Prawo budowlane z umowami w działalności inwestycyjnej. Komentarz

Prawo budowlane z umowami w działalności inwestycyjnej. Komentarz
83-7334-887-5
prawo, komentarz
Paweł Lipiec

Stan prawny na 10 stycznia 2008 roku (uwzględnia zmiany wchodzące w życie 19 stycznia 2008 roku oraz 1 stycznia 2009 roku) W książce uwzględniono aktualny stan prawny i orzecznictwo. Wyjaśniono trudne zagadnienia dotyczące procesu budowlanego, takie jak: prawo do terenu, przygotowanie projektu budowlanego, pozwolenie na budowę, prowadzenie robót budowlanych, prawa i obowiązki uczestników...

W książce uwzględniono aktualny stan prawny i orzecznictwo. Wyjaśniono trudne zagadnienia dotyczące procesu budowlanego, takie jak: prawo do terenu, przygotowanie projektu budowlanego, pozwolenie na budowę, prowadzenie robót budowlanych, prawa i obowiązki uczestników procesu budowlanego, oddawanie do użytku obiektów budowlanych, samowola budowlana, odpowiedzialność karna, cywilna i zawodowa oraz utrzymanie i zapewnienie bezpieczeństwa obiektów budowlanych.

Wiele uwagi poświęcono też umowom związanym z działalnością inwestycyjną, zwłaszcza umowie o prace projektowe, umowie o roboty budowlane oraz umowie o nadzór inwestorski.

Wyjaśnieniu skomplikowanych zagadnień służą liczne odniesienia do doktryny, orzecznictwa sądowego, przepisów wykonawczych oraz innych aktów prawnych związanych z omawianą tematyką.

Książka jest adresowana głównie do praktyków zajmujących się szeroko rozumianym prawem budowlanym i procesem inwestycyjnym, a także do studentów.

Autorzy Komentarza: profesor Politechniki Warszawskiej dr hab. Helena Kisilowska, dr Wojciech Nosek, dr Cezary Woźniak oraz radcy prawni i praktycy: Rafał Godlewski, Monika Łaczmańska, Dominik Sypniewski, Adam Wiśniewski i Agnieszka Woźniak stanowią zespół pracowników naukowych Pracowni Prawa i Administracji Kolegium Nauk Społecznych i Administracji Politechniki Warszawskiej, który od wielu lat zajmuje się teoretycznymi i praktycznymi problemami prawa budowlanego i gospodarki nieruchomościami.

Paweł Lipiec | 2010-02-07

Kompletna baza wiedzy związanej z procesem inwestycyjnym oraz zagadnieniami prawa budowlanego (jak również powiązanych z nim aspektów Kodeksu Cywilnego).

pirat_ta | 2014-04-28
Na półkach: Przeczytane, Prawo