Wrobiona w magię #3

Tłumaczenie: Sara Schoeneberg
Cykl: Wrobiona w magię (tom 3)
Wydawnictwo: Waneko
Re:魔法少女 (Re:Mahou Shoujo)
manga, komedia, fantasy, ecchi
komiksy
nata5551

Odważna dziewczynka, płaska deska i cycatka! Czarodziejki już w komplecie! Dlaczego stały się czarodziejkami? Każda z nich wierzy w coś innego. Nadchodzi czas ostatecznej walki! Zmagania dziewcząt dobiegają końca!

źródło opisu: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=193&tom_id=3

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=193&tom_id=3

Froszti | 2019-06-15

Mamy do czynienia z przeciętnym tytułem, który mógł być znacznie lepszy. Na pewno jednak nie można napisać, że jest to zła manga. Ma ona całkiem niezły humor oraz wyrazistych bohaterów. Jednak przez nadmierne uwypuklenie „erotyki” i zbyt późne rozwinięcie fabuły, staja się ona tytułem, dedykowanym tylko małej grupce odbiorców. Po mangę mogą sięgnąć jedynie czytelnicy, którzy są miłośnikami „ecchi” i nie oczekują od takich pozycji niczego nadzwyczajnego. Szkoda, bo odrobina więcej wysiłku ze strony autora i z przeciętnego tytułu można było zrobić naprawdę coś solidnego.

Cała recenzja na stronie Popkulturowy Kociołek

Anezka | 2018-12-23
Na półkach: Przeczytane, Manga, Wymienione, 2018
Przeczytana: 23 grudnia 2018

Powiem szczerze, że miałam duże oczekiwania co do tej mangi. W końcu Magical girls/boys, którego dawno nie było i zaczęło mi tego gatunku brakować. Niestety też Ecchi. I się robi nieprzyjemnie dla oka, może dlatego że jest kobietą hetero. Ciągle cycki, ero pozy, cycki, po co fabuła, mają być cycki. Fakt sutki zasłonięte, bo manga tylko 16+. Znajdzie się też dużo brzydkich słów i znęcanie się nad zwierzętami(nie no żart, to komedia jest).

Wkp | 2018-09-27
Przeczytana: 08 sierpnia 2019

WROBIONA W BYCIE CZARODZIEJKĄ

Wreszcie nadszedł koniec „Wrobionej w magię". Seria nie była długa, zamknęła się w końcu na ledwie trzech tomach, ale za to dostarczyła solidnej porcji lekkiej i sympatycznej rozrywki. Dużo humoru, sporo satyry gatunkowej i lekkość sprawiły, że całość czytało się szybko i przyjemnie. I tak też jest z ostatnim tomem, który co prawda został nieco zbyt szybko poprowadzony, ale dobrze domyka historię niemłodej już czarodziejki.

Clan, jako dziecko wiodła życie czarodziejki uwielbianej przez wszystkich. Teraz, kiedy jako dorosła kobieta powróciła do tej roli, spotkała się z o wiele mniejszym entuzjazmem (łagodnie rzecz ujmując). Obecnie jednak jest w większych kłopotach, niż mogłaby się spodziewać. Tajemnicze spotkanie z królową poszło nie tak, jak myślała. Była pewna, że władczyni wie o wszystkim, tymczasem ta w ogóle się jej nie spodziewała – co więcej, w ogóle nie chciała jej widzieć. Czyżby Mruczysław i Buromir oszukali ją i w coś wrobili? O co w tym...