Ani słowa o Zosi

2014-03-03
2014-03-03

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Główna bohaterka książki to nastoletnia Tosia. Dziewczynka jest córką znanej młodzieżowej powieściopisarki i Chrobotka – jak nazywa swojego tatę. Mężczyzna nie jest tak rozpoznawalny, ale pisze wiersze. Nastolatka nie interesuje się twórczością żadnego z rodziców i otwarcie przyznaje: "Zosia wychodzi mi nosem i uszami. Dlatego lojalnie uprzedzam każdego, kto chciałby być ze mną
w dobrych stosunkach: ani słowa o Zosi!". Główna bohaterka serii książek, które napisała mama dziewczynki to Zosia Jezierska o której Tosia nie chce nawet słyszeć i nie lubi jej idealnej rodziny. Wydawca cyklu zorganizował spotkanie z czytelnikami na które dziewczynka jedzie wraz z mamą i jej denerwującą koleżanką. W trakcie pobytu w Zamościu czternastolatka przeżywa pierwsze zauroczenie przystojnym chłopakiem z Ameryki i poznaje Jaśka z liceum plastycznego. Antonina chce także zapobiec romansowi matki z jej kolegą z podstawówki – pomocnym lekarzem ortopedą. W tle przeplata się wątek detektywistyczny, a także bardzo ciekawy wątek historyczny dotyczący żołnierzy wyklętych - oddziału "Podkowy" wywodzącego się z Armii Krajowej, a działającego na terenie Zamojszczyzny.
Przyjemna i zabawna książka skierowana do nastolatków. Opisuje codzienne problemy czternastoletniej Tosi, pierwsze zauroczenie, problemy rodzinne i życie ze znanymi osobami pod jednym dachem. Książkę czyta się bardzo szybko, akcja jest wartka, a zachowania bohaterów często śmieszne i nieprzewidywalne.

Książka mnie nie zachwyciła.
Przeczytałam ją raczej dość szybko. Spodziewałam się lepszej opinii po książce z serii ,,plus minus 16", bo raczej inne książki z tej serii podobają mi się.
W przyszłości raczej ponownie po nią nie sięgnę.

Książka mnie nie zachwyciła.
W przyszłości raczej ponownie po nią nie sięgnę.

Powieść dla 13 - 14-latków z zagadką detektywistyczną w tle, mało wyszukaną, ale z odrobiną humoru.

Pierwszym razem kiedy czytałam tą książkę byłam zaskoczona pozytywnie,jaka super i w ogóle,ale kiedy sięgnęłam po jeżycjadę,po Kłamczuchę,normalnie ta książka w porównaniu z jeżycjadą to dno."Ani słowa o Zosi!" polecam szczególnie nastolatkom.Bohaterką jest Antonina Chrobot,jej tatą jest Marcin Chrobot,znany poeta i Joanna Ciszewska-Chrobot,jej mam sławna pisarka pisząca opowieści o Zosi Jezierskiej.Antonina nienawidzi książek swojej mamy,ponieważ wszyscy o nich mówią,nawet jej koleżanki w klasie.Dziewczyna jedzie do Zamościa w podróż służbową, ze swoją mamą i z jej koleżanką Leną-Lena ma swoje wydawnictwo i wydaje książki mamy Antosi.Książce daje ocenę bardzo dobrą,ponieważ czytałam lepsze książki m.in Kłamczuchę.

Bardzo podobała mi się ta książka. Pokazuje dzisiejszą codzienność u jednej z nastolatek. Dziewczynka ma też fajnie przygody. Polecam, książka warta Twojego czasu!😘😄😃

"Ani słowa o Zosi" Zuzanny Orlińskiej to jedna z książek,
które kupiłam ostatnio w bibliotece z półki podpisanej: "po 2 zł".
Kupiłam w ciemno, nie czytając nawet blurba.
Ani po tytule, ani po okładce nie spodziewałam się tego, co znalazłam wewnątrz.

Zaczyna się dość infantylnie.
Nastoletnia Tosia jest córką sławnej młodzieżowej powieściopisarki
i nieco mniej sławnego poety.
Kompletnie nie interesuje się twórczością żadnego z nich,
a zachwytów nad Zosią - główną bohaterką serii książek swojej mamy - wprost nie znosi.

w dobrych stosunkach: ani słowa o Zosi!"

Wydawca wspomnianych książek zorganizował wyjazdowe spotkania autorki z czytelnikami.
Tosia jedzie razem z matką.

Akcja przyspiesza.
Pojawia się rudy przystojniak z Ameryki (i zakochanie)
i mniej przystojny Jasiek z liceum plastycznego,
kolega mamy z podstawówki - pomocny, przyjacielski i czarujący lekarz ortopeda,
a na końcu także niezwykle dziarska 80-letnia praciotka ze strzelbą.
W tle spięcia pomiędzy rodzicami, spadek, tajemnica i zagadka detektywistyczna,
a nawet wątek historyczny.

W 2013 roku książka "Ani słowa o Zosi" zdobyła 2. miejsce w kategorii 10-14 lat
w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.
Wydawnictwo Literatura wydało ją w serii "Plus minus 16".
Mnie nie zachwyciła. Ciekawe, jak odbierze ją moja 15-letnia córka?

"Ani słowa o Zosi" Zuzanny Orlińskiej to jedna z książek,
które kupiłam ostatnio w bibliotece z półki podpisanej: "po 2 zł".
Kupiłam w ciemno, nie czytając nawet blurba.
Ani po tytule, ani po okładce nie spodziewałam się tego, co znalazłam wewnątrz.

Zaczyna się dość infantylnie.
Nastoletnia Tosia jest córką sławnej młodzieżowej powieściopisarki
i nieco mniej sławnego...

Bardzo przyjemna książka, miło się czyta, polecam na długie jesienne wieczory, albo jak kogoś wciągnie tak jak mnie to tylko na jeden jesienny wieczór. Jedna z moich ulubionych książek roku 2019.

pękałam ze śmiechu czytając tą książkę, aż reszta domowników patrzyła się na mnie dziwnie. naprawdę cudowna, na początku nie byłam do niej przekonana, ale później pokochałam ją całym sercem
polecam! natychmiastowo poprawia humor i wciąga, więc uwaga ; )

polecam! natychmiastowo poprawia humor i wciąga, więc uwaga ; )

Książkę dostałam w prezencie. Mi osobiście się średnio podobała. Uważam, że to książka dla początkujących czytelników i czytelniczek.

Dla mnie ta książka jest taką moją comfort book. Zaczełam ją czytać jak miałam może z 10 lat, i od tego czasu cały czas do niej wracam. Oczywiście, nie znajdziesz tam najbardziej porywającej fabuły czy najbardziej wyszukanyvh zwrotów akcji, ale swoją rolę jako bardzo przyjemna, dobrze napisana lekka książka do odstresowania albo odizolowania od świata - jak najbardziej spełnia.

• Przeczytane 2014
  • Nastolatki