Miłość na Gwiazdkę

Wydawnictwo: Burda Książki
The White Christmas Inn
Agnieszka Myśliwy
Ag2S

Zapal cynamonową świecę, sięgnij po kubek grzanego wina, otul się miękkim kocem. Colleen Wright zabierze Cię do świata, gdzie magia Bożego Narodzenia wciąż działa. Klimatyczny pensjonat w Nowej Anglii wydaje się doskonałym miejscem, by spędzić tam święta. Kiedy jednak śnieżyca odcina gości od świata, wszyscy zaczynają się martwić, że Boże Narodzenie nie ułoży się tak, jak sobie...

Klimatyczny pensjonat w Nowej Anglii wydaje się doskonałym miejscem, by spędzić tam święta. Kiedy jednak śnieżyca odcina gości od świata, wszyscy zaczynają się martwić, że Boże Narodzenie nie ułoży się tak, jak sobie wymarzyli.

Molly musi wziąć się w garść i skończyć swoją najnowszą książkę, ale wena całkiem ją opuściła. Kiedy nagle w jej świat wkraczają przystojny nieznajomy i jego dwie małe córki, wszystko staje na głowie, a jej życie jeszcze bardziej się komplikuje.

Hannah miała nadzieję na malowniczy zimowy ślub, lecz plany zniweczył narzeczony, odwołując wszystko w ostatniej chwili. W pensjonacie niespodziewanie zjawia się jednak jej przyjaciel z dzieciństwa. Czy to możliwe, by dawne uczucia odżyły?

Jeanne i Tim wiedzą, że musiałby się zdarzyć cud, by mogli dalej prowadzić swój pensjonat… I by udało im się zasypać przepaść, która ich dzieli. Ale w świeta będą musieli pracować ramię w ramię, by rozwiązywać piętrzące się problemy. Czy to wystarczy, by na nowo odnaleźli miłość?

Czy przypadkowych turystów, którzy w pensjonacie szukają schronienia przed zamiecią, czeka coś więcej niż ogień w kominku i wygodne łóżko? Czy ich życzenia się spełnią? Gdy ścieżki bohaterów zaczynają się przeplatać, odnajdują oni nadzieję, choć wydawała im się stracona. Być może przy odrobinie bożonarodzeniowej magii pensjonat i jego mieszkańcy zdołają jednak przetrwać te święta.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Wioleta Sadowska | 2018-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"To miejsce nie było tak urocze, jak sobie wyobraziła. Było lepsze".

Takie opowieści zachwycają swoim urokiem jedynie w świątecznym okresie. Można oczywiście mówić, że pokazują banał i sztampę, ale my kochamy przecież to, co znamy, czyli historie o magii Świąt Bożego Narodzenia i o małych cudach, jakie czasami dzieją się w naszym życiu. "Miłość na Gwiazdkę" w żadnym innym czasie nie będzie tak dobrze smakować, jak teraz, tuż przed świętami.

Colleen Wright wychowała się w amerykańskich, zaśnieżonych miasteczkach w Michigan, w których uwielbiała czytać książki przy kominku. Autorka obecnie mieszka i pracuje na Brooklynie.

Jeanne i Tom prowadzą wymarzony pensjonat w Nowej Anglii, który niestety będą zmuszeni zamknąć po nowym roku. W ostatnie święta niespodziewana śnieżyca odcina od świata zgromadzonych w tym miejscu gości, co wywołuje w konsekwencji szereg niespodziewanych wydarzeń.

Pensjonat "Evergreen Inn" dołącza do mapy moich ulubionych literackich miejsc, jakie chciałabym...

Edyta | 2018-12-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 grudnia 2018

W bardzo świątecznym klimacie, taka lukrowa opowieść o miłości, spełnianiu marzeń, rodzinie i bardzo klimatycznym pensjonacie.

Przyjemne czytadło w takim świątecznym okresie, które wyzwoli nas na krótką chwilę od naszych trosk. Nic wyjątkowego ani specjalnego dobrze się czytało bez większych fajerwerków.

Każdy kto ma ochotę sięgnąć po coś lekkiego, trochę o miłości znajdzie coś dla siebie...

zupa_czyta | 2018-12-08
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane
Przeczytana: 08 grudnia 2018

Macie ochotę na słodką, polukrowaną, pachnącą piernikiem opowieść świąteczną? "Miłość na gwiazdkę" spełni Wasze oczekiwania! Colleen Wright stworzyła całą plejadę różnorodnych postaci, praktycznie każda z nich zmaga się z przeciwnościami losu, ale od pierwszej strony wiadomo, że wszystkie kryzysy zostaną zażegnane, kłopoty uda się pokonać, a po świętach bohaterowie będą się unosić na różowej bańce szczęścia. Takiej bożonarodzeniowej historii chciałam, takiej się spodziewałam i taką dostałam. Odrobinę przeszkadzało mi jednak gładkie przejście od smutków i trudności do totalnej sielanki. Jedna z bohaterek, gdy dowiaduje się, że porzucił ją narzeczony na dzień przed ślubem, reaguje mniej więcej w ten sposób: "Żartujesz? Nie? Aha. Ok, w ten sposób. Jestem bardzo zła. Zakończmy już tę rozmowę. Pa". Więcej emocji można poczuć podczas wydłubywania kłaczka z pępka. Serio.
Zdecydowanie przemówiły do mnie - naczelnego łasucha - opisy jedzenia! Moja fantazja pracowała na wysokich obrotach -...

Patrycja | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Nie powiem by ta książka napełniła mnie świątecznym nastrojem. Kilku bohaterów, różne historie i wspólny motyw - MIŁOŚĆ oraz akcja, która rozgrywa się w Pensjonacie. Do bólu przewidywalna. Kojarzyła mi się z takim typowo miłosnym filmem, banalnym i zrobionym niezbyt ciekawie. Taki film który leci w południe w Polsacie lub na święta;)

czytamiogladam | 2018-11-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 listopada 2018

W tego typu pozycjach, gdzie tematyką jest tło świąteczne, nie ma co oczekiwać cudów. Książki te przede wszystkim mają za zadanie przygotować nas do świat bożonarodzeniowych oraz wprowadzić nas w ten szczególny na strój.
Tak też było z "Miłością na gwiazdkę". Wiedziałam, że nie będzie to książka o rozbudowanej fabule z unikalnymi postaciami, którzy od pierwszych stron powaliliby nas złożonością charakteru.
Jeśli szukacie takiej książki, to lepiej nawet nie spoglądajcie na "Miłość na gwiazdkę".
Jest to przede wszystkim miła pozycja dla czytelnika, który już nie może się doczekać świątecznej gorączki. Szukając dla niej odpowiednika wśród filmów, pokusiłabym się o porównanie do "Love actually" czy naszych rodzimych "Listów do M."

W "Miłości na gwiazdkę" akcja dzieje się w jednym miejscu - cudownym pensjonacie Evergreen Inn, które prowadzi małżeństwo - marzące o idealnym małym hoteliku, w którym goście poczuliby się jak w domu. Jest w nim z pewnością sielsko, ciepło i przytulnie. Tuż...

CZYTAMITU | 2018-11-12
Przeczytana: 09 listopada 2018

,,Zapal cynamonową świecę, sięgnij po kubek grzanego wina, otul się miękkim kocem. Colleen Wright zabierze Cię do świata, gdzie magia Bożego Narodzenia wciąż działa."

Czy powyższy cytat nie zachęca do sięgnięcia po książkę ,,Miłość na gwiazdkę"? Patrzysz na okładkę, która sprawia, że słyszysz już w głowie melodie ulubionych kolęd, czujesz zapach cynamonu. Za oknem pragniesz widzieć białe pejzaże, a nie tą szarówkę.
Tak było za mną, za radą schowałam się pod kocem, rozpoczęłam moją kolejną świąteczną przygodę z nowymi bohaterami, którzy zabrali mnie do śnieżnej Nowej Anglii.
Początek był bardzo obiecujący, zapowiadało się na piękne święta, a tu wielkie bum, katastrofa i już nic nie jest takie samo. Po takim rozpoczęciu, pomyślałam, że czeka mnie kolejna piękna, wartościowa historia.
Jednak i u mnie nastąpiło bum ale w całkowicie przeciwnym kierunku jaki się spodziewałam.
Po katastrofach małych i dużych u bohaterów książki, rozpoczęło się lanie lukru, przez autorkę. Kiedy już...

Agnieszka Górecka | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Molly Winslow jest autorką książek dla dzieci, mieszkającą w Brooklynie.
By wywabić wenę z ukrycia, postanawia wybrać się na samotną, bożonarodzeniową wycieczkę do Vermontu. Kobieta decyduje się na pensjonat-Evergreen Inn, który od momentu gdy go ujrzała, podbił jej serce swoim urokiem.
Pensjonat urzekł również Hannah i Trevora, którzy często odwiedzali to miejsce. Para zdecydowała, że będzie to idealne miejsce na zawarcie związku małżeńskiego. Gdy Hannah dociera do pensjonatu, otrzymuje telefon od Trevora który odwołuje ślub w ostatniej chwili.
Do Evergreen Inn przybywa, również miedzy innymi wdowiec-Marcus z dwiema córeczkami, oraz starsze małżeństwo.
Pensjonat mino swojego uroku, nie przynosi oczekiwanych zysków, wręcz przeciwnie, przynosi potężne straty narażając Jeanne i Tima na poważne problemy finansowe.
Zdumiewające jest to jak może zmienić się życie człowieka w przeciągu raptem kilku dni. Kilkanaście osób-kilkanaście różnych historii.
Czy Hannah pozbiera się po...

Vilsa | 2018-12-04
Na półkach: 2018, Posiadamy, Przeczytane
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Wybrałam sobie chyba najcieplejszą książkę o świętach w tym roku :) Przecudowna i ciepła, bez jakichś dziwnych zgorzkniałych bohaterek. Klimat pensjonatu jest tak wspaniały, że prawie czułam się, jakbym była w środku wydarzeń; opisywane smaki i zapachy to majstersztyk - aż robiłam się głodna i tak mocno czułam święta... Właściciele to kochana para, która cierpi, bo interes ich życia nie przynosi już zysku i będą musieli pożegnać się z ukochanym pensjonatem. Do samego końca czekałam na to, że nie będą musieli tego robić. Reszta bohaterów również wzbudza dużą sympatię, wszystkie wątki były ciekawe.
Ależ marzy mi się teraz taka śnieżna zima... I wokół zapach cynamonu, przejażdżka saniami, choinka, prezenty.

AZorka | 2018-12-02

Historie miłosne kilku par rozgrywające się podczas bożonarodzeniowej śnieżycy w miłym pensjonacie. Styl pisarski lekki, wątki i bohaterowie przyjemni. Moim zdaniem jednak za dużo tu opisów ,zbyt mało akcji. Dostajemy pełną charakterystykę menu świątecznego właścicieli zajazdu, która zajmuje więcej niż wiodący motyw. Jest przyjemnie,ale nudnawo.

Talka_on Miko | 2018-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Większość z was przedstawia swoje polecajki na spokojne przedświąteczne wieczory, więc ja również coś dla was mam. Moja propozycja to „Miłość na gwiazdkę” Colleen Wright, która absolutnie oddaje nam ten niecodzienny klimat.

Autorka przenosi nas do niezwykle klimatycznego pensjonatu Evergreen Inn mieszczącego się u podnóża Vermontu. Miejsce które od początku kusi zapachem, przykuwa uwagę oraz budzi sympatie, prowadzone przez małżeństwo Jeanne i Tima. Poświecili oni dla tego miejsca wszystko a ono stało się ich największym marzeniem. Jedno miejsce w którym Boże Narodzenie potrafiło połączyć losy różnych osób, a dla niektórych mimo niełatwych chwil, pozwoliło przetrwać te niepowtarzalne święta być może zmieniając ich życie już na zawsze. Książka w której poznajemy wiele niebanalnych postaci a każda wydaje się równie ważna i potrzebna.

Autorka posiada wspaniałe pióro którym potrafi przekazać w magiczny sposób opisy aromatów czy potraw które pobudzą najbardziej opornych, ja wciąż...