Ada, to wypada!

Wydawnictwo: Znak emotikon
poradniki
Bezimienna

Ada, wypada ci zabierać głos! Wypada ci się wyróżniać, dbać o siebie i zadawać pytania bez odpowiedzi. Czy wiesz, co jeszcze? Poradniki dobrego wychowania dla panien dawno odeszły do lamusa. Dziś dziewczynom – tym małym i tym całkiem dużym – wypada… robić wszystko, o czym marzą! Mają prawo być sobą, rozwijać się i uczyć od najlepszych. Bohaterki tej książki wiedzą o tym najlepiej, bo same...

Poradniki dobrego wychowania dla panien dawno odeszły do lamusa. Dziś dziewczynom – tym małym i tym całkiem dużym – wypada… robić wszystko, o czym marzą! Mają prawo być sobą, rozwijać się i uczyć od najlepszych. Bohaterki tej książki wiedzą o tym najlepiej, bo same pokonały niejedną przeszkodę. Teraz dzielą się swoimi doświadczeniami, a ich opowieści mogą być inspiracją i dla dziewczynek, i dla chłopców.

Swoje historie opowiadają: Ewa Błaszczyk, Katarzyna Bonda, Marta Dymek, Irena Eris, Magdalena Fikus, Agnieszka Graff, Agnieszka Holland, Joanna Klimas, Mela Koteluk, Olga Kozierowska, Katarzyna Kozyra, Ewa Łętowska, Katarzyna Miller, Natalia Partyka, Karolina Baca-Pogorzelska, Katarzyna Rosner, Beata Stelmach, Kamila Szczawińska, Marta Sziłajtis, Dorota Wellman i Agnieszka Więdłocha.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,119305,Ada-to-wypada

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,119305,Ada-to-wypada

Michał | 2018-08-17

Dziewczyny w Polsce zdecydowanie za mało w siebie wierzą. Fajnie, że jest książka, która może to zmienić.

Gąska | 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018

My kobiety, kobietki, dziewczyny, dziewuchy, damy, panny, baby, wszystkie jesteśmy wyjątkowe! Mamy prawo do rozwijania swojego hobby, do wyboru życiowej drogi, do własnych poglądów. Możemy być kim chcemy, tylko od nas zależy nasz los, bo to nasze życie i nikt go za nas nie przeżyje! Możemy śpiewać, nawet jeśli nie mamy głosu, możemy włożyć garnitur, albo sukienkę księżniczki, możemy sprzeciwić się, jeśli coś nam się nie podoba, możemy się malować, albo wręcz przeciwnie. Wszystko możemy i tego właśnie chciałabym życzyć przyszłym pokoleniom damskiej części ludzkości, nie tylko naszej polskiej, ale i tej na całym świecie.

„Ada to wypada” tworzą znane polskie kobiety o zróżnicowanych zawodach. Mamy tu zarówno aktorkę, piosenkarkę, ekonomistkę, pisarkę, prezenterkę, jak i wiele, wiele innych pań. Każda z nich jest inna, ale wszystkie próbują przekazać nam to, że warto pokonać strach, walczyć o marzenia, nie dać się przeciwnościom losu i iść do przodu z podniesioną głową.

Życie to nie...

medicated | 2018-09-18

(...)

W dobie, w której kobiety muszą walczyć o głos, o wolność wyboru, o to, żeby decydować o sobie samych, Wydawnictwo Znak Emotikon wydaje pozycje dla dzieci, które są niezwykle potrzebne i mogą pomóc zarówno małym czytelnikom, jak i im rodzicom zrozumieć wagę problemu. “Ada, to wypada!” to nie tylko cudowny koncept, ale także mistrzowsko wykonany na każdym poziomie. Chciałabym, aby ta lektura dotarła do każdej małej księżniczki, aby nastroiła się pozytywnie i nabyła mocy do spełniania marzeń, jak i dla małego księcia, aby zrozumiał, jak ważny jest szacunek do kobiet i nie są one ani trochę gorsze od mężczyzn. Ponieważ najważniejsze to być sobą w świecie, który narzuca nam tylko zasady, z czego najważniejszą jest – bądź idealna. Nie, nie bądź idealna! Każdej z nas wypada się wyróżniać, dbać o siebie i być czasem egoistką!

Acna | 2018-09-20
Przeczytana: 20 września 2018

Książka przede wszystkim pięknie zilustrowana. Świetna dla dzieci, żeby mogły poznać dobre wzorce, ale i dla dorosłych - by mogli je sobie przypomnieć.

klaudulas | 2018-08-31
buuk | 2018-08-30