Krople deszczu

Okładka książki Krople deszczu Kathryn Andrews
Okładka książki Krople deszczu
Kathryn Andrews Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Hale Brothers (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Hale Brothers (tom 1)
Drops of Rain
NieZwykłe
2019-01-02
2019-01-02
2014-08-11
Anna Matyszczak

Powiem tylko tyle mam po przeczytaniu mam ochotę przeczytać ją jeszcze raz.

Powiem tylko tyle mam po przeczytaniu mam ochotę przeczytać ją jeszcze raz.

Ali po śmierci mamy przeprowadza się na zupełnie obcą dla niej wyspę. Tam przypadkiem spotyka chłopaka, którym jest zauroczona. Okazuje się, że chodzą do tej samej szkoły i są sąsiadami. Ona w żałobie, on ma bardzo trudną sytuację rodzinną. Spotykają się w sytuacji, kiedy najbardziej potrzebują bliskiej osoby. Piękna historia.

Chociaż bohaterowie byli nastolatkami, nie przeszkadzało mi to w odbiorze tej historii. Napisana jest świetnie, w moim stylu. Autorka doskonale oddaje nastrój, zarówno szczęśliwych i nieszczęśliwych bohaterów. Nie ukrywam, że przeżywałam wszystko, jakby to było prawdą i nie raz miałam złamane serce w trakcie czytania. Najbardziej przerażała mnie ta jej samotność. Bardzo dobrze zostało to ubrane w słowa.
Chcę czytać tylko to, co rusza mnie w środku. Więcej takich, proszę 🙂

Dla młodzieży

Dla młodzieży

Młodzi, ale duszą i doświadczeniem dorośli :) Polecam!
"....być może od czasu do czasu musimy przemyć oczy łzami, by móc przejrzyściej spojrzeć na życie..."

feels like rain.....

Młodzi, ale duszą i doświadczeniem dorośli :) Polecam!

feels like rain.....

7 /10 ze względu na to, że jest to książka bardziej dla dorosłej młodzieży. Jednak plus za wątek rodzinny, każdego z na spotyka jakaś tragedia - świetnym przykładem tego jest historia Ali. Bardzo mnie wciągnęła, a potem była miłość - wszystko się zmieniło gdy On poznał Ali, a Ona poznała Drew. Wiele wątków dosyć przewidywalnych, ale całość świetnie napisana. Książka w sam raz na przerwę od kryminałów , thrillerów itp. Ja pochłonęłam w jeden weekend - czyta się bardzo lekko.

Ok, chyba dociera do mnie, że pewnych książek nie powinno się czytać w pewnym wieku :D Z drugiej strony są takie "młodzieżówki", które łyknęłam z przyjemnością.
Tu nie było źle, ale nie było tez specjalnej erupcji entuzjazmu. Ot, miła, sympatyczna, trochę ckliwa, momentami trudna opowieść z życia amerykańskiej młodzieży

Trochę mam problem z tą książką...
Czy spędziłam miło czas? Tak.
Czy polubiłam parę głównych bohaterów? Tak, choć chyba najbardziej polubiłam Beau i Matta.
Czy podobała mi się sceneria, w której działa się cała historia? Owszem. Bardzo mi się podobały opisy Florydy, plaży, tego ciepła, a nawet deszczu. Nie były to jakieś obszerne opisy, ale wystarczające, by wyobrazić sobie każdą scenę.
Dodatkowy plusik za to, że autorka udostępniła playlistę piosenek przewijających się w książce w postaci linka do spotify.

Co więc mi nie pasowało?
Przede wszystkim to, że postacie drugoplanowe były bardzo płasko opisane. Cassidy została zrzucona do statusu "tej co się narzuca, jest wredna, ma swoją świtę, jest głupia i chce zrobić na złość głównej bohaterce" - brzmi szablonowo? Całkowicie.
W dodatku Drew ma kolegów, którzy za każdym razem stają wokół Ali jak jej rycerze. Jakby chodziła z bodyguardami. - Takie zachowanie było zawsze w charakterystycznych momentach (konfrontacje z Cassidy). Ojciec chłopaków jest czystym złem i nie ma ani jednej dobrej cechy, nawet okruszka, a za to ich mama jest zepchnięta do działu "bardzo cierpi, ale nic z tym nie robi, choć kocha swoich synów".
Trochę brakowało mi opisów codzienności Ali, bo niby miała cały dom na głowie, a jednocześnie o jego sprzątaniu jest napisane może raz lub dwa, a przez resztę czasu ilekroć jest w domu to płacze/siedzi na balkonie/śpi/siedzi na łóżku, a historia dzieje się na przestrzeni prawie roku. Też momentami miałam poczucie, że cała relacja głównych bohaterów była taka jakby "przegadana" i to tak, że nie opuszczało mnie wrażenie, że dziewiętnastolatkowie tak nie mówią o uczuciach... Miałam poczucie, że autorka chciała, by słowa jakie padają między Ali i Drew były takie idealne, takie jak każda nastoletnia dziewczyna chciałaby usłyszeć od swojego wymarzonego faceta.
I tym sposobem doszłam do wniosku, że chyba już jestem ciut za stara na tę historię. Choć przyznam szczerze, że korci mnie, żeby zabrać się za następne tomy, bo polubiłam braci Hale i miło spędziłam czas podczas lektury.

Trochę mam problem z tą książką...
Czy spędziłam miło czas? Tak.

Poruszająca historia , dwóch osób, których życie nie było usłane różami. Wpadają na siebie w dość zaskakujący sposób i później niesamowicie ich do siebie ciągnie. Każde cierpi na swój sposób, każde z nich to cierpienie kryje przed resztą świata ale przed sobą nie muszą udawać, że jest dobrze.
Książka momentami nieco zbyt słodka jak dla mnie ale i tak wciągnęłam ją w nieco ponad dobę . Czyta się lekko i przyjemnie. Współczułam bohaterom, przeżywałam z nimi ich dramaty i chwile szczęścia. Śmiałam się z ich zabawnych tekstów. To książka , po którą warto sięgnąć. Szkoda że jeszcze nie ma tłumaczenia drugiej części.

A więc, spodziewałam się mocnej emocjonującej historii, czy ją dostałam ? ⁣

Sama nie wiem . ⁣

Jeśli miałabym oceniać wątek miłosny, to nie był on najlepszy, ewidentnie czegoś mi tu zabrakło, odniosłam wrażenie , że przez pierwsze pół książki Nasi bohaterowie bawili w jakąś nową zabawę " chcę - nie chcę " , co trochę nadawało infantylności tej historii i choć wydawali się oni być nader dojrzali jak na swój wiek, tak po prostu czasem czułam tę młodzieżową otoczkę, która ostatnio mnie trochę irytuje . ⁣

Druga połowa książki, podobała mi się trochę bardziej, nie była już tak infantylna jak na początku, lepiej zrozumiałam samotność Ali, której zmarła matka a ojciec nie radził sobie z jej wychowaniem, i strach Drew przed potworem, jakim był jego ojciec . ⁣

Autorka w historii tej pokazała jedną z tych ciemniejszych stron życia jaką jest przemoc domowa, a emocje oddane były w bardzo dojrzały sposób, czuć było strach Drew przed ojcem i chęć obrony rodziny przed Nim, bo przecież ojciec powinien ich kochać a nie się nad Nimi znęcać . ⁣

Reasumując historia którą otrzymałam była po prostu średnia, nie rzuciła mnie na kolana, druga połowa książki zdecydowanie lepsza, ale niestety czuć było tą młodzieżową historię w tle, a ja ostatnio nie szukam takich historii . ⁣

A więc, spodziewałam się mocnej emocjonującej historii, czy ją dostałam ? ⁣

Sama nie wiem . ⁣