Czarująca i niebezpieczny

David Schickler Wydawnictwo: Rebis literatura obyczajowa, romans
Rebis
2005-01-01
2005-01-01

Urocza. Wzruszająca. Liryczna. Chwilami zabawna, chwilami pisana z dużą powagą. Jak życie, więc w pewien sposób prawdziwa. Choć całkowicie nieprawdopodobna. Ma swój klimat (jak dla mnie bardzo amerykańska, ale w tym dobrym znaczeniu). Napisana dynamicznie, z wyrazistymi bohaterami. Jeśli chodzi o atmosferę i "myśl przewodnią" :),to przypomina powieści Fredrika Backmana.

Powiem tak: nie pamiętam wszystkich szczegółów, ale to ten typ książki, której momenty zapadają w pamięć. Czytałam ją ponad 8 lat temu, a kiedy zobaczyłam ją na stronie księgarnii internetowej, serce zabiło mi mocniej <3 Czekam więc teraz aż kurier przyniesie mi paczkę.
Z tego co pamiętam, to Grace starała się o niebo.
Pamiętam jedną z pierwszych scen, w której to przeszła przez myjnię samochodową z przekonaniem, że kiedy wynurzy się z budynku spotka miłość swojego życia. I spotkała. Nie był to "książe z bajki", ich miłość nie była wieczna, ale żyli pełnią życia. Razem starali się o niebo.
Nie jestem pewna, czy kiedyś czytałam książkę, którą napisał mężczyzna. Ale w jego słowach widać różnicę. Wszystko dzieje się jakby szybciej. Co nie znaczy, że dzieje się mniej.

Z tego co pamiętam, to Grace starała się o niebo.
Pamiętam jedną z pierwszych scen, w której to...

Książka nudna bez polotu.

Książka nudna bez polotu.

Lektura w sam raz na wakacje - niezobowiązująca, niezbyt ambitna, ale też bez przesady, bo nie jest wcale za płytka, z szybką akcją i masą przeróżnych wydarzeń. Lekki sensacyjny przerywnik z całkiem sympatycznymi bohaterami. Zaczyna się dosyć nieciekawie, jednak później się rozwija. Do przeczytania i zapomnienia.

kolejna książka Schicklera, gdzie pojawiają się skrajne postaci- czarny i biały charakter i niebywałe zdarzenia. powieści tego autora czyta się z wielką przyjemnością. obie jego książki ("Pocałunki na Manhattanie", "Czarująca i niebezpieczny") pozostawiają po sobie refleksje u czytelnika. autor w sposób lekki i swobodny przeplata wątki by na koniec stworzyć z nich całość.
książka/i godna/e polecenia.

Lubię książki z serii Salamandra, po części dlatego, że nie są one płytkie i wypchane czystą iluzją, że mają w sobie pierwiastek czegoś, co przyciągnie czytelnika i pozwoli mu skończyć książkę. Po "Czarującą i niebezpiecznego" sięgnęłam po przeczytaniu rewelacyjnych jak dla mnie "Pocałunków na Manhatannie".
Brakowało mi w tej powieści tego magicznego czegoś, czym wypełnił autor świat budynku Manhatannu w swoich opowiadaniach. Książkę czyta się szybko i lekko więc przyjemnie spędziłam z nią czas, jednak pojawiło się to "ale". Historia nie była zaskakująca, postacie mimo że wyraziste, nie zrobiły wielkiego wrażenia. Mimo to, polecam jeśli ktoś szuka lektury na weekend, przyjemnej i niegłupiej.

Brakowało mi w tej powieści tego magicznego czegoś, czym wypełnił...

"Więc nawet w naszych cywilizowanych czasach młody mężczyzna nadal musi mieć obsesję na punkcie sutków dziewczyny, bo w przeciwnym razie biorą go za pedała?" (Amber)

Na moją opinię o tej książce w dużej mierze rzutuje fakt, iż jako pierwsze przeczytałam "Pocałunki na Manhattanie" i przez cały czas, gdy ją czytałam, czekałam, aż w końcu zacznie się w niej dziać coś magicznego. Nie doczekałam się. Co prawda książka czyta się przyjemnie, ale nic poza tym. Jeśli ktoś czytał Pocałunki na Manhattanie i spodziewa się i tu podobnego klimatu, to niech sobie odpuści i sięgnie po Jonathana Carrolla.

Właściwie przeczytałam ją w jeden wieczór - czyta się z przyjemnością i błyskawicznie. Na początku wartka akcja przypomina pomieszanie dobrego kryminału z obyczajówką. Wątek miłosny Grace z Henry'm - jedyny w swoim rodzaju i oryginalny. To naprawdę dobra, zaskakująca książka z cyklu tych które mozna pochłonąć od razu po przyniesieniu z biblioteki czy księgarni :) Mimo odczucia niedosytu naprawdę polecam.

Książka czyta się znakomicie, jest w niej wątek miłosny, jest w niej trochę sensacji i kryminału, są w niej dobrze i barwnie przedstawione postacie bohaterów. Bohaterka książki Grace podjęła jedyną w swoim rodzaju decyzję: "Staram się o niebo". Henry z walizką drogocennych brylantów zwanych Planetami ucieka przed gangsterami. Akcja powieści toczy się wartko i ciekawie. Każda nowa strona staje się barwną ścieżką prowadzącą ku następnym stronom, na które wchodzi się z zainteresowaniem i ochotą. To powieść z ikrą, od której trudno się oderwać.

• Chciałabym
  • 2009