Krople deszczu

Tłumaczenie: Anna Matyszczak
Cykl: Hale Brothers (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Drops of Rain
Aisha

Ali Rain Czasami zastanawiam się, jak znalazłam się w miejscu, w którym teraz jestem, ale gdy ból powraca, od razu sobie przypominam… wszystko przez to, że odeszła. Mieszkam teraz w nowym mieście, chodzę do nowej szkoły i powinnam ruszyć dalej ze swoim nowym życiem. Problem w tym, że sama już nie wiem, kim jestem. Został mi tylko taniec, a z każdym kolejnym dniem czuję się coraz bardziej...

Ali Rain
Czasami zastanawiam się, jak znalazłam się w miejscu, w którym teraz jestem, ale gdy ból powraca, od razu sobie przypominam… wszystko przez to, że odeszła. Mieszkam teraz w nowym mieście, chodzę do nowej szkoły i powinnam ruszyć dalej ze swoim nowym życiem. Problem w tym, że sama już nie wiem, kim jestem. Został mi tylko taniec, a z każdym kolejnym dniem czuję się coraz bardziej samotna. Cisza stała się motywem przewodnim mojego życia. Ona kazała mi odnaleźć radość i światło, ale nie mam pojęcia jak, skoro przez większość czasu otacza mnie mrok… do czasu, aż poznaję jego.

Drew Hale
Mam w życiu tylko jeden cel: za dwieście dziewięćdziesiąt osiem dni wyjechać z tego miasteczka i nigdy nie wrócić. Wszyscy uważnie mnie tu obserwują, zbyt uważnie, i mam już dość ciągłego ukrywania się pod maską obojętności. Potrzebuję wolności. Pływanie to moja przepustka do lepszego życia i codziennie powtarzam sobie, by się nie wychylać, trzymać ustalonej rutyny i pod żadnym pozorem nie pozwolić, by cokolwiek mnie rozproszyło. Wbrew powszechnej opinii, nie jestem chodzącym ideałem – każdego dnia tonę w poczuciu winy. Nie mam pewności, czy kiedykolwiek przestanę czuć się bezwartościowy, niechciany i przepełniony wstydem… do czasu, aż poznaję ją.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: wydawnictwo

Sol | 2019-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2019

Debiutancka powieść Kathryn Andrews za mną i z całą pewnością mogę stwierdzić, że nie będzie to ostatnia książka tej autorki którą przeczytam.
Jest to pogranicze Young i New Adult, bo jednak liceum, ale bohaterowie znacznie doroślejsi niż jakikolwiek inny nastolatek byłby w ich wieku.

Czy ja w to wierzę?
Z jednej strony tak, przeszłość obojga, w przypadku Drew dalsza, Ali bliższa, nie mogła nie nauczyć ich odpowiedzialności. Ale z drugiej strony to są nadal dzieciaki. Wiedzące czego chcą, odpowiedzialne, ale zagubione dzieciaki.
I mimo, że niejednokrotnie się irytowałam na autorkę za znęcanie się nad bohaterami, nadal „Krople deszczu” czyta się z ogromną przyjemnością.

Dlatego śmiało twierdzę, że nie jest to książka bez wad. Andrews musiała chwilę popisać by nauczyć się pisać składnie, bez chaosu. Czasem, mimo, że rozdziały są opisane z czyjego punktu widzenia są prowadzone, można się pogubić. Na szczęście to nie trwa przez całą książkę ;)
Po kilkunastu-kilkudziesięciu stronach...

Kasiek | 2019-01-13
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu tej książki, to podobieństwo do "Słodkiego domu" Tillie Cole, który czytałam kilka dni temu. Oczywiście nie dosłownie, jednak wiele faktów, a przede wszystkim sedno fabuły się pokrywają. Nie umniejsza to jednak ocenie, bo książka jest naprawdę dobra.
Ali i Drew to para nastolatów. Każde z nich dźwiga brzemię, które nie pozwała im w pełni korzytać z młodości. Każde z nich chce wyrwać się z rzeczywistości, w której tkwią. Każde z nich marzy, aby czas płynął szybciej, aby uleczył rany i pozwolił zapomnieć o bólu. Szkoda, że w wieku, w którym powinni bawić się, szaleć i tworzyć wspaniałe wspomnienia, chcą znaleźć się w innym miejscu i w innych realiach.
Książka o miłości, nie tylko tej romantycznej, ale także braterskiej. O oddaniu, przyjaźni, tęsknocie, ale też o intrygach, przemocy i bólu. Wszystko to ujęte w świetnym stylu. Czyta się z zapartym tchem.
Nie sposób nie pokochać braci Hale. Już nie mogę się doczekać kolejnej odsłony ich losów....

WampirkaJustynka | 2019-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2019

Na tę książkę trafiłam przypadkiem. Z początku wahałam się czy ją przeczytać. Teraz wiem, że warto było poświęcić jej czas. Jest to słodko-gorzka historia, która podbiła moje serce. Takie książki właśnie lubię najbardziej a Ali, Drew i Beau to jedne z moich ulubionych postaci. Teraz pozostaje mi czekanie na kolejną część.

Katarzyna | 2015-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2015

Naprawdę wspaniała historia naznaczonych bólem ludzi.

Ali straciła matkę. Po tym wydarzeniu, razem z ojcem przeprowadza się na Florydę. Jednak mieszka sama - ojciec dużo pracuje i mieszka w mieszkaniu obok biura, więc Ali jest zdana na siebie.

Pewnego razu w wodzie poznaje Drew, wpadł na nią, a ona na niego, gdy ta unosiła się we wodzie, a ten płynął. Chemia.

Ale Drew ma tajemnice, których musisz pilnować, żeby jego rodzinie nie stała się krzywda.. ale to w końcu musi nadejść, musi wyjawić Ali wszystko, żeby jej nie stracił.

A OJCIEC Drew patrzy. I mści się.

No i jeszcze Beau!!! Już nie mogę się doczekać, gdy poznam jego historię!!!

Gorąco polecam!!!

wiooletka13 | 2015-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Historia Ali i Drew, dwójki młodych osób,którzy zbyt szybko musieli dorosnąć i stawić czoła rzeczywistości.Nie było im w życiu łatwo, każde z nich miało swoje problemy.Ale czy w takim życiu jest szansa, że ktoś cię pokocha?Czy zobaczy to jaki jesteś naprawdę, pomimo tylu różnych opinii ze strony otoczenia? Ale co nas obchodzi co ludzie o nas myślą, czy oni żyją naszym życiem?

Historia miłości,bólu,straty,cierpienia,walki,poświęcenia.

Historia realistyczna,która prawdopodobnie może dziać się za ścianami domów osób nam dobrze znanych.Może tego nie widzimy, albo może nie chcemy tego wiedzieć.Ja po przeczytaniu mam ogromną słabość do braci Hale,są idealni.Mogą przydać się chusteczki oraz olejek do opalani :)

lulamae | 2015-08-25
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Pierwszy z trzech tomów o braciach Hale.

Na pierwszy ogień wychodzi Drew - najstarszy z braci. Jest pływakiem odnoszącym sukcesy.
Ali jest dziewczyną, która straciła matkę przez chorobę i całe jej dotychczasowe życie przewróciło się do góry nogami. Przeprowadza się z ojcem na wyspę Anny Marii, aby zacząć od nowa.
Pierwszego dnia kiedy poszła pobiegać postanowiła wykąpać się w morzu, wpada tam na chłopaka i coś co przepływa między nimi naznacza każde z nich.
Drew ma ciężkie życie, a powodem tego jest apodyktyczny ojciec, który znęca się nad ich rodziną psychicznie, fizycznie i w każdy sposób jaki tylko można.
Chłopcy wychowywani są w przekonaniu, że nie są nic warci - także miłości.
Drew odlicza dni do zakończenia szkoły i wyniesienia się jak najdalej od sytuacji w domu.
Pomiędzy Drew i Ali jest nieprzerwana nić, jednak zanim przekonają się, że są swoją przystanią, spokojem, ukojeniem, domem - minie trochę czasu.

Bardzo mi się podobała. Wciągnęła mnie. Nie da się nie pokochać...

Niko | 2019-01-24
Na półkach: 2019 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Dwójka młodych ludzi u progu dorosłości, spory bagaż życiowy i rodząca się w tym miłość. Tak wygląda kwintesencja New Adult, a tym samym i Kropli deszczu. Autorka zabiera nas w niezwykle piękną i emocjonalną podróż, która, mimo że jest klasycznym przedstawicielem swojego gatunku, to z łatwością trafia do serca pozostawiając po sobie nieblaknący ślad.

Krople deszczu są pierwszym tomem serii o braciach Hale poświęconym najstarszemu z rodzeństwa - Drew. Poznajemy chłopaka, który do perfekcji opanował przybieranie maski obojętności. Pomimo tego, że odnosi sukcesy w pływaniu i cieszy się uznaniem w szkole, odlicza dni do wyjazdu z miasta. To ojciec tyran naznacza los jego rodziny bólem i smutkiem. Z drugiej strony mamy Ali, która dopiero co przeprowadziła się z tatą na Florydę. Śmierć matki odcisnęła na niej ogromne piętno, a ciągła nieobecność drugiego rodzica potęguje uczucie samotności. Ich przypadkowe spotkanie będzie pełne napięcia, emocji i budzącej się namiętności. Musze...

maggnolia | 2015-05-14
Przeczytana: 13 maja 2015

Cudowna , wzruszająca historia... Miałam oczy pełne łez jak i drgające kąciki ust od uśmiechu wypływającego często na moją twarz. Książka pełna mądrości i wskazówek życiowych. Więzy i zespolenie między braćmi i matką ma szczególną moc która wygrywa z nikczemnością osoby bliskiej a zarazem pełnej podłości, draństwa o charakterze prześladowcy. Piękno zawsze wygrywa.

mania_kch | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2015

Historia Ali i Drew nawet mi się podobała, ale… no właśnie było małe ale, które wpłynęło na to, że ta książka mnie nie powaliła na kolana i na pewno nie wyryje mi się w pamięci na zawsze. Nie potrafiłam wczuć się aż tak bardzo w przeżycia Ali ani Drew, tak jakoś wszystko to przebiegało nijako, może przez to, że tego dramatyzmu było tak dużo, że momentami czuło się przesyt tym wszystkim. Odniosłam również wrażenie, że kluczowe i bardzo ważne sceny przechodziły w pośpiechu natomiast inne sceny mniej istotne były „rozbierane” szczegółowo i ciągnęły się w nieskończoność.

Książki_takie_jak_my | 2019-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Ali jest młodą dziewczyną, która straciła matkę. Po tym wydarzeniu jej całe życie diametralnie się zmienia. Pogrążona w żałobie przeprowadza się wraz z ojcem na Florydę. Jednak jej życie nie jest proste, bo ostatecznie traci obu rodziców. Mamę, w wyniku śmierci i ojca, w wyniku odtrącenia. Jej tata dużo pracuje i postanawia zamieszkać w mieszkaniu przylegającym do biura, zostawiając córkę samą sobie. W wyniku tego Ali zostaje sama, musi nagle dorosnąć i stawić czoła samodzielności, życiu na własny rachunek.

Pewnego dnia, podczas spędzania czasu nad wodą poznaje Drew, mężczyznę, którego serce skrywa tajemnice, pozwalające zapewnić jego rodzinie bezpieczeństwo. Jednak Ali nie jest gotowa żyć w niepewności, borykać się z niewiedzą, więc młody mężczyzna musi jej wszystko wyznać, gdyż nie chce, aby kobieta go opuściła. Jednak sytuacja nie będzie prosta, gdyż na horyzoncie pojawi się osoba, która pragnie zemsty.

Ali i Drew to młodzi ludzie, których beztroski czas zbyt szybko się...