Sapphire Flames

Okładka książki Sapphire Flames Ilona Andrews
Okładka książki Sapphire Flames
Ilona Andrews Wydawnictwo: Avon Cykl: Hidden Legacy (tom 4) fantasy, science fiction
Hidden Legacy (tom 4)
Sapphire Flames
Avon
2019-08-27
2019-08-27
Catalina Baylor Hidden Legacy Magowie Prime Mage Magia Urban fantasy Romans fantasy Agencja detektywistyczna Fikcja Adult Paranormal Fantasy Romans Tajemnica współczesność Asasyni Rodzina

Świetna kontynuacja cyklu. Tym razem główną bohaterką jest Catalina, która została głową rodu Baylorów. Jest inna niż Nevada, ale nie mniej fascynująca. Jej magia, zdawałoby się łagodniejsza niż starszej siostry, jest równie śmiercionośna. Zostałam wielokrotnie zaskoczona rozwojem fabuły i szybko sięgnęłam po kolejny tom. Fascynujące universum i intrygujący bohaterowie.

fajnie że serię zaczęłam po polsku bo nie wiem czy zrozumiałabym budowę świata po angielsku... ale może nawet lepiej po angielsku dalej słuchać niż po polsku - te intensywne, niby podniecające czy erotyczne fragmenty dodawane w tej serii, są tutaj jakby mniej kolące ;D ogólnie bardzo fajnie, bo pomimo że to moje pierwsze próby odbioru angielskich książek jestem naprawdę zadowolona i rozumiem o czym to jest :) Fabuła książki ładnie wkręca więc ogólnie to polecam

Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie gdy sięgnęłam po kolejną część Hidden Legacy nie czytając nawet opisu bo chciałam wiedzieć co dalej u Nevady, a tu nagle Catalina jest główną bohaterką...
Nie lubię serii, w których zmieniają się główni bohaterowie.
Zauważyłam, że Nevada i Catalina są identyczne. Jakby w książce nie było napisane imię miałabym wrażenie, że czytam o tej samej postaci. Identycznie się zachowują i identycznie myślą.
Gdzieś przegapiłam moment, w którym to Catalina stała się głową rodu...

Nie lubię serii, w których zmieniają się główni bohaterowie.

Świetna!! Cała seria warta uwagi!

Świetna!! Cała seria warta uwagi!

Najlepsza książka z całej serii. Catalina jest dużo ciekawszą postacią niż jej starsza siostra, dzięki temu dużo przyjemniej się o niej czyta. Alessandro>Rogan change my mind

Kolejny odcinek z dziejów Domu Baylorów. Tym razem story Cataliny , której dzielnie partneruje uroczo-wkurzająco-zabójczo-elegancko-harbiosko-włoski Alessandro. Intryga leniwie sączy się przez strony by wystrzelić jak kapiszon w ostatnich rozdziałach . Catalina jest biedna, bo kto na nią spojrzy, ten pokocha a ona by chciała tak...naturalnie . Alessandro jest tajemniczy bo strzela ze wszystkiego co mu w ręce wpadnie ( nie wiadomo skąd ).Intryga jest intrygująca bo tak o niej mówią poszczególne postacie , opowiadające sobie co i kiedy zrobiły . Albo zrobią. Albo będą robić . Albo co już się kiedyś zrobiło. Przez kogoś.
I nie wiem, czy ten tomik miał być w zamiarze inny od tętniących życiem poprzednich książek , czy zwyczajnie autorom tak wyszło . Czuję niedosyt i delikatny zawód...ale może nie będę szczegółowo o tym opowiadać :D

1932

Nie tak dobra jak pierwsza trylogia a jednak ma w sobie to "coś". Mimo utartego/przewidywalnego schematu książka wciąga i intryguje.

Akcja powieści toczy się po 3 latach od zakończenia pierwszej trylogii. Na kilka dni przed zakończeniem okresu ochronnego przysługującego wszystkich nowo powstałym domom. Catalina Baylor w roli głowy domu Baylorów jest inna od swojej starszej siostry, ale fabuła jest bardzo zbliżona do pierwszych tomów. Młoda niedoświadczona kobieta rzucająca się świat pełen przemocy i intryg. Bogaty, przystojny a do tego skrajne niebezpieczny mężczyzna chcący pomóc głównej bohaterce w walce ze "złem"

Oprócz poczynań Cataliny możemy spojrzeć na historię Nevady z innego punktu widzenia.

Czwarty tom serii "Hidden Legacy" to książka, co do której nie zastanawiałam się, czy ją kupić. Połknęłam ją na jednym oddechu i świetnie się przy niej bawiłam. "Sapphire Flames" jest trochę inna niż pierwsze trzy tomy "Hidden Legacy, gdyż Catalina jest inna niż Nevada. I dzięki temu było ciekawiej :)

Więcej: https://nanikowy.blogspot.com/2019/09/sapphire-flames-ilona-andrews.html

Więcej:...

Dobra, ale nie tak dobra jak poprzednie części. Catalina ma w sobie niebywałą moc, odwagę i przy tym ogromną skromność. W książce przygoda goni przygodę, to wciąż doskonałe urban fantasy.
Nie wiem natomiast co sądzić o Allessandro, moim zdaniem zbyt szybko się w sobie zakochali. Nie ma tu elementu wyczekiwania i zaskoczenia. To raczej historia dla młodego niż dojrzałego czytelnika. Bardziej urzekli mnie Rogan i Nevada.