Pod podszewką. Prawdziwy wizerunek pisarza

Okładka książki Pod podszewką. Prawdziwy wizerunek pisarza Zofia Karaszewska, Sylwia Stano
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pod podszewką. Prawdziwy wizerunek pisarza
Zofia KaraszewskaSylwia Stano Wydawnictwo: Marginesy literatura piękna
392 str. 6 godz. 32 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Marginesy
Data wydania:
2018-11-14
Data 1. wyd. pol.:
2018-11-14
Liczba stron:
392
Czas czytania
6 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365973924
Tagi:
literatura polska pisarz pisarka moda garderoba
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków Kamil Chwiedosik, Zofia Karaszewska, Katarzyna Urbańska
Ocena 8,8
Nasza walka o ... Kamil Chwiedosik, Z...
Okładka książki Ada, to wypada! Zofia Karaszewska, Sylwia Stano
Ocena 7,3
Ada, to wypada! Zofia Karaszewska, ...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Szata, co zdobi pisarza



1703 361 268

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
67 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
749
283

Na półkach: , ,

Czy moda i literatura mają ze sobą coś wspólnego? Wbrew pozorom te dwa światy łączy bardzo dużo. Za pomocą słów, jak i ubrań możemy manifestować własną osobowość, odrębność, poglądy, komunikować się z otoczeniem. Ale czy pisarze, ludzie, którzy na co dzień pracują słowem potrzebują jeszcze ubrań by wyrazić własne „ja”? Odpowiedż na to pytanie znajdziemy w książce „Pod podszewką” autorstwa dwóch dziennikarek Sylwii Stanko i Zofii Karaszewskiej.

Do projektu „Pod podszewką” zostało zaproszonych aż 19 czołowych polskich pisarzy, którzy mieli zaprojektować wybraną przez siebie część garderoby, taką najbardziej charakterystyczną, ulubioną czy wymarzoną. W ten sposób powstała niepowtarzalna kolekcja literacka, na którą składa się choćby kamizelka w stylu angielskim, marynarka z wszystkim wierszem, koszula z czcionką Gutenberga, bielizna męska. Projektowanie garderoby było też pretekstem do rozmów o wizerunku publicznym pisarzy, poglądach na życie, o szukaniu własnego stylu. W książce znajdziemy również piękne fotografie autorstwa Michała Jaworskiego, na których uwiecznił pisarzy i zaprojektowane przez nich, we współpracy z Justyną Ołtarzewską. części garderoby.

Autorki tej książki towarzyszyły pisarzom w całym cyklu tworzenia, dlatego te krótkie opowieści są bardzo dopracowane, ale jednocześnie bardzo różnorodne. Na pierwszy rzut oka tematyka modowa może wydawać się dość płytka, ale dziennikarki nie skupiły się tylko na ubraniach. Świetnym uzupełnieniem do rozmów z pisarzami jest historia mody, przedstawiona w bardzo skumulowany, przystępny i ciekawy sposób. Dodatkowo autorki niektóre części garderoby pisarzy skonsultowały z profilerem kryminalnym, co moim zdaniem jest bardzo atrakcyjnym dodatkiem!

Oczywiście, nie miałam okazji poznać twórczości każdego z pisarzy, bohaterów tej książki. Jednak w przypadku tych autorów, których książki znam, to opowieść o ich stylu ubierania miała dla mnie zupełnie inny wydźwięk, bo mogłam odnieść to do ich powieści. Tak było choćby w przypadku Grażyny Plebanek i jej „Pani Furii”, w której dostrzegłam bardzo dużo cech autorki. Z kolei niektóre rozmowy tak bardzo mnie zaintrygowały (mam na myśli tu choćby Łukasza Orbitowskiego), że jestem bardzo ciekawa ich twórczości.

Ten projekt modowo-literacki pokazuje inną twarz pisarzy, nie tylko tą, którą znamy choćby ze spotkań autorskich. Dzięki tej książce możemy zajrzeć do ich garderoby, poznać ich nieco bardziej prywatnie. Szczerze polecam nie tylko fanom mody i książkoholikom!
www.wszystkieksiazkimowia.pl

Czy moda i literatura mają ze sobą coś wspólnego? Wbrew pozorom te dwa światy łączy bardzo dużo. Za pomocą słów, jak i ubrań możemy manifestować własną osobowość, odrębność, poglądy, komunikować się z otoczeniem. Ale czy pisarze, ludzie, którzy na co dzień pracują słowem potrzebują jeszcze ubrań by wyrazić własne „ja”? Odpowiedż na to pytanie znajdziemy w książce „Pod...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    90
  • Przeczytane
    78
  • Posiadam
    30
  • 2018
    8
  • 2019
    4
  • Moda
    3
  • Ulubione
    2
  • Polskie
    1
  • Zakupy 2018
    1
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Więcej
Zofia Karaszewska Pod podszewką. Prawdziwy wizerunek pisarza Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także