Byłam dziewczyną mafii

Seria: Śledztwa Szostaka
Wydawnictwo: Wydawnictwo harde
literatura faktu
Incognityzm

"Prawdziwa historia namiętności i zbrodni" Szokująca relacja byłej miss nastolatek z kulisów konkursów piękności i świata modelingu, którymi od lat interesują się gangsterzy. Dla niektórych dziewczęta ta przygoda kończyła się w domach publicznych. Gdyż są tylko towarem w rękach handlarzy ludźmi, działających na zlecenie gangów. Anna miała nieco więcej szczęścia, z konkursu Miss Polski trafiła...

"Prawdziwa historia namiętności i zbrodni"

Szokująca relacja byłej miss nastolatek z kulisów konkursów piękności i świata modelingu, którymi od lat interesują się gangsterzy. Dla niektórych dziewczęta ta przygoda kończyła się w domach publicznych. Gdyż są tylko towarem w rękach handlarzy ludźmi, działających na zlecenie gangów. Anna miała nieco więcej szczęścia, z konkursu Miss Polski trafiła do gangu mokotowskiego. Była dziewczyna mafii, poznała życie jej bossów i żołnierzy. Seks, zbrodnie, wynaturzenia, duże pieniądze.

To także historia gangu obcinaczy palców – najbardziej bezwzględnej i najlepiej zorganizowanej grupy przestępczej w dziejach polskiej kryminalistyki. Na jej czele miał stać Wojciech S. zwany „Kierownikiem”, uznawany też za szefa komanda śmierci „Mokotowa”. To autorytet i żywa legenda świata przestępczego. „Kierownik” mówi w tej książce o mitach powstających na jego temat, nielojalnych kolegach, upadłych kobietach, przekupnych policjantach oraz zbrodniach, która mu się zarzuca.

Dziennikarskie śledztwo Janusza Szostaka ukazuje jak łączyły się świat pięknych kobiet i bezwzględnych gangsterów. Nic nie jest tu czarno-białe ani nawet szare. Jest czerwone od krwi.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

Darkiz | 2019-03-02
Przeczytana: 02 marca 2019

Jakaś tam"baba"opowiada jak to kiedyś bawiła i z kim ? A dokładnie to z bandziorami ! Sypie jak z rękawa pseudonimami i o każdym ma coś do opowiedzenia ? Czy tak było czy nie tego raczej z książki się nie dowiemy ? Może ma bujną wyobraźnię ? W każdym razie siebie wybiela i niektórych bandziorów ! Ale to taka tradycja ;) Dlaczego teraz jest chętna do opowieści dziwnej treści ? Bo można zarobić na takiej "popularności" takie czasy ? Kto to widział żeby bandziorstwem się chełpić? Ale nie tak dawno też "gwiazda" (słoi-kowa) ;) ,podobnie się lansuje !! Jak dla mnie nie mają odrobiny wstydu i przyzwoitości są po prostu puste jak pustak z Castoramy! Jedynym miejscem na które ci ludzie zasługują to szambo i nic więcej !
Nie wiemy czy to nie konfabulacja ? Bo nazwisk i innych szczegółów nie opowiada ? To o czym ble-bla można obejrzeć w filmie Vegi ;)
Przeczytać można ? Ale szału nie ma !

Kamila Biegańska | 2019-02-03
Przeczytana: 23 stycznia 2019

Anna była Miss Nastolatek zdecydowała się opowiedzieć swoją historię Januszowi Szostakowi aby w ten sposób przestrzec dziewczyny marzące o karierze w modelingu i wyborach Miss.

W wieku 17lat za namową swojej mamy wzięła udział w regionalnych wyborach Miss. Jednak nie tego oczekiwała. Jak twierdzi wszystko jest i było ukartowane. Młode dziewczyny chcące wygrać musiały robić okropne rzeczy. Obiecywano im za to wszystko lecz było to tylko obietnice bez pokrycia. Te,które godziły się na to zostawały przeważnie dziewczynami do towarzystwa. Odurzano je narkotykami o robiono z nimi wszystko. Anna nie była tak bardzo naiwna jak one, lecz miała słabość do gangsterów. Była dziewczyną niejednego. Twierdzi,że gdyby wcześniej wiedziała co tak naprawdę robią to nie związałaby się z żadnym. Jako partnerka gangstera miała bogate życie. Uważa,że to przyciąga młode dziewczyny. Myśl o życiu w luksusie i bogactwie choć niekiedy wcale tak nie jest.
Narkotyki , porwania, morderstwa. To tak naprawdę...

grizzly | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Dość przeciętnie oceniam tę książkę, z uwagi na zażenowanie po odłożeniu tego tytułu. Jeśli tak wygląda prawda, to jestem w szoku. Czy jest ona "przepełniona krwią" jak podkreśla Pani Anna? Wątpię. Raczej jest przepełniona brutalnością, wręcz wykolejeniem. Szantaże, rozboje, gwałty, konszachty z aparatami państwowymi, wszystko to jest na porządku dziennym... Zauważyłem podobieństwo do wyznań "Masy", pomimo zupełnie innej grupy przestępczej.

AniaD | 2019-05-28

interesuje mnie tematyka mafijna, a jesli do tego jest tam duzo o kobietach - nic, tylko czytac!

daria_27 | 2019-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2019