewczyna, która za nic ma jakiekolwiek zasady.

Czy kobieta udźwignie brzemię Flinta i pozwoli mu uwolnić się od nieodwzajemnionej miłości?

Tym razem autorka stanęła na wysokości zadania, przedstawiając nam życie osoby z niedowładem kończyn. Rozgardiasz panujący w myślach mężczyzny zmusza nas do wielu przemyśleń, a także docenienia tego co mamy. Niesamowita siła jaka w nim drzemie jest przykładem na to, że każdy z nas ma swoją wartość, niezależnie od tego czego nam brakuje. Ponad to, poruszone zostają inne wątki, zasługujące na chwilę uwagi.

Bardzo podoba mi się dobór nieidealnych bohaterów. Seria wydaje się być jedną wielką opowieścią, a epilogi tworzą spójną całość z prologami kolejnych tomów.

Nie mogę się doczekać historii Q❤️❤️❤️

Drugi tom niesamowitej opowieści o braciach Page dostarczy Wam wielu emocji.

Aly Martinez- Walcząc z cieniami. Kolejna część z serii o walecznych braciach Page z On The Ropes. Tym razem obserwujemy poczynania brata Tilla, Flinta, który uratował życie żonie brata. Sparaliżowany, postanawia rozpocząć nowe życie bez brata i jego żony. Jego nowe życie rozpoczyna się w chwili, kiedy do jego samochodu wsiada Ash, drobna złodziejka. Początkowa niechęć Flinta do dziewczyny, przeradza się w miłość. Lecz pewnego dnia dziewczyna znika. Co się stało? Dlaczego? Czy Flint ją odnajdzie? Przecież prawdziwa miłość nigdy nie umiera...
Cukierkowa, tandetna historia, która ciężko się czyta. Faceci na kartkach Martinez, to lalusiowate płaczki, którzy tylko silą się na chamstwo. Zero charakteru. Zero. Mam nadzieję, że ta trzecia część będzie lepsza. Nie polecam

Fantastyczna seria! Każda część opowiada o jednym z braci, i choć skupiona jest w większości na głównych bohaterach to wplecione są losy pozostałych - dla mnie to jedna wielka opowieść. Zakończenie pierwszego tomu i drugiego wymusza sięgnięcie po kolejną część. Tą serię koniecznie trzeba czytać po kolei . W dodatku nie sposób się oderwać o historii o braciach Page.

Fabuła mega wciągająca. Historie braci wzruszające. Bohaterowie borykają się taką ogromną ilością problemów: biedą, porzuceniem, chorobą, kalectwem ale posiadają ogromne serca, wspierają się, troszczą o siebie i poświęcają dla innych by zapewnić im bezpieczeństwo. Schemat kolejnych tomów podobny ale na tym kończy się podobieństwo. Każdy tom inny i każdy w takim samy stopniu mnie pochłonął. Nie mam ulubionego, każdy niesamowity!

Fabuła...

Kolejna część opowiadająca o losach braci Page. Podoba mi się jak autorka przedstawia pełną historie bohaterów, która rozgrywa się na przestrzeni lat. Ponownie można się pośmiać i wzruszyć. Czekam z niecierpliwością na historie najmłodszego z braci Q.

Aly Martinez Fighting Shadows Zobacz więcej
Aly Martinez Walcząc z cieniami Zobacz więcej