Podniebna pieśń

Sky Song
Wilga
2019-01-16
2019-01-16

Okładka książki Zimowa magia Amy Alward, Emma Carroll, Berlie Doherty, Abi Elphinstone, Jamila Gavin, Michelle Harrison, Michelle Magorian, Geraldine McCaughrean, Lauren St. John, Piers Torday, Katherine Woodfine, praca zbiorowa
Zimowa magia Amy Alward, Emma Ca...

Wspaniała, porywająca książka !!

Wspaniała, porywająca książka !!

Piękna książka, przeczytałam ją w jakieś 2 dni, nie mogłam się oderwać. Bardzo polecam.

Piękna, poruszająca, magiczna historia, naprawdę mnie zachwyciła<3

Piękna, poruszająca, magiczna historia, naprawdę mnie zachwyciła<3

Zanurz się w lodowej krainie Erkenwaldu i razem z Eską, Flintem i Blu wyrusz na przygodę w poszukiwaniu lepszego jutra...

Wchodzimy do krainy Erkenwald - mroźnego królestwa, którym rządzi Lodowa Królowa. Nie jest ona zbyt kochana. Nie po tym, jak uwięziła większość dorosłych, by ukraść ich głosy. Jednak wciąż brakuje jej jednego głosu, by przejąć władzę nad plemionami... Tym głosem jest głos Eski...

Piękna baśń przenosi czytelnika do świata lodu i magii. By pokonać zło bohaterowie muszą zaufać sobie nawzajem, uwierzyć w siebie oraz w magię.

Jak dobrze było w czasie największych upałów przenieść się do mroźnego Erkenwaldu! „Podniebna pieśń” to bardzo przyjemna młodzieżówka, którą polecałabym szczególnie osobom w wieku do lat 14. Myślę, że z zapartym tchem będą czytać o walce Eski i Flinta z okrutną Królową Lodu, a przy okazji zwrócą uwagę na kluczowy temat tej powieści, jakim jest potęga przyjaźni. O tym właśnie jest ta książka. Opiewa takie wartości jak odwaga, poświęcenie, lojalność, miłość i nadzieja. Bo nawet w sytuacji bez wyjścia tli się jakieś nikłe światełko, któremu należy zaufać. Osoba dorosła, o ile potrafi pielęgnować dziecko w sobie, również znajdzie dużo przyjemności w lekturze „Podniebnej pieśni”.

Ta książka leżała u mnie kilka miesięcy. Żałuję, że tak długa musiała czekać.
Jeśli podobały się Wam OPOWIEŚCI Z NARNII to według mnie ta fantastyczna opowieść jest lepsza. Spotykamy tu Królową Lodu, która chce zawładnąć dziką krainę Erkenwald. Skłócone plemiona Futer i Piór nie mają szanse pokonać w pojedynkę nieobliczalnej wladczyni. Do ostatecznego przejęcia kontroli nad krainą królowej wystarczy już tylko odebranie głosu wyjątkowej dziewczynce Esce. Plany czarownicy mogą pokrzyżować dzieci i przyjazne zwierzęta: chłopiec Flint i jego siostra Blu, dziewczynka Eska, mały lisek Kamyczek, złocisty ptak Balapan, wielkie, białe niedźwiedzie Erkany, wielkolud Szary Człowiek. Należy odnaleźć Lodowy Róg, na którym tylko Eska potrafi zagrać Podniebną pieśń. Melodia spowoduje, że zapanuje ład i porządek w tej cudownej krainie. Polecam nie tylko nastolatkom. Podczas czytania można też się wzruszyć.

Ta książka leżała u mnie kilka miesięcy. Żałuję, że tak długa musiała czekać.

Miła i przyjemna lektura na zimowy wieczór. Zdecydowanie dla trochę młodszych czytelników, ale starszym też pewnie powinna się spodobać

Na lubimy czytać jest napisane, że książka ta jest skierowana do młodzieży, jednak po przeczytaniu jej wydaje mi się, że jest bardziej dla dzieci.
Książka opowiada o krainie Erkenland i jej mieszkańcach. Głównymi bohaterami są Eska - dziewczynka uwięziona przez królową lodu w szkatułce i Flint - członek plemienia skór który wyrusza do zamku królowej uratować swoją mamę. W całej historii głównie chodzi o obalenie królowej, która chce zniszczyć wszystkie plemienia poza plemieniem kłów i rządzić całym królestwem.
Historia jest naprawdę świetna, motyw zimy, przyjaźni i magii jest świetnie rozwinięty. Jest napisana językiem bardzo prostym przez co właśnie zdziwiłam się, że jest klasyfikowana jako literatura młodzieżowa, a nie dziecięca.
Czytało mi się ją przyjemnie, szybko, ale troszkę momentami nużąco, bo nie spodziewałam się tego, że będzie dla dzieci . Dla młodszych polecam z całego serca, bo jest bardzo dobra!

Zima dawno dobiegła już końca, co nie znaczy, że trzeba rzucić w kąt wszystkie książki z zimowym klimatem. Po ciekawą historię, w której śnieg ściele się gęsto, warto sięgnąć niezależnie od pory roku, a te kryteria spełnia bez wątpienia „Podniebna Pieśń” - powieść autorstwa szkockiej pisarki Abi Elphinstone.

Mroźna kraina Erkenwald pogrążona jest w milczeniu, od kiedy objęła ją we władanie bezlitosna Królowa Lodu. Zdążyła skłócić ze sobą członków trzech plemion, po czym wyłapać i uwięzić wszystkich dorosłych. Ale żeby móc panować wiecznie, musi w ciągu dwóch tygodni, nim wzejdzie północne słońce, odnaleźć każde ukrywające się w Erkenwaldzie dziecko i nakarmić się jego głosem - tak postępuje ze wszystkimi swoimi więźniami. Tylko jedna osoba wciąż opiera się jej złym czarom.

Mała dziewczynka o imieniu Eska, sparaliżowana okrutnym zaklęciem, okradziona ze wspomnień i zamknięta w pozytywce, nie chce pozwolić, by Królowa odebrała jej głos, więc uparcie milczy. Sroga władczyni wie, że głos Eski ma wyjątkową moc, dlatego zrobi wszystko, by go przejąć. Jednak jej plany mimochodem krzyżuje Flint - chłopiec z Plemienia Futer, który przybywa do lodowego pałacu, by uratować swoją mamę i uwalnia Eskę. Tak zaczyna się historia dzielnych dzieci, które spróbują stawić czoła złu i uratować Erkenwald.

Akcja powieści nie należy do szczególnie dynamicznych, autorka mocno skupia się bowiem na głównych bohaterach, na ich wewnętrznym rozwoju, a także na ich relacjach z innymi stworzeniami, nie tylko ludźmi. Harmonia między człowiekiem a naturą to jeden z istotnych wątków książki.

Godnym pochwały pomysłem było wprowadzenie do fabuły niepełnosprawnego dziecka, które również ma swój udział w zwycięstwie nad złem. Bo „Podniebna Pieśń” to opowieść o tych, po których nikt nie spodziewa się zbyt wiele, którzy sprawiają wrażenie słabych i bezradnych. Oprócz niepełnosprawnej Blu mamy tu przecież dziewczynkę bez plemienia, która nigdzie nie może sobie znaleźć miejsca i chłopca, który tworzy wynalazki, zamiast, jak przystało na „prawdziwego wojownika” ćwiczyć się w walce. To właśnie oni, ci traktowani z lekceważeniem, a czasem wręcz wyśmiewani, mają szansę poprowadzić świat ku lepszemu. Każdy może zostać bohaterem - to piękne i jakże ważne przesłanie.

„Podniebna Pieśń” jest czarującą, sugestywną opowieścią o przyjaźni, odwadze i nadziei. O tym, że inteligencja, wrażliwość, a przede wszystkim solidarność to najlepsza broń w walce ze złem. Że nienawiść, chciwość i okrucieństwo nie zwyciężą, dopóki będą istnieli ci, którzy odważą się zabrać głos i stawić im czoło. Nawet jeśli są tylko dziećmi.

Mroźna kraina Erkenwald pogrążona jest w milczeniu, od kiedy...

Video

Video