A miało być tak pięknie

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Życie trzeba umieć doprawić, a Mika jest w tym mistrzynią! Pełna energii i optymizmu opowieść o odwadze i przeciwnościach losu, które niespodziewanie otwierają drogę do szczęścia i spełnienia! Dominika, dla przyjaciół Mika, wszystko, co robi, robi na 100%. Kocha na zabój, żyje na pełnych obrotach, wszelkie życiowe dramaty też przeżywa tak, jakby świat miał się właśnie zawalić. Młoda, przebojowa, pełna ideałów, szuka kolorów w szarej rzeczywistości początku lat 90. Wychodzi za mąż za młodu i zostaje matką. Z marzeń wyrywa ją proza życia. Wielka miłość się kończy. A kiedy świat Miki rozpada się na kawałki, z pomocą przychodzą rodzina i przyjaciele. Dziewczyna bierze się w garść, kontynuuje wymarzone studia i rozpoczyna pracę w telewizji. Świat srebrnego ekranu wciąga ją na dobre i na złe. Ale kiedy w życiu Miki robi się spokojniej, jej wewnętrzna wariatka zaciera ręce. Następne zmiany przychodzą wraz z pojawieniem się na horyzoncie nowej miłości. Mika widzi, że droga na prostą wiedzie krętymi ścieżkami. Poza tym czym byłoby życie bez lekkiego szaleństwa i odrobiny prowokacji, czym byłby sukces bez marzeń i ciężkiej pracy? W tle modny, nonszalancki i pociągający świat gwiazd lat 90. Mika odkrywa kulisy telewizji czasu wielkich przemian i galopującego kapitalizmu. Zagląda na korytarze i do pokojów ówczesnej TVP. Dwie Kalicińskie to dobrany duet. Katarzyna Kalicińska, producentka seriali i programów telewizyjnych, autorka sukcesu serialu Dom nad rozlewiskiem. Jak mało kto zna świat telewizji i polskiego show-biznesu. Opisała go wnikliwie i z humorem, inspirując się własnym zawodowo-towarzyskim doświadczeniem. Małgorzata Kalicińska, autorka bestsellerowych powieści: serii Rozlewisko, Zwyczajny facet, Trzymaj się, Mańka!, Marianna na walizkach. Ciocia Katarzyny. Razem stworzyły inspirującą i podnoszącą na duchu powieść, w której udowadniają, że nigdy nie wolno się poddawać, ale czasami warto zwolnić, by nabrać dystansu i nie zwariować. Opowiadają o trudnych życiowych sytuacjach i kobiecych rozterkach: jak pogodzić role żony i matki z marzeniami o zawodowym sukcesie, jak być dobrą siostrą i przyjaciółką, jak na nowo rozpalić żar w długoletnim związku. A że podobno to życie pisze najciekawsze historie, czasami wystarczy tylko obejrzeć się za siebie...

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

kAMyk | 2019-08-01
Przeczytana: lipiec 2019

Magia srebrnego ekranu i światła gwiazd brylujących po czerwonym dywanie potrafią nie jednego oślepić i zaczarować. Czasami zastanawiamy się, jak to jest od drugiej strony, od strony kamer zwróconych centralnie w oko, słyszy się o aferach, mobbingu, fałszywych przyjaźniach, zawiściach. Świat show-biznesu, ludzie telewizji, cała maszyneria, która produkuje rozrywkę dla mas. Trzeba mieć albo nieźle poukładane w głowie i być twardzielem, albo być prawdziwym szaleńcem, aby do takiej maszynerii dołączyć i funkcjonować jako mały trybik, bez szwankowania i zacinania. Dominika, bohaterka powieści, należy do twardzieli i do szaleńców, jedno jest pewne, że kocha to, co robi i żadna stara telewizyjna wyżeraczka jej nie straszna. Można powiedzieć, że z nie jednego pieca chleb jadła, a jej życie osobiste byłoby wspaniałym materiałem dla scenarzysty. Każdy upadek powodował, że rosła w siłę, a porażkę potrafiła przekuć w sukces. Jednak czy wystarczy jej sił, aby cały czas utrzymywać się na...

Zaczytanaola90 | 2019-07-05

Dominika dla przyjaciół Mika to powiedziałabym kobieta, która zdecydowana jest tylko w pracy. Ma milion pomysłów na minutę. Właściwie, za co się nie złapie w pracy, to jej plany realizują się w 100%. Jednak to tylko praca. W życiu jest zupełnie inaczej. Nie radzi sobie również z krytyką i niechęcią innych do jej osoby. Jednak ma wierne grono przyjaciółek, do których może zwrócić się w każdej chwili, więc gdy ma chwilę słabości, wiernie dają jej wielkiego kopa mobilizacji do działania.

Mika zakochuje się w wieku 19 lat, w artyście którego poznaje na próbach do spektaklu. Wszystko szybko się dzieje, zaraz zachodzi w ciążę i pod naciskiem rodziny, biorą również ślub cywilny, a i po pewnym czasie kościelny. Gdy urodził się ich synek Mateusz, Dominika podchodzi poważnie do roli matki, natomiast Janek jej mąż był przecież artystą, wolnym strzelcem, którego zamknięcie w domu i sprowadzenie do roli ojca było jak ucięcie skrzydeł. Toteż szybko znalazł bratnią duszę gdzie indziej, Mika...

Kasia | 2019-06-27

Chyba każdy z czytelników słyszał o Małgorzacie Kalicińskiej. Serial na podstawie serii o Rozlewisku podbił serca Polaków. Oglądało się każdy odcinek. Emocjonowały perypetie życiowe Gosi. Teraz autorka postanowiła połączyć swoje siły z bratanicą - Katarzyną i napisać historię Dominiki - nieco zagubionej dziewczyny, która szuka szczęścia w życiu. Tytuł powieści brzmi ,,A miało być tak pięknie!", w tych słowach pobrzmiewa nutka rozczarowania. I niestety, ale prawda jest taka, że ta powieść jakoś mnie nie porwała. Po prostu się przy niej wynudziłam.

(...)

Główną bohaterką tej historii jest Dominika. Dziewczyna ma dziewiętnaście lat, a podczas próby do spektaklu poznaje Janka - chłopaka, który robi na niej duże wrażenie. Po próbie odprowadza ją, następnego dnia o świcie gra pod jej oknem na skrzypcach. Ideał. Życie szybko się toczy. Okazuje się po jakimś czasie, że dziewczyna jest w ciąży, biorą ślub cywilny, później kościelny, chociaż z nie małymi przeszkodami, bo Dominika jest...

Zuza | 2019-06-25
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2019
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Audiobook.
Przez pol ksiazki sluchalam i zastanawialam sie jaki jest cel tej ksiazki, jaka historia i o co w ogole chodzi.
A pozniej sie wciagnelam, a sama historia pomogla mi sobie zdac sprawe z niektorych spraw.
Eh, jak sie wkurzylam, kiedy na koncu ostatniego odcinka uslyszalam "ciag dalszy nastapi"

Odnosnie audiobooka - bardzo lubie ksiazki czytane przez Laure Breszke. Na poczatku sie nie moglam przyzwyczaic, niektore kwestie przeczytalabym ijnaczej, ale glos jest calkiem przyjemny, a caly tekst sie nie narzuca.

wrotka | 2019-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2019

wrotkaczyta.blogspot.com

"Jeśli są ludzie, którzy cię lubią i nie lubią, to znaczy, że jesteś jakaś, a jeśli wszyscy tylko niby lubią, jesteś nijaka"

Dwie Panie Kalicińskie (bratanica i ciocia) postanowiły wspólnie napisać książkę. Twórczość Pani Małgorzaty znam chociażby z pełnej ciepła serii "Rozlewisko", Panią Katarzynę w roli powieściopisarki spotykam po raz pierwszy.
Problem z książkami pisanymi wspólnie jest taki, że do końca nie wiemy jaki podział ról przypisano każdemu z twórców. Czy jest to wspólne dzieło, mozolnie tworzone przy jednym biurku, czy może historia wymyślona przez jedną panią a napisana przez drugą? W miarę zagłębiania się w lekturę stwierdziłam, że nie ma to dla mnie absolutnie żadnego znaczenia. Po prostu dałam się ponieść tej zwariowanej historii, którą jak nietrudno się domyślić napisało samo życie.

Dominika, dziewczyna odważna, zwariowana i pełna optymizmu, wkroczyła w swoje dorosłe życie szybko i z wielkim hukiem. Pierwsza miłość błyskawicznie...

hanka | 2019-06-11
Przeczytana: 05 czerwca 2019

rozczarowuje mnie Pani Kalicińska z każdą kolejną powieścią;
o ile saga o rozlewisku była rewelacyjna , to opowieść o losach Polki w Korei męczyła rozwlekłością i banalnymi postaciami;
"Lilka" zachwyciła, ale Mika jest znów nijaka- przewidywalna do bólu, dialogi naciągane, problemy znane mojemu pokoleniu a dla młodych nudnawe ;
wiem jaki to rodzaj literatury, ale po pierwszych powieściach, w których postacie były fenomenalne, konstrukcja akcji świetna i wciągająca tematyka, teraz żałuję, że kupiłam licząc na dobrą książkę

modiglovinne | 2019-06-09
Przeczytana: 01 czerwca 2019

Bardzo w porządku. Przyjemnie i z uśmiechem, zwykła domowa historia, napisana lekką ręką.

Czytaanna | 2019-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Kolejna świetna książka autorki, którą czyta się z wielką przyjemnością.

Historia Dominiki kobiety kochającej życie i świat kamer.
Mimo swoich życiowych zawirowań nie poddaje się i stara się żyć normalnie.

Książkę bardzo polecam.

Masha | 2019-06-03

Pani Małgorzata nie odpuszcza. Świetna książka. Temat wciągający. Na czasie. Szkoda, że czyta się tak szybko.
Polecam. Tym razem bez względu na wiek.

Monoceros2000 | 2019-05-27
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 27 maja 2019

Napisana ciepłym językiem historia prawdziwa jak życie. Czyta (a raczej słucha :) ) się jednym tchem. Pouczające i dające długo do myślenia. Prawdziwa przyjemność. Polecam.