Dania dla dzieci. 3 składniki / 15 minut

2017-01-01
2017-01-01
Zofia Pająk
przepisy

Niewątpliwie zaletą jest to, że przepisy są proste i przejrzyste. Są też dosyć wymyślne, mogą fajnie zadziałać na dziecięcą i rodzicielską wyobraźnię. Choć znajdziemy tutaj dużo zdrowych przepisów, znajdziemy też równie dużo wątpliwych…

Recenzja na stronie: www.monikapawelec.pl

Recenzja na stronie: www.monikapawelec.pl

Absolutnie odradzam tę książkę, jej okładka obiecuje coś znacznie lepszego, niż ta książka ma do zaoferowania.

Przede wszystkim: Większość przepisów nie nadaje się jako dania dla dzieci. Rozumiem, że dzieci nie samym jarmużem, kabaczkami i wieloziarnistym chlebem żyją, ale wśród składników nieraz polecane są takie składniki, jak kostki rosołowe, majonez, sól, boczek, keczup, krem czekoladowy i różne rodzaje czekolad, serki topione, pieczarki, chipsy, bułki do hamburgerów, pieczywo tostowe, pączki. Dodatkowo: wiele składników zdrowych jest albo jest niedostępnych w sklepach, albo nieprzystępnych dla kieszeni przeciętnych rodziców, w tym kawior łososiowy lub pstrągowy, agar-agar, mrożone serca karczochów, ser raclette, ser comte, jaja przepiórcze, quinoa, chipolata.

Po drugie: nawet napisanie w nawiasie uzupełniającej informacji (że tak naprawdę też z pięciu składników, nie tylko trzech) jest mylące, bo niektóre przepisy potrzebują np. 6 składników, a ich przygotowanie zajmuje z pewnością więcej niż 15 minut.

Po trzecie: na wewnętrznej stronie okładki są wymienione składniki, które nie znajdują się w żadnej z potraw. Osoba przeglądająca na szybko może przez to mylnie odnieść wrażenie, że w książce znajdzie dużo zdrowych przepisów.

Dlaczego więc dałam tej książce aż dwie gwiazdki? Bo pojedyncze przepisy są interesujące, a niektóre podane można przerobić na zdrowe i interesujące, ewentualnie wykorzystać jako proste pomysły na jedzenie imprezowe dla dzieci do zjedzenia najwyżej kilka razy w roku.

Dodaj cytat z książki Dania dla dzieci. 3 składniki / 15 minut