Nauka Buddy

Tłumaczenie: Wiesław Kurpiewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria buddyzm". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: A
The Teaching of Buddha
buddyzm, dharma, oświecenie, budda
religia

Dwa i pół tysiąca lat temu w Gaja w Indiach, książę Siddharta Gautama z rodu Siakjów doświadczył Przebudzenia. Doświadczenie Przebudzenia - Bodhi stanowi istotę buddyzmu. Cała jego filozofia i wszystkie techniki medytacyjne mają na celu doprowadzenie praktykującego do tego właśnie doświadczenia. Pierwsze słowa Siddharty po Przebudzeniu brzmiały: "O jakże wspaniale! Każda istota bez wyjątku...

Doświadczenie Przebudzenia - Bodhi stanowi istotę buddyzmu. Cała jego filozofia i wszystkie techniki medytacyjne mają na celu doprowadzenie praktykującego do tego właśnie doświadczenia. Pierwsze słowa Siddharty po Przebudzeniu brzmiały: "O jakże wspaniale! Każda istota bez wyjątku jest Buddą".

źródło opisu: Wydawnictwo A, 2008

źródło okładki: http://www.awyd.pl