Supergigant z motylem

1998-12-01
1998-12-01
literatura młodzieżowa

Okładka książki Gucio i Cezar Krystyna Boglar, Bohdan Butenko
Gucio i Cezar Krystyna Boglar, Bo...
Okładka książki Klementyna lubi kolor czerwony Krystyna Boglar, Bohdan Butenko
Klementyna lub... Krystyna Boglar, Bo...

Bardzo poruszająca książka i strasznie smutna. Książki Krystyny Boglar mają to do siebie, że panuje w nich smutek, a nawet mrok. Opisy naturalistyczne i przejmujące. Język prosty, nie "rozwlekły". Książka jest zdecydowanie dla nastolatków, nie dla dzieci z podstawówki.

"Supergigant z motylem" to idealny przykład tego co działo się w Polsce w latach 90-tych. nic dodać nic ująć. Można pożałować Michała, takich ludzi nam potrzeba. Jestem ciekawa jak przebiegło jego spotkanie z matką. Czy wrócił do domu? Czy porozmawiał z ojcem? Mam nadzieję że dobrze mu się wiedzie. :)

Przyznaje nie przeczytałam jej.
Tylko początek.
Od razu zaczęłam czytać inną opowieść.
Ale to co przeczytałam wystarczyło że ta książka jest dobra ale nie w moim typie.
Chyba to nie na moje siły jak bohaterowi zostaje wstrzyknięty narkotyk.
Dlaczego?
Ratował "motyla"
Mogę ją polecić, chodziarz nie dokończyłam ~Paulina

Przyznaje nie przeczytałam jej.
Tylko początek.
Od razu zaczęłam czytać inną opowieść.
Chyba to nie na moje siły jak bohaterowi zostaje wstrzyknięty narkotyk.
Dlaczego?
Ratował "motyla"
Mogę ją polecić, chodziarz nie dokończyłam ~Paulina

Bohaterem książki „Supergigant z motylem” jest piętnastoletni Michał. Chłopiec nie mogąc znieść ciągłych kłótni oraz braku zainteresowania ze strony rodziców podejmuje decyzję o ucieczce z domu. Podróżuje po całym kraju. Podczas wędrówki spotyka innych, takich jak on uciekinierów. Życie na gigancie nie jest usłane różami. Aby przeżyć młodzi ludzie często kradną. Nie obce są im narkotyki i alkohol. Michał jest inny. Stara się pomagać innym przetrwać trudne chwile osamotnienia. Różnymi sposobami, nie zawsze uczciwymi zdobywa pieniądze. Sobie zostawia tylko tyle, aby wystarczyło mu na przeżycie. Większość rozsyła do domów dziecka.

Więcej na:

"Supergigant z motylem" jest książką o żywej, interesującej akcji. Piętnastoletni bohater przeżywa wiele emocjonujących przygód zakończonych zdemaskowaniem szajki handlarzy narkotyków.

Nic specjalnego, ale zasługuje na miano dobrej.

Nic specjalnego, ale zasługuje na miano dobrej.

• Dla dzieci i młodzieży
  • Dzieciństwo
  • Dziecięce i młodzieżowe
  • Polskie
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Supergigant z motylem