Zdrowe słodkości – motywacja i porady na zdrowe życie

Okładka książki Zdrowe słodkości – motywacja i porady na zdrowe życie Agnieszka Nitsu
Okładka książki Zdrowe słodkości – motywacja i porady na zdrowe życie
Agnieszka Nitsu Wydawnictwo: BIS kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
BIS
2018-09-12
2018-09-12

Większość z nas lubi się rozkoszować smakiem słodyczy towarzyszącej nam w trakcie spotkań świątecznych czy też wizyt przyjacielskich, gdyż cały urok skupiamy, jest na tychże przygotowanych przez gospodarza domu przy dobrym poczęstunku, w postaci podawanych estetycznie podanych tortów, ciast, aromatycznej herbacie, kawie przyrządzanej na różne sposoby, owocowych koktajlach, które w ostatnim czasie są modne ze względu na to, że są wykonywane z naturalnych i zdrowych owoców.

Do zapoznania się z książką pt. '' Zdrowe słodkości – motywacja i porady na zdrowe życie'' autorstwa Pani Agnieszki Nitsu, która jest zawodu dietetykiem oraz autorką bloga www.aktywnezywienie.pl przekonało mnie to, że książka została nagrodzona w konkursie na najlepszą książkę psychologiczną i poradniki wydaną z udziałem Wydawnictwa Bis.

To książka, która stanowi nie tylko poradnik, w którym to Czytelnik uzyskać może cenne porady na temat zdrowego odżywiania się, ale przy tym poznać nowe walory smacznej i dobrze odpowiednio dobranej słodkości, z której niekoniecznie musi zrezygnować.

Wspólnie wraz z Czytelnikami autorka przemierza drogę poprzez odkrywanie nowych smaków i zdrowych słodkościach, które nie są znane jeszcze nikomu.

Lubię poznawać i odrywać ludzi z pasją kulinarną oraz ich wizję ukrytą w przepisach, która na ogół jest mi nieznana.

Na nowo można poczuć inny smak mojego ulubionego przysmaku, jakim są muffinki, gdyż Pani Agnieszka zmieniła lekko przepis z klasycznego na zdrowszy.

Jedzenie i przyrządzanie zdrowych ciast, deserów, koktajli może okazać się praktycznie łatwe, proste i przyjemne.

Popełniamy, wiele błędów żywnościowych jedząc, na co dzień niezdrowe kalorie zapominając o wprowadzeniu do jadłospisu smacznych i zdrowych warzyw i owoców.

Pani Agnieszka Nitsu proponuje 150 przepisów na ciasta, desery, koktajle dające znakomity początek nowej i zdrowej sztuki kulinarnej, którą warto spróbować ze względu na właściwy dobór składników bez użycia cukru mąki pszennej, nabiału.

Książka ta została podzielona na następujące rozdziały: ciasta, ciasteczka, batony, rozmaite słodkości i koktajle.

Zwróciłam szczególną uwagę na następujące przepisy:

wilgotne ciasto z owocami, murzynek z cukinią, ciasto owsiano-marchewkowe z suszonymi owocami, proste ciasto z kaszy jaglanej i jabłek, lekkie ciasto z owocami, chlebek kokosowy z suszonymi jagodami, babka z wiśniami, szpinakowiec z rodzynkami, chlebek z bananowy, kakaowe babeczki z mandarynką, kokosanki, szybkie ciasteczka bez pieczenia, kuleczki miętowe bez pieczenia, muffiny z fasoli, batony owsiane z czekoladą, naleśniki z mąki ryżowej, naleśniki owsiano- kukurydziane, bezy bez cukru, zielony koktajl z miodem i migdałami, koktajl na przeziębienie, koktajl truskawkowo- miętowy.

Potrzebna jest nam zatem motywacja, bo bez niej nie mamy poczucia pewności, że możemy zmienić nasze nawyki żywieniowe służące ku lepszemu wyglądowi i codziennym samopoczuciu.

Elementami stanowiącymi piękny wygląd całościowy książki są piękne wykonane przez autorkę zdjęcia prezentujące przysmaki nowoczesnej i zdrowej słodkości, zamieszczona odpowiednio dopasowana w tekście czcionka, dwukolorowa grafika ułatwiająca ciekawie przedstawionego języka kulinarnego oraz przepiękne słowa podziękowania skierowane dla mamy znajdujące się na samym końcu książki.

Wydawnictwu Bis składam serdeczne podziękowania za podarowania mi książki do zrecenzowania.

Książka autorstwa Pani Agnieszki Nitsu pt. '' Zdrowe słodkości – motywacja i porady na zdrowe życie'' to gwarancja sukcesu kulinarnego i pokonanie własnych słabości na pokusę łaknienia słodyczy, która w praktyce okaże się zdrową porcją wykonanego i wypróbowanego smaku z wybranego przepisu.

Polecam przeczytać tę książkę.

Wygrałam więc mam. Prawdopodobnie za oferowaną cenę tej książki nie kupiłabym. A tymczasem uważam, że jest warta swojej ceny. Pierwsza część książki to wiele ciekawych informacji o zdrowym jedzeniu, motywacji do zmiany żywienia ( czytaj: także odchudzania),nastawieniu, informacji o różnych warzywach, owocach i innych produktach spożywczych. Druga część to przepisy na różne słodkości w zdrowym wydaniu. Nie musowo rezygnować ze słodyczy, można je upiec ze zdrowych składników np. kaszy jaglanej. Nie wiem jakie są w rzeczywistości ale na zdjęciach wyglądają przepysznie. Z pewnością wypróbuję część przepisów.

Tego typu książek jest teraz wiele... bez liku... i ciagle się mnożą, bo ciagle ktoś - czytaj znawca jadłospisów wszelakich i przewodu pokarmowego - sięga po długopis zamiast po łyżkę, I tak mamy wysyp publikacji bogato uzupełnionych zdjęciami i przepisami i poradami. Poradami - co z czym, dlaczego tak, dlaczego nie, kiedy i dlaczego. I są to poniekąd fajne i potrzebne wydania. Można się dowiedzieć czasem ciekawych rzeczy, znaleźć motywację do pierwszego kroku walki o siebie, czy choćby natchnienie na gotowanie czy szybkie przygotowanie czegoś na ząb. Tu jest podobnie. Autorka prowadzi bloga kulinarnego, stąd wiedza. A oscyluje tu wokół słodyczy - zdrowych słodyczy, co podkreśla na każdej stronie. Są daktyle, owoce, warzywa, mleko wegetariański (tu się zastanawiałam, czym je zastąpić, bo mleko uwielbiam) jest nawet ... czekolada. Ciemna, nasycona kakao, ale jest i nie jest zabroniona.
Miła książka, ale na raz.
Ale - szybko dodam - wyłapałam kilka pomysłów na swój smak;)

Zdążyliście już zapewne zauważyć, że ostatnio co rusz pojawiają się recenzje (łamane przez opinie) publikacji dotyczących zdrowego żywienia, roślin leczniczych i ziół. Nie twierdzę, że dałam się w to wciągnąć tak na 100%, bo wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi, pod warunkiem, że znajduje się w tym wszystkim umiar, ale... uwielbiam poszerzać swoją wiedzę o nowe zagadnienia, a przede wszystkim, jeśli chodzi o książki, które skrywają w sobie również przepisy, urozmaicić menu moich chłopców i wynajdywać sposoby na serwowanie warzyw i owoców w formie, która będzie przez nich zaakceptowana. Wspominałam już, że mój czteroipółlatek widząc marchewkę, za każdym razem niemal wrzeszczy, że chcę go nią otruć i tak, jak kremu z marchewki nie tknie za żadne skarby, tak umiejętnie ukrytą marchew w sobie albo jakimś wypieku zje bez gadania. Niemniej wróćmy do Zdrowych słodkości Agnieszki Nitsu...

Książka ta to publikacja dwa w jednym, mamy tutaj bowiem połączenie poradnika i książki kucharskiej. Agnieszka Nitsu wprowadza czytelnika w swój świat powoli, uchylając rąbka tajemnicy o swojej osobie oraz definiując pewne zagadnienia związane ze złymi nawykami żywieniowymi, podsuwa przydatne porady, które pomogą w zmianie nastawienia do dbania o to, co jemy i oczywiście przybliża produkty, które stosuje w swojej kuchni, będące zamiennikami białego cukru, czy mąki pszennej.
Wszystko to ujęte jest w przystępny i o dziwo, lekki sposób. Zupełnie tak, jakby słuchało się porad najlepszej przyjaciółki (albo babci),która chce dla nas najlepiej, a nie jakiegoś medycznego bełkotu: jedz zdrowo, bo tak trzeba i już!. Agnieszka Nitsu ubrała w tę książkę w ciepło, które czuć w trakcie czytania, zatem i odbiór całego materiału jest pozytywny, przynajmniej w moim przypadku.

Książka obfituje w ponad sto przepisów, które przysporzą wam nie lada przyjemności nie tylko w trakcie ich konsumpcji, ale i podczas przygotowań. Zwłaszcza dzieci, o ile dacie im się wykazać, będą zadowolone, mogąc skosztować tego i owego w trakcie mieszania składników, niektóre przepisy bowiem nie wymagają pieczenia, a jedynie odstawienia słodkich przekąsek do schłodzenia, by masa stężała.

W związku z tym, że wiele tego typu publikacji przeglądam (zaraz po przeczytaniu w spokoju wszystkiego, co nie jest przepisami) wraz ze starszym synkiem, mam już pełną listę smakołyków, które muszę zrobić, a przy przygotowaniu których koniecznie będzie pomagał. I jak rzekł mój czteroipółlatek: nie mogę z tą prawdą dyskutować. ;)
Na chwilę obecną mamy za sobą wykonanie miętowych kulek, które rozeszły się, nim zdążyłam pomyśleć o użyciu ich do zdjęć, ale cóż się dziwić... po pierwsze wszyscy kochamy miętę, a po drugie takie słodkości nie mogły przecież leżeć i się marnować. ;)

Zachwycająca jest także szata graficzna Zdrowych słodkości. Przyjemnie spogląda się na okładkę i wnętrze, które skrywa tyle cudownie smacznych zdjęć, że nie sposób nie zechcieć przyrządzić to, czy owo ciasto albo koktajl...

Zatem jeśli macie ochotę uzupełnić swoje książki kucharskie w kilkadziesiąt, no ponad sto, przepisów na smaczne i zdrowe słodkości, które zachwycą Was smakami, zapachami i wyglądem – koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Szczególnie polecam Zdrowe słodkościł rodzicom, którzy chcą przekonać dzieci, do owoców i marchewek... ;) Spróbujmy odczarować im te smakołyki :)

Agnieszkę Nitsu i inne przepisy znajdziecie na aktywnezywienie.pl.

• Kulinarne
  • Wydawnictwo Bis
  • X2018
  • Kuchnie świata/Gotujemy
  • #WyzwanieLC2019
  • 2019r

Dodaj cytat z książki Zdrowe słodkości – motywacja i porady na zdrowe życie