Voynich Hotel tom 1

Studio JG
2018-10-31
2018-10-31
Anna Koike
komedia horror tajemnica siły nadprzyrodzone seinen manga

Jakoś mnie nie zaciekawiła ta manga. Jakiś klimat ma , ale koniec końców nie przypadła mi do gustu i reszty tomów nie przeczytam

Muszę przyznać, że manga spodobała mi się bardziej niż zakładałam na początku. Jest bardzo specyficzna, morderstwa przeplatają się tu z seksistowskimi pomysłami i ekscentrycznymi postaciami. Oryginalny, dziwaczny komiks z niezłym klimatem i fajnymi popkulturowymi nawiązaniami :)

Romans, horror, kryminał, buddy cop comedy, coming of age, noir i jeszcze kilka tagów, które można by tu przypisać. Tona nawiązań (jedno z nich to ważny element fabuły a czerpie z... klasyki horroru giallo!) i mnóstwo świetnie podanych, celowo prostackich, żartów. Pierwsze parę stron trzeba zrozumieć z czym się obcuję by potem popaść w zachwyt. Totalnie mnie nie dziwi mała popularność tego komiksu i totalnie ubolewam nad tym faktem.

Przeważająca i rozczarowująca miałkość dostępnej na rynku mangi wreszcie podlana sosem pieprznej nonszalancji. Rozrywka w sam raz dla wracających komunikacją miejską z pracy, ale przynajmniej szczerze nieudająca arcydzieła i dostarczająca wszystkiego tego czego nie ma świat Marvela.

"Dziwaczne" było pierwszym określeniem, jakie przyszło mi do głowy po przeczytaniu opisu. Potem pomyślałam, że mi się podoba, właśnie taki rodzaj dziwactwa i że chętnie się poznam z tym tytułem bliżej - szczególnie, że okładka zachęciła mnie też wizualnie. To, co jednak znalazłam w środku zaskoczyło mnie jeszcze bardziej niż się spodziewałam! Czego więc można oczekiwać?

Po pierwsze - bardzo prosta kreska. Próbka już na okładce. W środku jeszcze prostsza. Wzbudza moją ciekawość i sympatię. Niektórzy mogą się czepiać, ja jednak jako że jestem zarówno estetką, jak i fanką wszelkich dziwactw, zakochałam się.

Po drugie - określenie "dziwne" to niedopowiedzenie. Wiele postaci, które się pojawiają, znikają, są bardziej lub mniej nadprzyrodzone, nie wiadomo kim są, bo pojawiają się nagle. Historia, w której jeszcze nie wiadomo do końca o co chodzi i z czym powinno się ją jeść. Mafia, duchy, boginie? Szaleństwo. Na tyle, że mnie porwało.

To w sumie tyle i aż tyle w temacie. Albo się pokocha (jak ja) albo nie będzie się podobało, to oczywiste. Ja jednak polecam :)

Po...

Hm, z początku ta manga niezbyt mi się podobała. Dopiero później się rozkręciła i stała się bardzo ciekawa i fajna.
Polecam ;)

Polecam ;)

1907

Rzeczywiście, na początku nudna i nieciekawa. Czym dalej tym się robi lepsza. Fajna legenda o trzech wiedźmach. I manga raczej 18+.

bardzo specyficzna manga, kreska mi sie bardzo podoba bo jest taka 'bajkowa' ogolnie fajna ale często się gubiłam ponieważ każdy dzień to zupełnie coś innego, ale to chyba dobrze.. polecam dla osób ktore szukają czegoś innego niz zwykle :>

• Manga
  • Mangi