Dragon Pearl
MarCyśka

Trzynastoletnia Min pochodzi z prastarego rodu lisich duchów, ale zupełnie na to nie wygląda. By chronić najbliższych przed niebezpieczeństwem, matka zakazała im posługiwania się lisią magią: nie wolno czarować, nie wolno zmieniać postaci. Wszyscy przez cały czas muszą zachowywać ludzką formę. Min czuje się przytłoczona rodzinnymi zasadami. Nie znosi niekończących się domowych obowiązków,...

Min czuje się przytłoczona rodzinnymi zasadami. Nie znosi niekończących się domowych obowiązków, panoszących się wszędzie kuzynów i wiecznie krytykujących ciotek. Marzy, by uciec z rodzinnego Jinju - zapomnianej, ubogiej, pustynnej planety. Nie może się już doczekać, kiedy dorośnie i będzie mogła, jak jej starszy brat Jun, zaciągnąć się do Sił Kosmicznych i zobaczyć inne planety należące do Ligi Tysiąca Światów.

Kiedy jednak przychodzi wiadomość, że Jun zdezerterował, by udać się na poszukiwania Smoczej Perły, Min nabiera pewności, że coś jest nie w porządku. Jej brat nigdy nie opuściłby krążownika, nawet dla magicznego artefaktu, który podobno posiada niezwykłe moce. Min postanawia uciec i odszukać brata, by oczyścić jego imię.

Podczas wyprawy Min napotyka przemytników, piratów i mściwe duchy. Będzie musiała uciekać się do oszustwa. kłamstwa i sabotażu. Częściej niż kiedykolwiek sytuacja zmusi ją do posługiwania się lisią magią, ale także polega na własnym sprycie i odwadze. Wszystko to może się skończyć zupełnie inaczej, niż spodziewała się Min, i przerosnąć jej najśmielsze marzenia.

"Smocza Perła", kosmiczna saga z mitologią koreańską w tle, przenosi czytelnika w świat przekraczający granice wyobraźni.

źródło opisu: Katalog wydawnictwa Galeria Książki 2018/2019

źródło okładki: facebook.com/wydawnictwogaleriaksiazki

shadowbookczyta | 2019-03-18
Przeczytana: 18 marca 2019

Kiedy pewnego dnia w domu Min pojawił się agent Sił Kosmicznych, ogłaszając całej rodzinie, że jej starszy brat Jin zdecerterował, dziewczyna wie, że coś jest nie tak. Pół życia spędziła na pogawętkach na temat dołączenia do sił i byli gotowi na wspólne wyprawy i przygody.
Trzynastoletnia dziewczyna decyduje się na ucieczkę z domu. Jest gotowa na odnalezienie brata i pełna nadziei, że jej się uda. Główna bohaterka szybko się uczy. W krótkim czasie musi odegrać wiele ról na swojej drodze. Podszywanie się pod kadeta czy ukrywaniu się na statku to nie jedyne z jej osiągnięć.
Nasza lisica to naprawdę solidnie doprcowana postać. Bardzo się do niej przywiązałam i z zafascynowaniem obserowałam jej zmianę podczas całej książki. Dotyczy się to również bohaterów drugopanowych (przyjaciół Min), którzy swoim humorem również złapali mnie za serducho.
Książka posiada swoje minusy. Promocja wręcz obiecuje, że poznamy mitologię koreańską, a w rzeczywistości nie dostajemy praktycznie nic....

ThePrimeval | 2019-03-18
Dusia | 2019-03-11