Tajemnica Żółtego Kła. Wojownicy. Superedycja 3

Okładka książki Tajemnica Żółtego Kła. Wojownicy. Superedycja 3 Erin Hunter
Okładka książki Tajemnica Żółtego Kła. Wojownicy. Superedycja 3
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Warriors (tom -3) Seria: Wojownicy. Superedycja. fantasy, science fiction
Warriors (tom -3)
Wojownicy. Superedycja.
Warriors Super Edition: Yellowfang's Secret
Nowa Baśń
2019-09-30
2019-09-30
2012-10-09

Jest to moja ulubiona superedycja przeczytałam ją z 4 razy tak bardzo uwielbiam postać Żółtego Kła że najchętniej przeczytała bym ją jeszcze raz.

Świetna super edycja, z której można się dowiedzieć dużo o Żółtym Kle! Polecam:D

,,Tajemnica Żółtego Kła" była moją drugą superedycją z serii ,,Wojownicy". Szczerze mówiąc, zrobiła na mnie dużo lepsze wrażenie niż ,,Misja Ognistej Gwiazdy'' i pozytywnie mnie zaskoczyła. Mimo, że w głównej serii mamy objaśnione całe życie Żółtego Kła, to w tym dodatkowym tomie dowiadujemy się jeszcze więcej na jej temat. I jest to równie ciekawe (lub nawet bardziej)! Nie sądziłam, że ta książka mnie tak wciągnie a mimo wszystko pokochałam ją całym sercem.

Smutna, wciągająca i świetna szkoda Żółtego Kła i jej historii ale książka jest boska! Polecam! 💗

Kolejna niesamowita książka.
Żółty kieł od kociaka pragnęła być najlepszą wojowniczą wraz ze swoim rodzeństwem, wszystko było dobrze do pewnego momentu: podczas walki z włóczęgami była strasznie obolała, jednak gdy poszła do Szałwiowego Wąsa okazało się, że nie ma ani jednego zadrapania. Klan Gwiazdy zesłał głównej bohaterce nowe przeznaczenie, miała zostać medyczką. Co prawda nie bardzo jej się podobało. Gdy Żółty kieł została Uczennicą pomimo zakazu spotykała się dalej z Postrzępioną Skórą, nie myślała że przez takie spotkania może zajść w ciążę ale cóż, wyszło jak wyszło, niestety dwie córeczki jej zmarły. Gdy Postrzępiona Skóra został przywódcą obiecał synowi że zostanie następcą jak podrośnie. Po tym jak Złamany Ogon został zastępcą powiedział ojcu że znalazł na wpół zjedzonego królika, jednak Żółty Kieł podejrzewała go o kłamstwo, Postrzępiona Gwiazda i tak jej nie słuchał i zaplanował atak na klan Wiatru po czym kilka dni później Klan Wiatru zaplanował zasadzkę i zabił przywódcę klanu Cieniu po czym Złamany Ogon został przywódcą co źle się skończyło dla klanu.
Genialna książka, zdecydowanie polecam!

Kolejna niesamowita książka.

Szara, ponura atmosfera i ciekawa fabuła. Polecam

Szara, ponura atmosfera i ciekawa fabuła. Polecam

Książka opowiada o medyczce, która najpierw była kocim wojownikiem i okazało się, że ma moc odczuwania bólów innych, więc musiała zostać medykiem. Niestety okazało się, że jest w ciąży, a w kodeksie medyka jest napisane, że nie może mieć partnera ani dzieci. Urodziła trzy kocięta, lecz jedno po porodzie umarło, a drugie coraz słabiej oddychało i przestało oddychać. Zostało jej trzecie i musiała je oddać innej kocicy. Jej syn zabił swojego ojca by zostać przywódcą.
Potem wygnał starszych. Zaczął uczyć małe kociaki niestety wszystkie umarły a wszystko zwalił na medyczka.
Po czym ją wygnał . medyczka zapuściła się na teren innego klanu i spotkała ucznia klanu pioruna zaczęła z nim walczyć
lecz przegrała . A uczeń powiedział by zaczekała na niego.

Żółty Kieł od zawsze pragnęła być wojowniczką. Marzyła o kociętach, partnerze, o polowaniach. Jednak Klan Gwiazdy wyznaczył jej inną ścieżkę, którą kotka Klanu Cienia może podążać lub nie. I choć bycie medyczką zaprzepaszcza wszystkie jej plany, od zawsze podświadomie wiedziała, że powinna nią być. Odkąd była kociakiem, czuła ból innych kotów, jakby był jej własnym. I nigdy nie zamierzała zdradzić swojej małej tajemnicy.

Poświęciła klanowi wszystko, jednak jedna decyzja sprawi, że zacznie on tonąć we krwi... Ale ów decyzja musi pozostać sekretem. Choćby nie wiadomo, ile bólu przysporzyłoby to Żółtemu Kłowi, nie może nikomu zdradzić swojej tajemnicy. Tajemnicy, przez którą przyszłość jej klanu maluje się w mrocznych barwach.

,,Tajemnica Żółtego Kła" to kolejna z superedycji ,,Wojowników", w której poznajemy życie medyczki, nim w ogóle się nią stała i nim została znaleziona przez Ognistą Gwiazdę - wówczas Ognistą Łapę.

Z książki możemy się dowiedzieć, że Żółty Kieł miała więcej tajemnic niż to, że była matką Złamanej Gwiazdy, oraz że potajemnie spotykała się z jego ojcem. Żółty Kieł miała dar, który pomagał jej być znakomitą medyczką. Podobała mi się jej historia, choć... dłużyła się. W ,,Przepowiedni Błękitnej Gwiazdy" odczuwałam to nieco mniej, jednak wada jest wciąż ta sama - zbyt dużo czasu poświęcone zostało na rzeczy tak błahe, tak nieważne... Nie potrzeba tylu rozdziałów na przeżycia kociaków lub opisy polowań. Obie superedycje mogłyby być znacznie krótsze, gdyby specjalnie ich nie rozciągać. Czasami tak zwane ,,zapychacze" są potrzebne, a czasami autor nie ma pomysłu, co ma się wydarzyć między jednym ważnym wydarzeniem, a drugim.

Trochę narzekam, jednak książka mimo wszystko mi się podobała. Mogłam poznać historię jednej z najciekawszych postaci z serii, a także po raz pierwszy zanurzyć się w życie Klanu Cienia. Mam jednak jeszcze jedno, drobne ,,ale". Miałam wrażenie, że przez większość czasu Żółty Kieł nie zachowywała się jak Żółty Kieł. Dopiero w ostatnich rozdziałach widać było drobną zmianę w jej wypowiedziach, jednak gdy czytałam ostatnie strony, na których kotka natyka się na Ognistą Łapę, dostrzegałam znaczną różnicę. Może to tylko moje wrażenie, jednak sprawiło, że patrzę na Żółty Kieł, jakby miała dwa wcielenia: to z Klanu Cienia i to z Klanu Pioruna.

~ Jednorozec_czyta

Kolejna dobra książka z serii Wojowników. Żółty Kieł zawsze mnie interesowała. Dobrze było zagłębić się w jej życie. Wydarzenia pod koniec książki bardzo mną wstrząsnęły, nie mogłam się pozbierać przez następne kilka dni. Jedyne czego mi brakowało to rozwinięcia jej gderliwej i zgorzkniałej osobowości, którą tak lubiłam w głównej serii.

Czy myślisz, że znasz całą historię Żółtego Kła? Jeśli tak to jesteś w błędzie. Ta kotka z Klanu Cienia ma wiele tajemnic, które skrywa przed całym światem. Jeśli ciekawi Cię co medycy widzą podczas swoich spotkań w Klanie Gwiazdy? A może po prostu chcesz poznasz sekrety życia medyka albo życia Żółtego Kła - byłej wojowniczki Klanu Cienia, potem jego medyczki? Książka bardzo wzruszająca, momentami tajemnicza. Po przeczytaniu tej książki, jak i po przeczytaniu superedycji o Błękitnej Gwieździe, patrzę całkiem inaczej na 1 serię i widzę ją z innej perspektywy. Historia obu książek kończy się na początku pierwszej serii, ale najlepiej przeczytać ją po zakończeniu pierwszej serii. Polecam.

• Wojownicy

Erin Hunter Tajemnica Żółtego Kła. Wojownicy. Superedycja 3 Zobacz więcej