Zagubiona

Okładka książki Zagubiona Katarzyna Michalak
Okładka książki Zagubiona
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo WM Cykl: Trylogia autorska (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Trylogia autorska (tom 2)
Wydawnictwo WM
2019-05-16
2019-05-16
9788395199219

Drugi tom nie-autobiografii Katarzyny Michalak to dalsze losy Weroniki i Wiktora. Głównie Weroniki, nastolatki wchodzącej w dorosłe życie. Tak bardzo pragnącej być kochaną. Wszystkie jej wybory są podyktowane właśnie tym pragnieniem. A los nadal nie jest jej przychylny.

Ileż emocji wywarła na mnie ta powieść! Było mi tak strasznie żal tej niewinnej dziewczyny. A jednocześnie podziwiałam ją, że się nie poddawała. Każdego dnia walczyła o siebie i swoją przyszłość. Może nie wszystkie jej wybory były słuszne, ale kto miał nią pokierować, ostrzec, że nie wszyscy ludzie są dobrzy. Od najmłodszych lat była sama, a ci którzy mieli ją chronić, skrzywdzili najbardziej. I jeszcze ta tęsknota bohaterki do Wiktora... obudziła moje wspomnienia nastoletniej pierwszej miłości.

Ta książka przekonała mnie do autorki. Pomimo, czasem brutalnych scen, całej krzywdy i smutku uważam, że jest bardzo wartościowym dziełem. Wzbudza ogrom emocji, zmusza do przemyśleń, wyciska łzy, ale też daje nadzieję. Nadzieję, że to dobro i niewinność muszą kiedyś zostać wynagrodzone.

Brawa za odwagę dla autorki za podjęcie trudnych tematów.

Brawa za odwagę dla autorki za podjęcie trudnych tematów.

Życie Weroniki Nocyk wkracza w kolejny etap. To już studia weterynaryjne we Wrocławiu. Ślub i życie małżeńskie z człowiekiem, który przysporzy sporo problemów. Pierwsza próba samobójcza, kolejna. W tych najgorszych sytuacjach pewien czarnooki drań pomaga Weronice.
Emocji ogrom dlatego kilka wieczorów i pora zacząć kolejny tom Nie-autobiografii.

Druga część trylogii autorskiej Katarzyny Michalak nie porwała mnie tak bardzo jak pierwsza. Głównie dlatego, że akcja rozkręca się dopiero pod koniec tego tomu. Wtedy pojawia się ogrom emocji a wydarzenia przybierają dramatyczny przebieg.
Weronika niestety popełnia kolejne błędy, za które płaci wysoką cenę. Ogrom nieszczęść jaki na nią spada jest porażający.
"Zagubiona" to smutna i przygnębiająca powieść. Mam nadzieję, że w trzeciej części los uśmiechnie się do Weroniki i w końcu w jej życiu zaświeci słońce.

"Zagubiona"...

Tak samo dobra jak pierwsza część.

Tak samo dobra jak pierwsza część.

Główna bohaterka nie jest naiwna, tylko najnormalnej w świecie gł*pia. Opowieść ciekawa ale polecam tylko osobom cierpliwym.

Mocno emocjonująca ta część. Pełna cierpienia i błędów, które Weronika niestety popełniła zbyt dużo. Dobra i mocna druga część.

Muszę przyznać, że druga część trylogii autorskiej mocno mnie wciągnęła. Jeśli choć część nieszczęść, które dotknęły Weronikę vel Ewę, była udziałem autorki (w końcu to "nie-autobiografia", oparta na faktach),to trzeba przyznać, że miała niełatwe życie i wyjaśnia to, dlaczego w jej powieściach na bohaterki zawsze spada lawina nieszczęść, a ukochany przez nie bad-boy ma czarne włosy i oczy... To teraz pora na finał!

Dalsza części przecudownej historii Weroniki-Ewy. Ten tom wydaje mi się jeszcze lepszy od pierwszego. Już się wydaje, że wszystko będzie dobrze ... a tu cios za ciosem. Historia wzrusza, wciąga jak czarna dziura, nie może się oderwać. Dobrze, że mam już kolejną część, bo bardzo jestem ciekawa dalszych losów bohaterki.

Kolejny tom nie-autobiografii porusza jeszcze bardziej niż pierwszy, ile człowiek jest w stanie znieść...

Dodaj cytat z książki Zagubiona