Bodzio i Pulpet

Seria: Poczytam ci, mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Bodzio spotkał kosmitę. Niemożliwe? Możliwe, możliwe, Bodziowi takie historie przydarzają się non stop. Na szczęście razem z Pulpetem, swoim najlepszym przyjacielem, potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Czy chodzi o akcję Sprzątanie Świata, nieujeżdżony rower, opiekę nad klasowymi roślinkami, czy o organizację meczu ZIEMIANIE – OBCY. Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę. Ona jest po prostu fantastyczna!

Seria „Poczytam ci, mamo” to bogato ilustrowane książki wyróżniające się dużą czcionką i tematyką bliską dzieciom. Polecamy dla początkujących czytelników!

źródło opisu: https://nk.com.pl/

źródło okładki: https://nk.com.pl/

książek: 2075
Ola | 2018-10-17
Na półkach: W & A & T, 2018, Przeczytane
Przeczytana: 17 października 2018

Bardzo rzadko zdarza mi się nudzić i zasypiać przy książkach dla dzieci, a tym razem niestety tak było. "Bodzio i Pulpet" to książeczka dla mnie absolutnie nijaka, bajeczki zwyczajne, bez polotu, nie potrafiłam się zmusić, żeby spojrzeć na nie choć odrobinę przychylnym okiem. Ech... Kasdepke nie jest dla mnie. Czytając, miałam poczucie, że to bez sensu...

książek: 2019
AnnaSikorska | 2018-08-04

Dzieci często zaskakują nas swoją fantazją. Bodzio ma do tego talent niezwykły. A wszystko przez jego wielkie zainteresowanie obcymi. Jednak nie chodzi tu o nieznajomych ludzi tylko istoty mieszkające poza Ziemią i kochające odwiedzać naszą planetę. Te dość częste wizyty sprawiają, że nasz bohater i jego przyjaciel mają wiele okazji do spotkań z przybyszami.
Lektura zaczyna się bardzo niepozornie: Bodzio ma uczyć Obcych poruszania się po mieście. Jest to jego zadanie domowe. Nic nie było by w tym dziwnego, gdyby nie postać, którą przybysz posiadał. Nie był zielonym ludzikiem, ani niczym, co nam kojarzy się z kosmitami. Wyglądał jak doniczka z paprotką!
Po udanej akcji objaśniania zasad przychodzi czas na sprzątanie świata. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że nie trwa ona w czasie lekcji tylko w sobotę, kiedy można by sobie poleżeć, a później zjeść smaczną jajecznicę zrobioną przez mamę. Obowiązki jednak wzywają i wiążą się z rywalizacją, a nic tak nie przekonuje chłopców do...

małgorzata pyzik | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Bodzia stale spotykają ciekawe przygody, na dodatek to właśnie on jako pierwszy, spotkał Obcego. Takie historie przydarzają mu się non stop, Pulpet jest trochę zazdrosny, bo jak to może być, żeby jego najlepszego przyjaciela stale spotykały tak fantastyczne wydarzenia, a on, Pulpet w nich w ogóle nie uczestniczy. Chłopcy lubią ze sobą przebywać i razem spędzać wolny czas, w szkole chodzą do tej samej klasy, ale to właśnie jest zawsze tak, że to Bodzio zauważy coś ciekawego. Mało tego, sam potrafi zbudować urządzenie, dzięki któremu można nawiązać kontakt z obcymi. A Pulpet tak niekoniecznie, mało co widzi wokół siebie, ale nie przeszkadza to wzajemnej relacji chłopców i nie powoduje to między nimi żadnych kłótni, wręcz przeciwnie, takie wydarzenia jeszcze bardziej pogłębiają ich przyjaźń. Ten tom przygód chłopców poświęcony jest głównie przybyszom z kosmosu, jak też kolorowi zielonemu. Seria „Poczytam ci mamo” w której ukazała się następna część ich przygód, to publikacje w...

Mali_czytelnicy | 2018-07-18

Bodzio mieszka na warszawskiej Chomiczówce, jego najlepszym przyjacielem jest Pulpet, bardzo lubi grać w piłkę nożną. Jest bystry, sprytny i pomysłowy. Ale takich dzieci jest wiele. Co wiec wyróżnia Bodzia?

Otóż chłopiec wyjątkowo często spotyka kosmitów. Umie się z nimi skontaktować i porozmawiać. A to jest dość wyjątkowe, nie sądzicie? :)

Okazuje się, że jeśli jest się uważnym obserwatorem ( a Bodzio jest) można łatwo zauważyć naszych kosmicznych gości. A wtedy sporo się dzieje.

Jak wtedy gdy ufoludek Cirli, wyglądający jak paprotka, jako pracę domową dostał naukę poruszania się po ziemskim mieście i chłopcy go szkolili. Albo, gdy kosmici zaparkowali na środku drogi swój statek kosmiczny, bo nie było innych miejsc. Lub wtedy, gdy chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej z kosmitami - kałużami.

Jedno jest pewne, gdy pojawiają się kosmici, nie ma mowy o nudzie.

Ale ta książka spodoba się także czytelnikom, którzy nie przepadają za ufoludkami. W końcu Bodzio jest normalnym chłopcem...

Iwona_C_ | 2018-08-29

W czasie czytania można się dobrze bawić. Starsze dzieci, dzięki dużym literom mogą już podejmować próby samodzielnego czytania tej książki. Z uwagi na to, że jest to zbiór krótkich opowiadań na pewno się nie znużą i nie zniechęcą do czytania. W końcu książka ukazała się w serii Poczytam Ci mamo, więc to doskonała okazja, aby to dzieci poczytały swoim rodzicom na dobranoc.

Paulina | 2018-10-14

Pomysłowość dzieci nie zna granic – przekonałam się już o tym niejeden raz. Zabawne anegdoty, których są bohaterami, bywają świetnym tematem do rozmów między rodzicami i powodem szczerego śmiechu. Z pewnością wie o tym Grzegorz Kasdepke – autor książki Bodzio i Pulpet. Opisuje on w niej wywołujące uśmiech na twarzy i zadziwiające swoją oryginalnością niecodzienne przygody dwóch chłopców. Chcecie poznać tych urwisów? Zapewniam, że z nimi wszystko jest możliwe – przy tej lekturze na pewno nie będziecie się nudzić.

Kasiek | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

mój 5-letni syn uwielbia. Polecam nie tylko chłopcom!!!

Oliwia | 2016-10-18
Przeczytana: 18 października 2016

Nie pamiętam o czym to było.

Monia | 2014-06-14

Oj zupełnie nam nie pod pasowała. Czytałam ją 7 latce i była znużona, ja też. Ciężki język, historie jakieś takie nieciekawe, czasami niezrozumiałe. Nie dla nas.

Gabi | 2015-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2015