Roślinny nabiał : 133 przepisy na potrawy bez laktozy

Okładka książki Roślinny nabiał : 133 przepisy na potrawy bez laktozy Olga Smile
Okładka książki Roślinny nabiał : 133 przepisy na potrawy bez laktozy
Olga Smile Wydawnictwo: Zwierciadło kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Zwierciadło
2020-05-06
2020-05-06
kuchnia kulinaria gotowanie przepisy dieta wegetarianizm weganizm nabiał

Z twórczością autorki książki Pani Olgi Smile miałam okazję zaznajomić się nieco wcześniej w wydanej książce pt. '' Roślinna kuchnia rodzinna'' napisaną wspólnie wraz z jej córką Weroniką, gdyż wiem, że potrafi ona we właściwy sposób zachęcić do gotowania oraz posiada pozytywne podejście do życia, do Czytelnika.

Podziwiam w autorce książki to, że ma ona wciąż to nowe i niezwykłe możliwości do tworzenia nowych przepisów, które wykonuje się prosto.

Książkę pt. '' Roślinny nabiał'' uważam za bardzo dobrze opracowaną pod każdym względem, gdyż jej autorka Pani Olga Smile potrafi, zaskoczyć nowym kunsztem kulinarnych smaków szczególnie dla tych Czytelników, którzy lubią eksperymentować w kuchni, a szczególnie podczas przygotowania dań wegetariańskich i dla wegan.

Warto w trakcie czytania tej kulinarnej książki zapoznać się ze wstępem, z podrozdziałem o nazwie Smile food, jakich używa w swojej kuchni sprzętów do przyrządzania skonstruowanych przez nią autorskich przepisów, 10 zasad gotowania według jej przepisów, konieczne dodatki spożywcze.

Pani Olga wyjaśnia w prosty sposób, jak można gotować smacznie, zdrowo, z pomysłem, dzieląc się przy tym jej kulinarnym doświadczeniem, w którym odsłania osobiste kulinarne sekrety, które posłużą doskonale tym osobom, które mają problemy zdrowotne, a trudno jest dla nich dobrać odpowiedni posiłek.

Zwróciłam w tej oto książce na następujące przepisy:

mleko kokosowe z suszonych wiórków kokosowych, mleko z orzechów i pestek, mleko z nerkowców, mleko migdałowe, mleko arachidowe ekspresowe, mleko sojowe, jogurt z nerkowców, majonez wegański, wegański sos tatarski, majonez z ziemniaka, masło wegańskie, proste masło kokosowe, ser z ziemniaka, serek z pestek słonecznika na kanapki, ser z dodatkiem marchwi, ser ze suszonymi pomidorami, posypka z pestek słonecznika.

Zaproponowane przepisy przez Panią Olgę Smile sprawią wiele radości podczas ich przygotowania.

Autorski projekt Seria Smile Food moim zdaniem odsłania wiele odcieni świata kulinarnego, który poznajemy właściwie cały czas na nowo.

Elementem dodatkowym w tej oto kulinarnej książce są piękne wykonane autorskie zdjęcia potraw przez autorkę, trafnie dobrana czcionka w tekście oraz okładka książki nawiązująca do jej tytułu.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Pani Olgi Smile pt. '' Roślinny nabiał''.

Warto jest mieć tę książkę.

Podziwiam w autorce książki to, że ma ona wciąż to nowe i...

Z tą książką nauczysz się i dowiesz jak produkować domowym sposobem:
Po pierwsze Mleka z Orzechów i Pestek (np. kokosowe, laskowe, migdałowe, konopne, słonecznikowe itd.)
po drugie Mleka Zbożowe (np. ryżowe, jaglane, gryczane, z komosy, owsiane, sojowe itd.) następnie Śmietany (np. z nerkowców, z orzechów i tofu, kokosowa itd) i Jogurty, Kefiry, Majonezy, Masła, Serki do smarowania, Sery a la twarogi, Sery półtwarde, Sery do posypywania.

Przepisy proste, apetyczne i mało czasochłonne, jeśli ktoś chcę u siebie wzbogacić rodzaj mleka, majonezu czy śmietany to śmiało może sięgać po tę książkę.

Dodatkowo przyjemne dla oka obrazki oraz plus za wybór twardej okładki. +

Z tą książką nauczysz się i dowiesz jak produkować domowym sposobem:

• BonAppetit