Chyłka. Zaginięcie

Cykl: Joanna Chyłka (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
1 113
1 423
3 575
3 314
1 226
LibraryGirl

Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był wyłączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje. Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut...

Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców- wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie,musi być prawdą...

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawca

Fragment książki

kasiowa | 2019-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 19 października 2019

Nie zawiodłam się i tym razem. Po prostu rewelacja. Do końca niewiadomo czy dziecko bohaterów tej powieści, żyje czy nie. Zakończenie naprawdę zaskakuje. Gorąco polecam!

Ladybird | 2019-10-09
Przeczytana: 10 października 2019

Po moim pierwszym doświadczeniu z panem Mrozem (Behawiorysta), bardzo sceptycznie podchodziłam do jego twórczości i szczerze mówiąc, mimo pozytywnych wrażeń pod koniec książki, nie wiem czy sięgnęłabym po kolejną jego powieść, gdyby koleżanka nie podstawiła mi jej pod nos...
Skusiłam się. Postanowiłam dać autorowi jeszcze jedną szansę i nie żałuję.
Książka może nie powaliła mnie na kolana, ale od pierwszych stron wzbudziła moje zainteresowanie.
Ciekawa fabuła, wartka akcja, ale też nieźle zarysowane wątki poboczne.
Relacja Chyłki i jej aplikanta przez całą właściwie książkę nie jest do końca jasna. Niby czytelnik widzi, że coś jest na rzeczy, ale nie jest to do końca oczywiste. Cała rzecz odbywa się w tle niezwykle ważnej sprawy, w której na szali leży, można powiedzieć, życie człowieka.
Czy Chyłce i Zordonowi wystarczy zarówno intuicji, jak i twardych dowodów, aby uchronić od więzienia niewinnych ludzi? Czy może bronią morderców, postępują wbrew moralności, choć wykonują...

lucek | 2019-10-09
Na półkach: Przeczytane, Lit. polska
Przeczytana: październik 2019

Szybko się czyta, jednak dużym minusem jest przewidywalność.

Radek Oryszczyszyn | 2019-10-04
Przeczytana: 04 października 2019

To już osiemdziesiąta dziewiąta książka Remigiusza Mroza, po którą sięgnąłem. Zrobiłem to, ponieważ poleca ją Anna Mucha.To nie jest najlepsza powieść Mroza, ale mimo to zacząwszy ją o siedemnastej w czwartek, skończyłem o czwartej rano w piątek.

Nie wiem, dlaczego tak się stało. Niewątpliwie po części dlatego, że akcja dzieje się na Jacwiecczyźnie (Augustów, Suwałki, Suchowola), Podlasiu (Białystok) i ch..j wie gdzie jeszcze (Mońki).

Bez wątpienia najsmakowitszym dla mnie jako białostoczanina wątkiem było odgrywające się w tutejszym hotelu Gołębiewski rozdziewiczenie dwudziestokilkuletniego bohatera przez niespełna czterdziestoletnią bohaterkę, poprzedzone wspólnym pluskaniem się w pełnym grzyba z rodzaju candidia (sprawdzone info) tamtejszym jaccuzzi.

gibon80 | 2019-10-03
Przeczytana: 03 października 2019

Zaliczone. Czas na część nr 3...

„Zaginięcie” było moim drugim spotkaniem z twórczością Remigiusza Mroza. Z ogromnym entuzjazmem zabrałam się za kolejną część przygód Chyłki i Zordona licząc na świetną historię. I muszę się wam przyznać, że to co chciałam to dostałam. Książka wciągnęła mnie już od pierwszej strony, ciężko mi było się od niej oderwać. Humor Chyłki jak zwykle rozkładał mnie na łopatki 😂 Idealna, przemyślana fabuła trzyma nas w niepewności do ostatniej strony pozwalając szukać rozwiązania razem z prawniczym duetem. Jedyne co mi się nie podobało, a jednocześnie było bardzo dobrym zagraniem autora to zakończenie. Nie wyobrażam sobie jak teraz ma wyglądać kolejna część, więc jak najszybciej muszę po nią sięgną, bo umieram z ciekawość 🤗

Monika | 2019-10-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 10 sierpnia 2019

Lubię serię z Chyłką. Ten tom także mnie nie rozczarował. W "Zaginięciu" od początku do końca jest napięcie i chce się jak najszybciej poznać losy bohaterów. Do tego nie da się przewidzieć zakończenia - miałam w trakcie czytania co najmniej kilka teorii, jednak żadna nie okazała się być prawdziwą - i to właśnie lubię.

Karina | 2019-10-01

Nie jest to moja pierwsza książka Mroza, ale też chyba nie ostatnia. Jego pisanie ani mnie nie odpycha, ani specjalnie nie ekscytuje. Zastanawia mnie z kolei co innego. Czy jedna, tak młoda osoba, może być tak płodnym pisarzem...?

Sabina | 2019-09-25
Przeczytana: 25 września 2019

„– Koniec pomiatania kancelarią Żelazny & McVay. Przystępujemy do kontrataku.
– I jak mamy zamiar go wyprowadzić?
– Kultywując najszlachetniejsze tradycje naszej firmy.
– Będziemy łgać, przeinaczać fakty, naginać prawdę, stosować manipulacje i zastraszać ludzi?
– Lepiej bym tego nie ujęła.”
_________________
„Zaginięcie” Remigiusza Mroza to drugi tom serii thrillerów prawniczych z Joanną Chyłką. Zawsze dość sceptycznie podchodziłam do twórczości tego autora. Choć słyszałam o jego książkach dużo pozytywnych opinii, jakoś ciężko było mi się do niego przekonać. Ale że ostatnimi czasy polubiłam czytelnicze eksperymenty i sięgam po różne gatunki, to postanowiłam sprawdzić, czy książki pana Mroza rzeczywiście są takie, jak się o nich słyszy i na czym polega ich fenomen.
W "Zaginięciu" niezmordowana dwójka prawników – Joanna Chyłka i jej podopieczny Kordian – zmierzy się ze sprawą, która nieźle wstrząśnie kancelarią prawniczą Żelazny & McVay. Zaginęła trzyletnia dziewczynka. Sprawa ta...

Gabi145 | 2019-09-25
Przeczytana: sierpień 2019

Ponowne spotkanie z Joanna i Zordonem i spółką:)

Początek zapowiadał świetną historię z tajemniczym zniknięciem dziecka, jednak im dalej w las tym gorzej. Co chwile wyskakiwały jakieś nowe informacje, pomieszanie z poplątaniem, mnie osobiście w połowie książka znudziła, już mnie nie interesowało kto za tym stoi i co stało sie z dzieckiem.

Przechadzka z tygrysem – pierwszy wspólny wywiad Katarzyny Bondy i Remigiusza Mroza

Zamiast mrozu mamy… ogień! Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz potwierdzili, że są parą, czym wywołali lawinę komentarzy i gratulacji. W pierwszym wspólnym wywiadzie, w wiosennym literackim klimacie, opisują początek swojego związku, żartują o pisaniu wspólnej książki i przyznają, że miłość daje im niewiarygodną siłę.

Pierwsze odcinki serialu „Chyłka – Zaginięcie” już dostępne!

Joanna Chyłka należy do czołówki najlepszych karnistów w Polsce. Na sali sądowej nie ma sobie równych. Nie boi się żadnego zawodowego wyzwania i nigdy nie przegrywa powierzonych jej spraw. Gdy znajoma sprzed lat prosi ją o pomoc, Chyłka wraz ze swoim nowym aplikantem rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia trzyletniej Nikoli Szlezyngier. Czy obrońcy zdołają ustalić, kto stoi za zniknięciem dziecka?