Trzy kobiety o zbrodni, przetrwaniu i miłości

Okładka książki Trzy kobiety o zbrodni, przetrwaniu i miłości Grzegorz Miśkiewicz
Okładka książki Trzy kobiety o zbrodni, przetrwaniu i miłości
Grzegorz Miśkiewicz Wydawnictwo: Petrus literatura piękna
trzy kobiety o zbrodni, przetrwaniu i miłości
Petrus
2019-02-02
2019-02-02
9788377204573

Pomysł na książkę dobry, ale coś nie zagrało. Fragmenty, które, jak mówi sam autor, są oparte na faktach bardzo ciekawe. Gorzej z fragmentami, gdzie autor puścił wodzę fantazji. Szczególnie denerwujące są dialogi, jakieś takie infantylne i nieszczere.

Książka ilością stron nie "przeraża", biorąc ją do ręki pomyślałam: szybko pójdzie... Rzeczywiście, gdybym przeczytała ją bez przemyśleń, nie zastanawiając się nad treścią, tak by było. Lecz nie da się nie zadumać, w głowie zaświta myśl, że jak to dobrze,że żyję tu i teraz, gdzie moim problemem nie jest głód i widmo śmierci na każdym kroku.Nie ukrywam, że najbardziej zapamiętam właśnie wojenną historię Anny, jej rodziny i mieszkańców miasteczka.Decyzje wtedy podjęte miały wpływ na życie ocalałych i ich rodzin.Kłamstwa, niedopowiedzenia, dorabianie się na krzywdzie tych, którzy są skazani na łaskę drugiego człowieka.Nic tu nie jest czarno-białe, ale dzięki temu prawdziwe. Nikt z nas jeśli nie znalazł się w takiej sytuacji nie może powiedzieć jak by postąpił. Jedni staja się bohaterami w innych budzą się najniższe instynkty.Podobało mi się też zakończenie:spięcie klamrą losów trzech pokoleń kobiet, nie wyjawiania całej prawdy dla dobra bliskiej osoby.
polecam

• Pożyczki