Sięgając gwiazd

Okładka książki Sięgając gwiazd Tomasz Jurkowski
Okładka książki Sięgając gwiazd
Tomasz Jurkowski Wydawnictwo: Self Publishing , Ridero literatura obyczajowa, romans
Self Publishing , Ridero
2019-02-08
2019-02-08
książka film miłość romans aktorka

„Sięgając gwiazd” to bardzo udany debiut, którego lektura jest przyjemnością, a sam finał mocno zaskakuje. Uwielbiam takie książki, które pozostawiają mnie z rozdziawioną ze zdziwienia buzią i uśmiechem na twarzy. Jeśli w momencie, gdy już nie spodziewam się niczego szczególnego, autor potrafi mocno namącić mi w głowie. Brawo!

Książkę z unikalną dedykacją autora można nabyć tutaj:

Książkę z unikalną dedykacją autora można nabyć tutaj:

Zmiany kadrowe w firmie trzydziestokilkuletniego Grzegorza sprawiają, że jego życia drastycznie się zmienia. Nie oznacza to, że mężczyzna się załamuje, o nie! Korzystając z okazji i nadmiaru wolnego czasu postanawia się przebranżowić, i zaczyna pisać książkę.
Książkę, w której bohater będzie pisał... książkę a jej bohaterką jest nie osoba fikcyjna, zmyślona, stworzona przez pisarza od A do Z, wręcz przeciwnie, postać znana wielu ludziom z ekranów kin czy gazet- aktorka Jennifer Lawrence. Autor z książki Grzegorza postanawia zrobić wszystko, by jego bohaterka, gwiazda kina przeczytała jego powieść. I tutaj od razu nasuwa mi się znane powiedzenie- "uważaj o czym marzysz, bo ci się spełni".
Dzięki przyjaciołom, Grzegorzowi w ekspresowym tempie udaje się znaleźć doskonałego wydawcę, mało tego, książka ma zostać wysłana do aktorki, a pewnego dnia mężczyzna otrzymuje dziwnego maila. I wtedy wszystko wywraca się do góry nogami.

Kiedy Tomasz Jurkowski napisał do mnie z propozycją objęcia książki swoim patronatem, dodając przy tym, że zdaje sobie sprawę, jak traktowany jest na naszym rynku wydawniczym self publishing i debiutanci, od razu byłam pewna, że chcę przeczytać jego powieść.
Byłam bardzo mile zaskoczona. Świetna redakcja, bez rzucających się w oczy błędów (być może ktoś coś znajdzie, ja nie zwróciłam większej uwagi) lekkie pióro, które czyta się z ogromną przyjemnością i bardzo ciekawy pomysł na treść, to sprawia, że ten debiut jest wart polecenia.

Czy kiedykolwiek wyobrażaliście sobie, jakby to było przenieść się w świat książki. Mieć te same przeżycia co bohater? Pewnie są tacy. To wyobraźcie sobie jeszcze, że sam wykreowałeś ten książkowy świat, a on nagle jak deja vu zaczyna cię pochłaniać. Tak było z Grzegorzem. Pisał o Jennifer Lawrence, a pewnego dnia ona pisze do niego. Zaprzyjaźniają się, spędzają mnóstwo czasu na wirtualnych rozmowach, a po jakimś czasie na zaproszenie mężczyzny, kobieta przylatuje do Polski.
Tomasz Jurkowski bardzo fajnie wykreował swojego bohatera, który pod wpływem pisania książki przechodzi przemianę. Przestaje być już tym chłodnym, przesadnie uporządkowanym, i powiedzmy szczerze- wkurzającym mężczyzną, zaczyna się otwierać, poznajemy jego słabe i lepsze punkty, pragnienia. Jest ciekawy i zaskakujący, czasem nawet samego siebie. Książka stopniowo nabiera rozpędu, akcja toczy się w pięknych zakątkach Polski, a także bajecznych, egzotycznych miejsc gdzie aktualnie przebywa Jennifer.
Do tego pomysł zetknięcia w zwyczajnym świecie gwiazdy światowego formatu z prostym, zwyczajnym facetem. Pokazanie jej jako ciepłej, szalonej dziewczyny, którą życie zmusza do noszenia maski. Bardzo polubiłam ich dialogi, przekomarzania, burzenie tego muru nieufności. I do tego zakończenie książki, które wzbudza tyle emocji. Warto sięgnąć po tę pozycję, bo to naprawdę dobry debiut. Polecam!
Więcej na https://papierowestrony.blogspot.com/2019/05/przedpremierowo-siegajac-gwiazd-tomasz.html?fbclid=IwAR0jONO7gp9U_idJHrH5eZSQ9Hgtl5uaChAU7HBnpdP_1K-eqs3MZdgV3r0

• Polscy autorzy
  • Egzemplarze recenzyjne