Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Tłumaczenie: Mirosława Sobolewska
Seria: Historyjki dla ciekawskich dzieci
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Warum brauchen Haie keinen Zahnarzt? Vorlesegeschuchten fur neugierige Kinder
Ag2S

Dwadzieścia dwie zabawne i pomysłowe historyjki z kolorowymi obrazkami Heike Vogel dają odpowiedzi na najrozmaitsze dziecięce pytania, wspierając rodziców we wprowadzaniu ciekawskich w tajemnice świata. Dlaczego pingwinom nie marzną stopy? Czy można jeść i pić, stojąc na rękach? I skąd na świecie wzięło się tak wiele języków? Bartek zastanawia się, dlaczego papużka o imieniu Pikuś, należąca do jego kuzyna Olka, nie spada z drążka, gdy śpi. Amelka jest ciekawa, co kolor morza ma wspólnego z tęczą, a Julek wyjaśnia swojej siostrze Paulinie, skąd się biorą kolorowe paski w paście do zębów. Gucio dziwi się, że tata rozmawia z roślinami, za to Krysia siedzi z babcią u fryzjera i zgłębia tajniki wiedzy o kolorach włosów.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Daka70 | 2019-10-12

Fantastyczna książka dla ciekawskich sześciolatki i mamy.

ewa | 2017-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Szczerze polecam nauczycielom oraz rodzicom, którym się "chce". Bardzo inspirująca pozycja. Rozbudza ciekawość świata. Podsuwa wiele pomysłów zarówno na ciekawą, urozmaiconą lekcję, jak i zabawy w domowym zaciszu połączone z eksperymentowaniem.

aningro | 2016-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Polecam nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. W wieku 30+ dowiedziałam się dlaczego mi burczy w brzuchu i skąd się biorą kolorowe paski w paście do zębów. Gorąco polecam!!! MUST HAVE dla każdego dziecka ciekawego świata

Zzyciaksiazek | 2015-07-22
Przeczytana: listopad 2013

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, dlaczego burczy w brzuchu, czy da się jeść i pić stojąc na rękach lub poznać prawdę o tym, czy papugi spadają z żerdzi w trakcie snu, to ta książka jest właśnie dla ciebie.

„Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty?” to doskonały sposób na zaspokojenie dziecięcej ciekawości. Pozwala w wybrnąć z wielu sytuacji, gdy na pytanie dziecka „dlaczego”, „po co”, „jak” odpowiadamy jedynie „nie wiem”. Książka wzbogacona jest zabawnymi ilustracjami Heike Vogel. Dopełniają one całość i sprawiają, że poznawanie świata staje się jeszcze ciekawsze.

Dlaczego warto czytać książki dzieciom? Zapewniamy im rozrywkę, rozwijamy ich wyobraźnię i budujemy więź. Przy okazji na nowo odkrywamy świat i dowiadujemy się o tym, dlaczego rekiny nie potrzebują stomatologa i o wielu zagadkach, na które nie zwracamy uwagi, lub po prostu zapomnieliśmy jak fascynujący i zadziwiający jest świat.

Więcej: www.zzyciaksiazek.blogspot.com

mamawdomu | 2015-02-21
Przeczytana: 01 września 2014

Czy Wasze dzieci też zadają milion pytań na minutę? Czy znacie odpowiedzi na wszystkie? Ciekawość to piękna cecha u dzieci. Maluchy poprzez pytania uczą się odbierać otaczający nas świat, a przy tym chłoną wiedzę jak przysłowiowe gąbki. Jednak my dorośli, nie zawsze potrafimy odpowiedzieć na zadane pytania. Ostatnio wybrałam się do księgarni w poszukiwaniu książek, które pomogą mi nauczyć chłopców czegoś nowego i pomóc przy szukaniu odpowiedzi.
Książka pisana jest w formie krótkich scenek, a bohaterowie zadają pytania pod wpływem jakiegoś zdarzenia. Dzięki temu nie jest nudna, a dzieci chętnie słuchają opowiadań, szczególnie na dobranoc. A i pytania są bardzo ciekawe! Czy wiecie dlaczego Indianin nie nosi brody lub dlaczego żyrafa ma taką długą szyję? Historyjki dla ciekawskich dzieci zawierają odpowiedzi na 22 pytania i to nie tylko abstrakcyjne, ale i te często zadawane przez dzieci jak np. „dlaczego morze jest niebieskie” lub „dlaczego czasami męczy nas czkawka”.

Autorzy (Petra...

kobietazasciankowa | 2013-12-13

Maleństwo | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

Bycie Mamą to fajna rzecz...hmmm ... no dobra, są takie chwile, kiedy chwyciłabym dwa małe potworki mieszkające ze mną i zagilgotała je na śmierć. Zwłaszcza gdy mówią jedno przez drugie zadając sto milionów bezsensownych pytań. Niektóre pytania są naprawdę bzdurne, ale są też takie, które powodują, że mój mózg wrze niczym lawa w wulkanie. Kiedy dorwałam w swoje ręce książkę pt. Skąd się biorą dziury w serze" byłam przeszczęśliwa. Ilość trudnych pytań przerosła nawet Starszą, która w wymyślaniu wkurzających pytań jest naprawdę niezła. Z wypiekami przeglądała poszczególne pytania i odpowiedzi. Teraz przyszła kolej na drugi tom.
"Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty" utrzymana jest w tej samej formule co część pierwsza. Pytania zostały pomysłowo wplecione w krótkie scenki z życia wzięte. Mali bohaterowie zadają pytanie pod wpływem jakiegoś zdarzenia, którego analiza pomaga małemu czytelnikowi wczuć się w sytuację, a co za tym idzie odpowiedź na pytanie często budzi radość z...

knigoholiczka | 2013-10-18
Przeczytana: 18 października 2013

W dobrym czasie wydano tę książkę. Jeszcze wiele czasu do świąt (całe dwa miesiące), niewiele osób zastanawia się nad prezentami. Jeśli macie do obdarowania (z jakiejś okazji) dziecko mające 4-7 lat to ta książka będzie idealnym prezentem.
Ciekawa i kolorowa okładka na pewno zainteresuje, a i we wnętrzu książki czeka kilka niespodzianek- historyjek. Dodatkowo twarda oprawa sprawi, ze książka dłużej "przeżyje" zabawy dzieci. Jak wiadomo każde dziecko zadaje milion pytań, na które rodzic nie zawsze zna odpowiedź. Dzięki autorom tej książki będzie można poznać odpowiedź przynajmniej na kilka z nich. W formie krótkich historyjek dowiemy się na przykład czy Eskimosi potrzebują lodówki, dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty, dlaczego pies podnosi nogę gdy siusia. Niby proste pytania, człowiek dorosły zna na nie odpowiedź, ale gdy dziecko zada milion takich pytań trochę kręci się w głowie.
Książkę polecam, myślę, że warto przeczytać wspólnie z...