Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2

Francesca CavalloElena Favilli Wydawnictwo: Debit Cykl: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek (tom 2) literatura dziecięca
Good night stories for rebel girls 2
Ewa Borówka
Debit
Good night stories for rebel girls 2
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek (tom 2)
literatura dziecięca
Ewa Borówka

Podobnie jak w poprzedniej części książka przedstawia 100 kobiet, a każda biografia składa się z jednej strony tekstu o bohaterce i jednej ilustracji. I niech wolno mi będzie tutaj napisać, że wizualna strona tek lektury ponownie olśniewa! Ilustracje są piękne, staranne i niezwykle różnorodne. Jeśli chodzi o teksty to są one przede wszystkim doskonale przemyślane. Każdy z...

Historie badaczek, pilotek, piratek, kobiet walczących o prawa mniejszości, arystek. Piękne ilustracje. Świetna lektura dla dziewczynek ale i chłopców od lat 6, która pokazuje jak wiele możliwości daje życia i jak odwaga innych może być dla nas natchnieniem.

Kolejna porcja inspirujących opowieści z przepięknymi ilustracjami. Super że są książki dla dzieci, w których autorzy nie boją się mówić o odmiennej orientacji seksualnej oraz o odważnych poglądach religijnych i politycznych.

W "Opowieściach na dobranoc dla młodych buntowniczek" przedstawiono w postaci bajek rozmaite historie kobiet, które zasłużyły się na różnych płaszczyznach, miały odwagę, by głosić swoje przekonania i walczyć o realizację pewnych idei. Autorki nie odwzorowywały ich biografii jeden do...

Druga część mini notek biograficznych światowej sławy kobiet, które swoim życiem przyczyniły się do poprawy jakości życia ludzi. Genialna i kapitalna książka. Nie tylko dla dziewczyn ;)

więcej współczesnych bohaterek niż w 1 części

Tak samo jak pierwszą część, tę przeczytałam z przyjemnością. Z ogromną radością czyta się o niezwykłych kobietach, które pokonały swoje lęki i słabości, wyszły ze strefy komfortu i stały si sławne na różnych polach, osiągnęły sukces, niejednokrotnie pokonując trudną drogę i udowadniając, że są lepsze od mężczyzn. Polecam wszystkim dziewczynkom, nastolatkom oraz kobietom!

Lektura obowiązkowa wszystkich małych dziewczynek ciekawych świata, aby wiedziały, że nie ma rzeczy niemożliwych.

"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" to na nowo opowiedziane historie niezwykłych kobiet, spisane i zgromadzone w dwóch tomach, przez włoskie autorki Elenę Favilli i Francescę Cavallo. Pewnie zgodzicie się ze mną, że wydanie opowieści prezentuje się znakomicie i zostało dopracowane w każdym szczególe. W projekcie stworzenia książek oprócz samych autorek, brało...

Wiecie, że 100 niesamowitych kobiet, to tak na prawdę kropla w morzu silnych, niezależnych i uzdolnionych Pań? Oczywiście, że wiecie i autorki książki też to widzą, dlatego przychodzą do nas z kolejnymi cudownymi kobitkami, które niekiedy po cichaczu podbijały świat.

Uwielbiam razem z córką, poznawać kolejne Kobiety, które inspirują nas swoim niesamowitym duchem walki i...

Dyskusje

• 2019