Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Nikodem Karolak
Wydawnictwo: Otwarte
Namiya zakkaten no kiseki
Mirka

Witaj w sklepie wielobranżowym, dzięki któremu rozwiążesz wszystkie swoje problemy! Yūji Namiya przez wiele lat prowadził mały sklep osiedlowy. Ludzie przychodzili do niego nie tylko po to, żeby zrobić zakupy, ale też po radę w trudnych sytuacjach życiowych. Odbywało się to w dość nietypowy sposób. Listy z pytaniami wrzucali do sklepu przez otwór w rolecie, a odpowiedzi odbierali z pojemnika...

Yūji Namiya przez wiele lat prowadził mały sklep osiedlowy. Ludzie przychodzili do niego nie tylko po to, żeby zrobić zakupy, ale też po radę w trudnych sytuacjach życiowych. Odbywało się to w dość nietypowy sposób. Listy z pytaniami wrzucali do sklepu przez otwór w rolecie, a odpowiedzi odbierali z pojemnika na mleko. Po śmierci właściciela budynek opustoszał, a o panu Namiya zapomniano.

Kilkadziesiąt lat później troje złodziei – Shōta, Atsuya i Kōhei – trafia do dawnego sklepu, szukając kryjówki. Kiedy zmęczeni i głodni przeszukują stare półki sklepowe, wydarza się coś niespodziewanego: ktoś wrzuca do sklepu list. Okazuje się, że młoda kobieta prosi w nim o poradę. Kiedy zaskoczeni rabusie próbują zrozumieć sytuację, odkrywają, że list przyszedł do nich z przeszłości…

Megabestseller, który poruszył serca 10 milionów czytelników na całym świecie!

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,121033,Cuda-za-rogiem

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,121033,Cuda-za-rogiem

Mey-Mey | 2018-10-27
Na półkach: 2018, Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 27 października 2018

Niepokojąca, momentami wzruszająca, oryginalna powieść o ciężarze odpowiedzialności za zaufanie, którym ktoś nas obdarza zwierzając się z wewnętrznych rozterek. I jak rady, które komuś udzielamy mogą wpłynąć na jego życie, ale także o tym, jak my sami pokierujemy swoim życiem po wysłuchaniu rad od kogoś bliskiego. Gorąco polecam!

Adam | 2018-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2018

Opowieść japońskiego autora pokazuje nam życie takie jakie jest. Życie, w którym nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszym planem. Borykamy się z własnymi problemami nie zawsze wybierając tę właściwą drogę, którą powinniśmy kroczyć. Trudno przewidzieć przyszłość, nie wiemy też czy decyzje, które teraz podejmujemy zaowocują sukcesem. Jak postąpić, gdy znajdziemy się na rozstajach dróg, którą z nich wybrać? Która z tych dróg jest właściwa? Jeśli nam czegoś brakuje do życia, najczęściej idziemy do sklepu i kupujemy produkty, które pozwalają nam nie tylko przeżyć, ale i zaspokoić niezbędne potrzeby. Wyobrażacie sobie taki sklepik, w którym nie tylko zakupy możemy robić, ale również uzyskać poradę w trudnej życiowej sytuacji. I to zupełnie anonimowo, nie musimy zwierzać się z krępującej sytuacji osobie, która patrzy nam w oczy. Możemy nasze myśli przelać ma papier i w formie listu wrzucić do sklepu przez specjalny do tego celu otwór. Odpowiedz odbierzemy z pojemnika na mleko nie...

TINA | 2018-09-24
Przeczytana: 24 września 2018

Są powieści, które przyciągają nas do siebie samym opisem. Za tym opisem czai się jakaś magia. A wraz z magią pojawia się tajemnica, którą aż pragniemy poznać. Właśnie takie są „Cuda za rogiem”.

Jest to specyficzna literatura obyczajowa, z którą jeszcze nigdy nie miałam do czynienia. Napisana jest bardzo lekkim językiem, bo autor bardzo płynnie przechodzi z jednej historii do drugiej. Ale jej inność przejawia się przede wszystkim w opisach dotyczących kraju w którym się toczy - Japonii. Czyli zwyczaju, kulturze i wychowaniu, co było dla mnie nowością, niczym egzotyczny powiew świeżego powietrza. I ogromy plus tej książki. Byłam tak zafascynowana poznawaniem, każdej postaci, że nim się zorientowałam byłam już w połowie książki.

„Cuda za rogiem” to niezwykła powieść o bezinteresownej pomocy, poświęceniu, mądrości życiowej i dojrzewaniu do pewnych decyzji. Jest bardzo przyjemnie napisana. I chociaż łamiemy sobie trochę język na japońskich imionach i nazwiskach, a momentami powieść...

Jagrys | 2018-11-16
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Sklep wielobranżowy Namiya to miejsce niezwykłe. Maleńki byt, gdzie czas i miejsce nie mają znaczenia. Wyjątkowy kącik porad ożył na jedną magiczną noc, zmieniając życie kilku istnień.
W kilku prostych, luźno związanych opowieściach Keigo Higashino snuje fascynującą historię o ludziach, ich tajemnicach, o spełnionych marzeniach i utraconych nadziejach. Łączą ich tylko listy i dom Maru Hikari-en. A wszystko to, gdzieś między wierszami, splata się w subtelną całość.
"Cuda za rogiem" to piękna, wzruszająca, mądra książka. Powiedzałabym również, że wyjątkowa. Ma w sobie jakiś spokój, coś, co chwyta za serce i głęboko zapada w pamięć. Przyznaję się: Jestem pod wrażeniem. Oczarowała mnie bez reszty.
Mogę się wyrażać wyłącznie w superlatywach.
Bo cokolwiek by o "Cudach za rogiem" powiedzieć - to rewelacyjna książka.
Tak po prostu.

ksiazkawprezencie | 2018-12-16

Testujemy bestsellery (4)

Japońska „Amelia” – tyle że zamiast obciętej na pazia paryżanki dostajemy trójkę złodziejaszków i właściciela wielobranżowego sklepiku.

czytaj dalej:

Zaczytana | 2019-01-03
Na półkach: 2018, Przeczytane

Ta książka jest cudowna! Dawno nie czytałam niczego tak przyjemnego.
Przez wiele lat ludzie z problemami przychodzili po radę do sklepu wielobranżowego. Prowadzący go Yuji Namiya otrzymywał listy z opisanymi trudnymi życiowymi trudnościami, na każdy z nich sumiennie odpisywał.

Kilkadziesiąt lat po śmierci właściciela do sklepu trafia troje złodziei- Shota,Atsuya i Kolhei. Gdy czekali na nadejście świtu stało się coś niespodziewanego, ktoś wrzuca do sklepu list z opisem gryzącego problemu. Kiedy mężczyźni próbują zrozumieć co się stało, okazuje się, że list przyszedł z przeszłości.

W życiu każdego z nas jest potrzebna osoba, która nas wysłucha, pomoże z problemami, doradzi. Keigo Higoshino stworzył miejsce dla osób, które potrzebują porady, a z różnych powodów nie mają się komu zwierzyć. Książka składa się z kilku historii, które łączą się w jedną całość.Historie te pokazują jak jedna rada potrafi zmienić całe życie. Jest to powieść magiczna, wzruszająca,piękna. Czyta się ją...

rude_recenzuje | 2018-10-15
Na półkach: 2018, Przeczytane

Przez wielowymiarowość powieści Higashino każdy z czytelników może interpretować ją na własny sposób, bezpośrednio dopasowując ją do swoich problemów i wewnętrznych potrzeb. Dla mnie jest to niesamowicie oryginalna i głęboka w swoim przekazie lektura, której głównym elementami są ludzka bezinteresowność i empatia. Autor pokazuje na przykładzie kilku dosyć anonimowych istnień, jak wielką rolę odgrywa rozmowa z drugim człowiekiem i jak ważny może okazać się punkt widzenia innej osoby. Okazuje się też, że taka anonimowa rozmowa z nieznajomym może być lepszym sposobem na rozwiązanie życiowych dylematów czy podjęcie trudnych decyzji, niż rozmowa z najbliższymi.

AisogHIStory | 2018-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2018

Przeczytana w kilka dni, taka jest wciągająca.
Piękna, wzruszająca opowieść i mimo, że nie czytam obyczajowych książek za często, to cieszę się że dla tej zrobiłam wyjątek.
Lekka historia, ale nie głupia i banalna, losy pojedynczych bohaterów łączą się ze sobą w uroczy sposób. I kto by pomyślał, że czyjś list lub krótka rada może aż tyle w życiu zmienić?
Wszystko tu ze sobą współgra, problemy bohaterów najróżniejsze i każdy jest inny, a mimo to Namiya jest w stanie wskazać właściwą drogę.
I jeszcze ten orientany klimat ksiażki, który daje tak niesamowitą atmosferę, no aż chce się czytać.
Sama okładka też jest tak piękna jak środek. Ten machający maneki neko aż zaprasza do czytania.

NIEnaczytana | 2018-09-22

"(...) Ponieważ kartka jest czysta, możesz narysować taką mapę, jaką tylko zechcesz, wytyczyć dowolną drogę. Wszystko zależy wyłącznie od ciebie. Jesteś wolny i masz nieograniczone możliwości. To wspaniała wiadomość. Proszę uwierz w siebie i wykorzystaj życie w pełni, tak by niczego nie żałować".

Czasem tak bywa, że jakaś książka zwróci waszą uwagę i sami nie wiecie, co tak bardzo was do niej ciągnie. Kiedy zobaczyłam gdzieś w mediach społecznościowych książkę Keigo Higashino, od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Czy intuicja mnie nie zawiodła?

Pewnego dnia trójka drobnych złodziejaszków - Shōta, Atsuya i Kōheitrafia trafiają do opuszczonego sklepu. Ich plan jest prosty - przeczekać w tej nietypowej kryjówce noc i wyruszyć w dalszą drogę, z dala od ewentualnego pościgu. Jednak nie wiedzą, jak niezwykłe okaże się to miejsce. Jakie jest ich zdziwienie, kiedy przez roletę w oknie do sklepu wpada list. Młoda kobieta prosi o radę właściciela sklepu pana Yūji Namiya. Okazuje...

aga_kucza | 2018-09-26

Ta książka najpierw zaintrygowała mnie piękną okładką. Stwierdziłam, że jeśli treść ma być tak samo piękna jak okładka, to po prostu muszę przeczytać tę książkę. I się nie zawiodłam. Dawno już nie czytałam książki, która wnosi tyle piękna, ciepła, magii i jest po prostu piękna - innymi słowami nie da się jej opisać. Przez tę książkę po prostu płynęłam, chłonęłam każde słowo. Ta książka jest zupełnie inna od książek jakie ostatnio czytałam i chyba w tym tkwi jej sukces.

To przepiękna opowieść o tym, jak jeden człowiek, może pomóc wielu innym, przy tym pomagając samemu sobie. Cuda się zdarzają i udowadnia nam to Pan Namiya. W swoim sklepie postanawia on otworzyć kącik z poradami. Listy z prośbami o pomoc wrzucane są przez roletę do sklepu. Już dzień później każdy otrzymuje odpowiedź. Samotne dotąd życie staruszka nabiera sensu, bo pomaganie innym na nowo tchnęło w niego chęć do życia.
Książka jest napisana w taki sposób, że poznajemy problemy pytających, odpowiedzi Pana Namiya, a...