„A miał być happy end”. Nowa powieść Katarzyny Kalicińskiej

LubimyCzytać
16.04.2021

Uczuciowy galimatias i kłopoty – życie Miki to górska lawina. A w samym środku tej burzy on – czuły i doświadczony przez los. Czy Mika pomyli się po raz trzeci? Nie dowie się, jeśli nie spróbuje! Poznajcie dalszą historię szalonej i energicznej bohaterki powieści „A miało być tak pięknie!” i „Abonent czasowo niedostępny”! Książka „A miał być happy end” Katarzyny Kalicińskiej już w księgarniach.

„A miał być happy end”. Nowa powieść Katarzyny Kalicińskiej
Reklama

W życiu Miki, odnoszącej sukcesy producentki telewizyjnej, nie ma nudy. Choć ona sama marzy o odrobinie świętego spokoju. Eksmąż w kryzysie wieku średniego stale czegoś od niej chce, starszy syn przeżywa miłosne zawirowania, młodszy wchodzi w okres buntu nastolatka, a sama Mika staje się bohaterką portali plotkarskich.

Jakie to moje życie stało się absurdalne. Pragnęłam spokoju, normalnego domu z zapachem ciasta i fotelem bujanym przy kominku, a tymczasem kolejne wydarzenia spadały na mnie niczym śnieżna lawina. I przygniatały. Nie miałam ani ciasta, ani fotela, ani kominka.

Miłosne zawirowania, barwny świat show-biznesu i kłopoty pojawiające się jeden po drugim – życie Miki niepokojąco przypomina emocjonalny rollercoaster! Mimo życiowych zawirowań kobieta ma w sobie ogromne pokłady optymizmu. Nic nie jest w stanie jej złamać i nadal wierzy, że spotka prawdziwą wielką miłość.

Rozmarzona poszłam na spacer wzdłuż rzeki. To było magiczne miejsce – miejsce miłości. Szłam i uśmiechałam się do siebie. Wpadłam po uszy. Jeremi był czuły, dobry, troskliwy, szarmancki i wesoły. Wciągnęłam w płuca świeże powietrze i zmrużyłam oczy, patrząc w słońce. Byłam szczęśliwa. Spokojna i szczęśliwa.

Na jej drodze pojawia się ktoś, dla kogo traci głowę. Czy pomyli się po raz trzeci? Nie dowie się, jeśli nie zaryzykuje!

Powinnam się zająć własnym życiem, spróbować uspokoić te wzburzone fale, po których cały czas gnam. Nie mam nikogo, kto byłby dla mnie oparciem, kogo interesowałyby moje uczucia, potrzeby, myśli i pragnienia… A Jeremi? Był ciepły, pogodny, serdeczny, przystojny i miły. I dawał właśnie taką nadzieję. Wydawał się cudowny, inny niż wszyscy. „Mam do tego prawo”, przekonywałam samą siebie. Dmuchnęłam w grzywkę i rzuciłam w przestrzeń:

– No i co, Dominika? Wskakujesz po raz kolejny na główkę do basenu, na którego dnie widnieje napis „miłość”?

„Tak! Miłość jest najważniejsza”, odpowiedziałam samej sobie w myślach.

A miał być happy end książka„A miał być happy end” to trzeci tom bestsellerowej serii, którą zapoczątkowała powieść „A miało być tak pięknie!”. W pierwszej części cyklu Katarzyna Kalicińska odsłania kulisy telewizji czasu wielkich przemian oraz modny i nonszalancki świat gwiazd i celebrytów lat 90.  Mikę poznajemy jako młodą, szaloną i ambitną dziewczynę, która bardzo wcześnie wychodzi za mąż i zostaje matką. Z marzeń wyrywa ją proza życia. Wielka miłość się kończy. A kiedy świat Miki rozpada się na kawałki, z pomocą przychodzą rodzina i przyjaciele. Dziewczyna bierze się w garść, kontynuuje wymarzone studia i rozpoczyna pracę w telewizji. Świat srebrnego ekranu wciąga ją na dobre i na złe.

Reklama

W drugim tomie „Abonent czasowo niedostępny, czyli rozwód po polsku”, Mika ma już ponad trzydzieści lat, udane małżeństwo, dzieci, przyjaciół, piękny dom i firmę znakomicie prosperującą w telewizyjnym show-biznesie. Czuje się stuprocentowo spełnioną kobietą. Po wielu zawirowaniach nareszcie wie, że jest w najlepszym momencie swojego życia. Do czasu kiedy jej mąż nie postanawia odejść. Ta wiadomość spada na nią jak grom z jasnego nieba. Nie może w to uwierzyć. Rozstanie po wielu latach przypomina wojnę, w której rodzina, przyjaciele, znajomi dzielą się, stają po jednej albo po drugiej stronie. Życie Miki zaczyna pędzić jak kolejka wysokogórska. Próbuje na nowo ułożyć relacje z przyjaciółmi, dziećmi, telewizyjnym towarzystwem oraz… byłym mężem. Szuka sposobów na dobre życie w zupełnie nowej dla niej sytuacji. Śmiech i łzy towarzyszą jej codziennie. Ale czy ktoś wie, jak łagodnie przejść przez rozwód?

Katarzyna Kalicińska

Katarzyna Kalicińska, producentka seriali i programów telewizyjnych, autorka sukcesu serialu „Dom nad rozlewiskiem”. Jak mało kto zna świat telewizji i polskiego show-biznesu. Opisała go wnikliwie i z humorem, inspirując się własnym zawodowo-towarzyskim doświadczeniem. Po sukcesach książek „A miało być tak pięknie!”, „Abonent czasowo niedostępny” oraz „I ja ciebie też!” przyszła pora na kolejną hitową powieść.

Książka „A mial by happy end” jest już dostępna w sprzedaży.

Przeczytaj fragment książki

A miał być happy end

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
530
277
16.04.2021 15:03

Taką ksiażkę chętnie bym zrecenzowała:)))


3035
4
16.04.2021 12:42

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd