Tajemnica Żółtego Kła. Wojownicy. Superedycja 3

Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Warriors (tom -3) Seria: Wojownicy. Superedycja. fantastyka, fantasy, science fiction
Warriors Super Edition: Yellowfang's Secret
Warriors (tom -3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Wojownicy. Superedycja.

Książka niezmiernie wzruszająca.

Całkiem przyjemna lektura. Przypomina o jednej z ciekawszych postaci z serii. Nie oceniałbym jej jednak jako jednej z lepszych części cyklu - jak dla mnie, zabrakło tu rozwinięcia postaci Złamanej Gwiazdy, nie do końca pokazano sytuacje, poprzez które można było go znienawidzić. W pierwszych pięciu książkach o wiele lepiej przedstawiono go jako tyrana uciskającego klan.
Co...

Za każdym razem, gdy ktoś mnie pyta "Jak to możliwe, że czytasz historię o kotach?", zastanawiam się co jest takiego w tej serii. Jednak za każdym razem mam tą samą myśl
: "Bohaterowie Erin Hunter są niesamowicie ludzcy i mam wrażenie, że czytam o ludziach". Ta seria ma humor, romans, akcję i życiowe rozterki, a to wszystko zamknięte w młodzieżówce. Kocham tą serię całym...

Bardzo mnie zaskoczyła. W serii Żółty Kieł była pokazana jako kąśliwa, ale mądra kocica, a tu jest pokazana jako kotka, która miała dużo trudnych wyborów. Mimo że jest trochę inaczej przestawiona główna bohaterka, to polecam!

Naprawdę nie wiem co takiego jest w tych kotach, że poszczególne tomy tak wciągają - niby wciąż jest o tym samym, wciąż członkowie klanów się rodzą, szkolą, chodzą na polowania, biją i umierają - a jednak każdy tom czyta się z zapartym tchem. Ten był równie dobry; podobało mi się zwłaszcza, że widzimy tu od środka "zły" Klan Cienia, który okazuje się całkiem normalny... ale...

Na półkach: , , , ,

Wojownicy to niezwykła seria! Pełne przygód ścieżki kocich klanów, porywają czytelników w niesamowicie magiczną przestrzeń. Z jednej strony rządzi tu lojalność, odwaga i wspólnie zaakceptowane zasady, ale z drugiej nigdy nie brakuje problemów, tych o charakterze terytorialnym również. Ponadto w “Tajemnicy Żółtego Kła” został wyraźnie zarysowany wątek psychologiczny, który...

Jednym słowem - genialna!
Polecam każdemu, jest to bardzo interesujące uzupełnienie cyklu, a przy okazji można poznać bliżej jedną z ważniejszych postaci pierwszej serii.

• Wojownicy
  • Chcę w prezencie