Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Nominacja w plebiscycie 2017
Francesca CavalloElena Favilli Wydawnictwo: Debit Cykl: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek (tom 1) literatura dziecięca
Good Night Stories for Rebel Girls
Ewa Borówka
Debit
kobiety
Good Night Stories for Rebel Girls
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek (tom 1)
literatura dziecięca
2017-09-27
9788380572010
Ewa Borówka
kobiety
Inne

Oficjalne recenzje i

Być kobietą, być kobietą…

[ 20 ] Link do recenzji

Bardzo fajna książka! Każda opowieść jest oryginalna, ciekawa, fajnie opisana no i ma morał. Książka wiele uczy i daje wiele wskazówek. Zawiera wiele inspiracji, a do tego jest pięknie wykonana.
Polecam! :)

zaskakujący wybór postaci.
wysoką ocenę przyznaję głownie za znakomite ilustracje.

Książka która młodym dziewczynkom doda skrzydeł i wiary w siebie. Motywuje do działania i otwiera oczy. To książka nie tylko dla dorastających nastolatek ale dla kobiet w każdym wieku.

Wspaniała książka, która motywuje kobietki do wiary we własne siły. Polecam do przeczytania dla każdej kobiety bez względu na wiek.

"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" to fantastyczna książka o kobietach odważnych, niezłomnych i nietuzinkowych, walczących o równość, wolność i szacunek. Jestem pod wielkim wrażeniem, bo większość rozdziałów została napisana tak, aby odbiorcę inspirować. Nawet ja, sporo starsza od docelowego odbiorcy książki poczułam się... Natchniona do działania. :)

Oprócz...

Tak jak wiele osób, bardzo dużo słyszałam o tej książce i bardzo długo czekałam, żeby ją przeczytać. I niestety, ja też bardzo się rozczarowałam.

Idea zebrania i przedstawienia sylwetek kobiet (szeroko rozumianego) sukcesu, kobiet silnych i walczących o własne zdanie, marzenia i prawa, to świetny pomysł, szczególnie w świecie w którym słowa takie jak "sukces", "nauka"...

Piękne ilustracje, wspaniałe kobiety do naśladowania- idealny prezent dla młodej panienki ;)

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet.” to zbiór jednostronicowych opowiadań o kobietach (mniej lub bardziej znanych), które osiągały swoje ambitne cele pomimo przeciwności losu i negatywnych opinii.

Książkę kupiłam dla pewnej cudownej 10-latki, która ostatnio przepadła w świecie przygód Harry'ego Pottera, dlatego nie sądziłam,...

Jak niektóre książki z literatury dziecięcej/młodzieżowej mnie urzekają tak ta do mnie nie trafiła. Historie były moim zdaniem za krótkie, przy kolejnej orientowałam się, że nie pamiętam o czym była poprzednia. Dla dzieci dobra jako zachęcenie do pogłębienia tematu feminizmu i wiary w siebie.

Super świetna książka dla młodych dziewczynek! Żałuję, że nie było takiej gdy byłam dzieckiem...
100 inspirujących historii niezwykłych i odważnych kobiet (trochę jestem teraz zdołowana, że w swoim życiu nie osiągnęłam nic, także średnio polecam dorosłym).

Dyskusje

1 077
  • 2018
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • Dla dzieci
  • Ebooki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek