Pojedynek w Araluenie

Okładka książki Pojedynek w Araluenie John Flanagan
Okładka książki Pojedynek w Araluenie
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 14) fantasy, science fiction
Zwiadowcy (tom 14)
Ranger's Apprentice The Royal Ranger 3: Duel at Araluen
Jaguar
2018-11-14
2018-11-14
Małgorzata Kaczarowska
zwiadowcy fantasy Flanagan

Ciąg dalszy historii z tomu trzynastego a ja mam nadzieję, że siedemnaście tomów to nie wszystko i, że będzie tego więcej.

Ciekawa cześć, chociaż bardzo brakowało mi Willa i Halta.

Ciekawa cześć, chociaż bardzo brakowało mi Willa i Halta.

kocham

kocham

Przewidywalne do granic i nudne czegoś ewidentnie brakuje od czasu zmiany bohatera.
Zwiadowcy były prostymi książkami, ale teraz stały się prostackie. Fabuła idzie jak po sznurku, brakuje emocji, poczucia zagrożenia wszystko jest takie "meh". Czytam tylko z poczucia obowiązku dokończenia serii.

14 tom jest bezpośrednią kontynuacją tomu poprzedniego. 13 tom był bardzo długim wstępem do tej części, więc 14 podobał mi się o wiele bardziej, bo dużo więcej się w nim działo. Powoli zaczyna mi w tej serii przeszkadzać to, że jest taka prosta i nie zaskakuje niczym, ale z drugiej strony jest to dla mnie totalnie komfortowa lektura. Trochę tylko mi przykro, że Halt i Will zostali tutaj już tak konkretnie odstawieni na bok! Ale Maddie jako bohaterkę również bardzo lubię.😀

Kontynuacja wcześniejszego tomu. ,Pojedynek w Araluenie" jest bezpośrednio powiązany z ,,Klanem Czerwonego Lisa". Wracamy na zamek. Cassandra jest uwieziona w wieży, Horace na wzgórzu, a Maddie, która dopiero kształci się na zwiadowcę stara się im pomóc.
W tym tomie mamy znacznie więcej akcji. Pojedynki, walki i bitwy.
Świetne zakończenie wyjaśnienia sprawy Klanu Czerwonego Lisa.

W tym tomie mamy znacznie więcej akcji. Pojedynki, walki i bitwy.
Świetne zakończenie wyjaśnienia sprawy Klanu...

Całkiem niezła ta część...
Zachęcony pozytywnym odbiorem w chwili obecnej cyklu Zwiadowcy, już się wziąłem za kolejny 15 tom i jadę z tym do końca, czyli do 17 tomu.
Książka mi się super podobała i oby tak dalej i będzie okej👍

Całkiem niezła ta część...
Książka mi się super podobała i oby tak dalej i będzie okej👍

Jejku, tak mnie wciągnęła poprzednia część, ze dzisiaj pognalam do biblioteki po tę. I kurczę, to była świetna decyzja. Kocham świat Zwiadowców, koniecznie muszę nadrobić tomy Drużyny, żeby wiedzieć, jakich przygód doświadczyła ekipa Czapli. Doceniam przemyślane, pełne sprytu sposoby Cassandry na odparcie ataku Dimona. Shippuję Maddie i Hala!! Ta lektura dała mi to, czego potrzebowałam najbardziej: relaks w obecności ukochanych bohatero-przyjaciół.

Nie próbuję nawet zwracać uwagi na jakieś niedociągnięcia - dla mnie Zwiadowcy to zawsze 10.

• Zwiadowcy