Potęga osobowości.

Okładka książki Potęga osobowości. Sylvia Löhken
Okładka książki Potęga osobowości.
Sylvia Löhken Wydawnictwo: Studio Emka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Intros und Extros
Studio Emka
2019-01-24
2019-01-24
Krzysztof Krzyżanowski

Myślałam, że więcej się dowiem o róznicach w codziennym życiu (np. para małżeńska o odmiennych charakterach),porady jak żyć razem, itp.
Może na początku trochę było przydatnych rzeczy, ale póżniej bardziej przydatne w prac dla menegerów, jak wspolpracowac z ludzmi , jakie maja cechy pozytytwne i negatywne itp. Pfrzejrzałam więc tylko, nie czytałam całej.

Właściwie niczego, nowego nie dowiedziałem się z tej książki, jeśli chodzi o wiedzę, o sobie samym. Ja jestem zaawansowanym introwertykiem, ale jak nie pod tym kątem, to przydała mi się w innej sprawie. Może łatwiej będzie mi zrozumieć ekstrawertyka, czy też fakt, dlaczego dla nich wydajemy się dziwni? Przyznaję, też nie lubię tłumu, ale nie jest to lęk przed wielkimi zbiegowiskami, żadna izolacja, po prostu mamy taki swój mały świat, wokół którego lubimy się kręcić.

W życiu powinno być jak w pracy w zespole. Każdy, kto posiada różne cechy i potrzeby, powinni się dogadywać, a temu pomóc uniwersalność, czyli zrozumienie, poszanowanie własnych myśli, zniwelowanie słabych stron, połączenie atutów. Działać w wspólnej sprawie. Zupełnie jak w szkolnym projekcie, gdy nauczyciel każe pracować razem, dwóm jednostkom, które są skrajnie odmienne. Jeden skierowany ku światu wewnętrznemu, drugi ku zewnętrznemu.

O fakcie, kim się stajemy, decyduje dominujący wpływ grupy, w jakiej się znajdujemy.

Moim zdaniem, jedyna możliwość, aby poruszać się swobodnie po introwertycznym lub ekstrawertycznym terytorium to jest chęć zrozumienia, szacunek, i wstrzymanie się od zbyt powierzchownego oceniania danej osoby. Nie trzeba też być ambiwertykiem, aby rozumieć jednych i drugich.

Jestem zdania, że gdyby istniał jeden rodzaj osobowości, świat byłby nudny. Książka jest ciekawa, czytało się przyjemnie, lecz za dużo w niej tabelek, różnic, cech, aby to wszystko spamiętać, a może to jest jej główny sens, aby wracać do niej bardzo często? Nie wiem, w każdym razie, Ja nie mam wątpliwości. Jestem introwertykiem.

6/10 dobra

W książce " Potęga osobowości" podobała mi się forma- zawierała powtórzenia kluczowych pojęć w ramkach, opisy ekstrawertyków i introwertyków. Dodatkowo jest to książka, która zakresem wykracza poza temat temperamentów. Znajdują się w niej zagadnienia dotyczące gier statusowych, sprzedaży, zarządzania. Autorka podaje również nazwy tytułów książek, dzięki czemu można poszerzyć temat.

Czego mi zabrakło? Być może osobistych historii autorki? Książka nie była dla mnie tak odkrywcza i inspirująca jak inne dzieła w tym temacie m.in "Ciszej proszę..." Susan Cain.

6/10 dobra

Bardzo ciekawa książka. Dzięki niej możemy inaczej spojrzeć na świat. Zobaczymy go przez pryzmat osobowości (ekstrawertyków i introwertyków). Napisana jest trochę topornym językiem. Trzeba się pilnować, aby nie stracić wątku. Jednak polecam :)

Dzięki tej książce dowiesz się, czy jesteś ekstrawertykiem, czy introwertykiem. Podoba mi się w niej to, że wszystko jest dokładnie opisane z każdym drobnym szczegółem. Dodatkowo pod koniec każdego rozdziału są pytania skierowane do siebie samego, gdzie udziela się odpowiedzi. Przesuń palcem, żeby zobaczyć więcej. A ja dowiedziałam się, że jestem ambiwertykiem, co oznacza, że mam mniej więcej tyle samo cech introwertyka i ekstrawertyka. 🤔 jest to bardzo ciekawa odmiana i z całego serca polecam kazdemu, kto chce sie przekonac jaka ma osobowość.😊

#171 - Potęga osobowości - Sylvia Lohken

#32/52/2019

Jest to dość obszerna książka, ponad 330 stron, za którą bardzo dziękuję Wydawnictwo Studio EMKA

Autorka w bardzo szczegółowy sposób opisuje w niej introwertyków, ekstrawertyków i ambiwertyków.

Zawarte są w niej ćwiczenia, dzięki którym możemy sprawdzić do której grupy z wyżej wymienionych zaliczamy się my sami.

Spora część zagadnień dotyczy porównania osobowości ludzkich w konkretnych sytuacjach 0 np. zarządzanie, czy sprzedaż.

Jest to pomocna i rozwijająca literatura, pasująca idealnie do #klub555.

#171 - Potęga osobowości - Sylvia Lohken

#32/52/2019

Książka "Potęga osobowości" dr. Sylvii Löhken ukazuje i charakteryzuje introwertyków, ekstrawertyków i ambiwertyków oraz jakie są ich myśli, uczucia i zachowanie w określonych sytuacjach. Pozycja zawiera porównania tych osobowości i ćwiczenia dla czytelników aby sami mogli dowiedzieć się, do którego grona się zaliczają.
Myślę, że ksiażka idealna dla tych, którzy interesują sie tym tematem.

Myślę, że ksiażka idealna dla tych, którzy interesują...

• Posiadam, Wydawnictwo Studio Emka
  • Poradniki
  • Temp
  • Zinteresowany
  • Książka

Dodaj cytat z książki Potęga osobowości.