Wyścig po koronę

Okładka książki Wyścig po koronę Deron R. Hicks
Okładka książki Wyścig po koronę
Deron R. Hicks Wydawnictwo: Widnokrąg Seria: Art i Camille literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Art i Camille
Widnokrąg
2022-11-21
2022-11-21
Anna Klingofer-Szostakowska

Serię Derona Hicksa o młodych detektywach Arcie i Camille śledzimy od samego początku. „Wyścig po koronę“ to już trzecia część, równie pasjonująca i porywająca jak poprzednie. Tym razem autor odniósł się do najsłynniejszych londyńskich budowli i dzieł sztuki.
Zdumiewające jest, jak wiele informacji dotyczących historii sztuki można przemycić młodemu odbiorcy posługując się kryminalną zagadką. Całości jak zawsze dopełniają kody QR pozwalające na bieżąco śledzić słynne dzieła.

Akcja zaczyna się całkiem zwyczajnie. Art towarzyszy Camille w podróży do Londynu. Nastolatka po raz pierwszy ma się zobaczyć na żywo ze swoim ojcem Broderickiem Tinsleyem, o którego istnieniu jeszcze niedawno nie miała pojęcia.

Niestety na miejscu okazuje się, że profesor Tinsley nagle zniknął. Kiedy przyjaciele odwiedzają jego mieszkanie, Camille znajduje w gabinecie ojca starą klepsydrę. Najdziwniejsze jest to, że przed dwoma laty przedmiot został skradziony z wystawy Centrum Sztuki Brytyjskiej Uniwersytetu Yale…

Co wspólnego ma klepsydra z nagłym zniknięciem profesora? Dokąd zaprowadzi Arta i Camille to śledztwo? Więcej nie zdradzimy, żeby nie odbierać Wam przyjemności lektury tej książki.
Więcej na blogu: https://frankobajanki.pl/wyscig-po-korone-deron-r-hicks/

• Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Samodzielne
  • Pojedyncze 7.1 i więcej

Dodaj cytat z książki Wyścig po koronę