Good Night Stories for Rebel Girls

Okładka książki Ja, młoda buntowniczka Francesca Cavallo, Elena Favilli
Ja, młoda bunt... Francesca Cavallo, ...
Okładka książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2 Francesca Cavallo, Elena Favilli
Opowieści na d... Francesca Cavallo, ...

Książka idealna nie tylko dla dziewczynek, nie tylko dla dzieci. Jest to książka dla wszystkich. Pokazuje niesamowicie siłę kobiet i jak wiele znaczą w społeczeństwie, jak ważne decyzje podejmują. 100 inspirujących kobiet, 100 inspirujących historii i niezliczona ilość osób, które mogłyby znaleźć się w kolejnych częściach.

Uważam to za świetny zbiór. Krótkie a jednak ciekawe i motywujące życiorysy silnych kobiet pozwalają lepiej poznać część historii, o której rzadko się mówi. Do tego cudowna oprawa graficzna. Polecam nie czytać całości na raz, lecz dawkowania sobie ilości osób i potraktowania poszczególnych historii jako zachętę do zagłębienia się w życie i osiągnięcia danej postaci we własnym zakresie.

To nie jest książka, to leksykon, w połowie robi się bardzo nudny, a bohaterki mieszają się i nie da się z żadną z nich utożsamić. Rozumiem potrzebę inspirowania dziewczynek, żeby nie dawały się wcisnąć w schemat, ale można w tym celu poczytać im "Zabić drozda", czy choćby "Anię z Zielonego wzgórza", a nie wtłaczać jakieś nudne daty i mędrkowanie.
Każda z postaci zasługuje na własną fabularyzowaną opowieść dzięki której dzieci mogłoby się z utożsamić, pokochać i kibicować.
Nie skuszę się na kolejne części.

Każda z postaci zasługuje...

Bez zrozumienia nie ma troski. Bez troski nie ma pomocy. Bez pomocy nie ma dla świata ratunku. Jane Goodall*

Kobietom nadal się mówi, że czegoś nie mogą lub nie jest to dla nich, a prawda jest taka, że mamy takie samo prawo do tego, ci mężczyźni. Możemy nosić krawat, jeździć na motorze, czy prowadzić samochód formuły 1, wspinać się, walczyć o prawa innych, być bokserkami, a nawet uczyć się więcej niż się tego od nas oczekuje.

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek to zbiór 100 krótkich opowiastek o kobietach walczących o siebie i całą resztę. Każda z historyjek to trochę bajka, ale też ciekawie napisany biogram. Co prawda to zaledwie zalążek tego, czego można dowiedzieć się o danych postaciach, ale na początek wystarczy. Napisane w lekkim oraz przystępnym stylu, okraszone ilustracjami danej bohaterki i słowami, których słyną.

Malarki, modelki, aktywistki, bokserki, kobiety o innym kolorze skóry walczące z rasizmem, naukowczynie - to zaledwie garść inspirujących postaci. Cieszy mnie, że nie zapomniano o polskich nazwiskach oraz zadbano o taką różnorodność. To pokazuje, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych i pokonamy każdą przeszkodę.

Polecam, małym i dużym, bo to pozycja bez ograniczeń wiekowych. Każda z nas może odnaleźć w niej siłę do walki z przeciwnościami.

Książka nie w moim guście . Coś mi tutaj nie zagrało. Skusiłam się przez mnóstwo zachwytów ale nie było warto

Fajne, ciekawe, krótkie opowieści o znanych kobietach, ich młodości i marzeniach

Każda dziewczynka powinna mieć na półce tą książkę!

Każda dziewczynka powinna mieć na półce tą książkę!

Jeszcze nie przeczytałam
do końca tej książki, ale patrząc po tym co już przeczytałam to bardzo fajna książka. Pokazuje że kobiety też są silne, i że osiągnęły duże sukcesy.

Jeszcze nie przeczytałam

Myślę, że to bardzo dobra pozycja nie tylko dla najmłodszych. Przedstawia krótkie historie kobiet, które zmieniły losy świata. Niezwykle motywująca!

Świetna, bardzo wartościowa pozycja :) Patrząc na sukcesy i niezłomną wolę postaci kobiecych przedstawionych na kartach książki łatwiej jest się zmotywować i uwierzyć we własne siły :)

• Dla dzieci

Elena Favilli Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Zobacz więcej