Agaton-Gagaton. Jak pięknie być sobą

Cykl: Agaton-Gagaton (tom 2)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Iga

Kolejna opowieść o Agacie i jej zwariowanej rodzince. Jesteśmy świadkami przejścia z sielskiej podstawówki do groźnego liceum. Agaton-Gagaton musi pogodzić się z faktem, że dorastaniu towarzyszy ciężka praca. Ale tym samym padające jasne promyki szczęścia przynoszą dużo więcej ciepła...

źródło opisu: Wydawnictwo Siedmioróg, 1997

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/

Katherina87 | 2012-11-20

Powieść napisana w formie zapisków piętnastolatki, ukazuje rozterki wieku dojrzewania w wersji optymistycznej. W rodzinie brak tradycyjnego podziału ról, mama bywa nieobecna, gospodarstwem często zajmują się córki lub mąż. Lecz wszyscy są szczęśliwymi przyjaciółmi, a w rozmowie nie ma tematów tabu. W tej bałaganiarskiej, lecz silnie opartej na wzajemnej miłości, zrozumieniu, zaufaniu, solidarności i poszanowaniu innych rodzinie, panuje ulubiony przez nastolatków luz, obraz wewnętrznej wolności. Walorem tej prozy są też zabawne, wzięte z życia sytuacje, ogromne poczucie humoru i celny, wiążący wszystko język - istotny pomost w łączności między pokoleniami.

Dominka1 | 2014-12-11

Książka zdecydowanie tylko dla młodszych nastolatek.Powieść napisana w sposób przystępny,a problemy Agaty są typowe dla dziewczyn w tym wieku.Bohaterka ma kochającą rodzinę i pełen ciepła dom.Młodzieńcze zauroczenie,przyjaźnie,relacje ze starszą siostrą itp opisane są bez zbędnego patosu,ale i pozbawione są jakiejkolwiek głębi.Strona językowa... Sposób wyrażania myśli przez Agatę jest bardzo infantylny,a ona sama bardzo powierzchowna.Podsumowując -bardzo przeciętna lektura dla zaczynających swą przygodę z literaturą młodzieżową.

PABLOPAN | 2012-07-28

Całkiem dobra, jedna z wielu "połkniętych" podczas letnich wakacji.

Reading_is_sexyy | 2011-06-25

Świetnie napisana.
Podobała mi się.
Polecam.

Tracja | 2015-04-16

Pani z Biblioteki poleciła mi tę książkę.
Nie mogę powiedzieć ,że ta książka jest 'zła' ,ale też nie jest 'dobra' bo wogóle nie jest w moich klimatach.
Polecam ją osobą które lubią się śmiać i chcą poczytać o rozterkach nastolatki.:)

Pysia1496 | 2012-07-15

Zbiór przesympatycznych historii o Agacie i jej rodzinie. Miłe, lekkie i przyjemne. Można się przy niej pośmiać i zrelaksować. Chociaż gdybym ją przeczytała kilka lat temu bardziej by mi się podobała.

Jula | 2012-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 21 października 2012

Śmieszna, jak tylko mogą być śmieszne zapiski nastolatek. Polecam na poprawę humoru i odstresowanie.

knigoholiczka | 2014-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Niedzisiejsze okładki, cienkie książki- od razu widać, że książki mają swoje lata. Rok 2014 zamykam ponadczasową trylogią Marty Fox. Myślę, że są to ostatnie książki, które przeczytałam w tym roku (ale kto wie, noc długa, a ja na sylwestra nigdzie się nie wybieram).

Książka obudziła we mnie wspomnienia. Niby mam tylko 26 lat, ale widzę przepaść, która dzieliła dzisiejsze nastolatki, a te z lat 90-tych. Nie ma przekleństw, a seks i komputer nie są ich jedynymi zajęciami. Agata biega po podwórku, w wieku 14 lat dopiero zaczynają się pierwsze (niewinne!) spotkania z chłopakami. Przyjemnie czyta się taką książkę. Dziś takie książki się nie podobają, dziś hitem są wampiry i fantastyka.

Trylogia Marty Fox to opowieść Agaty o swojej rodzinie. Szczera, wesoła i nawet trochę wzruszająca.

Mamidło, Gagaton, Magilla i tata dzielą ze sobą smutki i radości. Agata ma bardzo ciekawe spostrzeżenia i pomysły, których nie waha się wcielać w życie. Czasem wynikają z tego nieporozumienia, wesołe lub...

Mylengrave | 2013-02-23

Kolejne badziewie od Pani Mart Fox, czyli pitu-pitu dla młodzieży o niczym.

złodziejka | 2011-03-30
Przeczytana: 2005 rok

Książka należąca do tych, które tonami pochłaniałam na początku gimnazjum. Jej lektura nie sprawiła mi wyjątkowej przyjemności, a całość przydała się o tyle, że kiedy jej tekst pojawił się na egzaminie gimnazjalnym, nie byłam przerażona nieznajomą treścią. Sięgnęłam po nią dlatego, że główna bohaterka jest moją imienniczką.