Momo nie lubi podróży

Okładka książki Momo nie lubi podróży Beata Sadowska
Okładka książki Momo nie lubi podróży
Beata Sadowska Wydawnictwo: Znak emotikon opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Znak emotikon
2018-06-04
2018-06-04
32 min.

Okładka książki Krew Agata Gójska, Maria Kadyszewska, Katarzyny Kowalczyk, Anna Krztoń, Natalia Kulka, Beata Sadowska, Beata Sosnowska, Karolina Sosnowska, Olga Wróbel, Marta Zabłocka, Zavka
Krew Agata Gójska, Maria...
Okładka książki I jak tu nie podróżować (z dzieckiem) Paweł Kunachowicz, Beata Sadowska
I jak tu nie p... Paweł Kunachowicz,&...

Kolejna warta uwagi książka mojego synka. Treści edukacyjne związane z ciekawostkami dotyczącymi różnych krajów zostały wplecione w przygody psa nie przepadającego za podróżami -a raczej za długim pobytem w trasie, bo na miejscu zawsze mu się podoba ;) Często wracamy do Momo, jako że nie mamy w bloku miejsca dla psa, to czytamy sobie psie przygody w ramach zastępstwa. Książkę kupiłam synkowi podczas warsztatów w księgarni poświęconych psiej tematyce. Książka jest zabawna, a z moich obserwacji wynika iż dziecko więcej zapamiętuje z książek w których wiedza wpleciona jest w fabułę (choć pięknie ilustrowane wydania encyklopedyczne też posiadamy i zaglądamy do nich regularnie).

Momo nie lubi podróży 📖 Beata Sadowska
Momo to u nas hit 😍 piękne wydanie, cudna opowieść no i przeuroczy pies. Momo jest takim naszym psim przewodnikiem, idealnym dla dzieci, bo tak jak one boi się tego co nieznane, w każdym nowym miejscu czuje się nie swojo, ale ufa swojej Pani i dzięki temu poznaje świat. Mój młody bardzo polubił przygody Momo, czytamy je po raz kolejny i nadal wspaniale się przy tym bawimy 😁 Serdecznie polecam, bo to świetna książka, rozwijająca, ucząca nowych rzeczy i przede wszystkim wprowadzającą cudowny klimat w wieczorne czytanie 😍
Magda z magdaandbooks

Momo nie lubi podróży 📖 Beata Sadowska

moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Poznajcie Momo. To pies rasy Rodezjan, ma trzynaście lat i nie lubi podróży. To znaczy nie znosi samego przemieszczania się z miejsca na miejsce samochodem, samolotem czy pociągiem. Kocha za to zwiedzać nowe miejsca, poznawać różnorodne kultury, smakować nowych potraw. Razem ze swoimi opiekunami odwiedza wiele krajów i miast od Zakopanego aż po Tokio. Wyrusza też w podróż, aby zobaczyć lodowiec czy mongolskie stepy.

Momo nie lubi podróży to kilka opowiadań o przeuroczym psiaku Momo zwiedzającym razem z opiekunami cały świat. Spodobało mi się przede wszystkim dlatego, że to książeczka, która bawi i uczy. Przygody Momo są po prostu interesujące, lekkie, potrafią zaciekawić dziecko i utrzymać jego uwagę. Poza tym autorka mimochodem wrzuca do opowieści mnóstwo ciekawostek na temat danego miasta, kraju, jego krajobrazu, charakterystycznych potraw czy kultury. Myślę, że najmłodsi naprawdę wiele się z niej dowiedzą o świecie, podróżach i podróżowaniu.

Koniecznie muszę jeszcze wspomnieć o ilustracjach. Zostały utrzymane w popularnej ostatnio stylistyce, która znakomicie rozwija spostrzegawczość u dzieci. Jest na nich naprawdę mnóstwo szczegółów przedstawiających przedmioty, czynności i aktywności. Przy przeglądaniu tych obrazków można wsiąknąć na długie godziny.

Czy polecam? Mi książka Beaty Sadowskiej bardzo się spodobała. Czytaliśmy ją z dzieckiem każdego wieczoru jako czytankę na dobranoc, a teraz przeglądamy bogate w szczegóły ilustracje. Twarda okładka sprawia, że książka sprawdzi się też jako pomysł na prezent.

moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com

"Momo nie lubi podróży" to książka, która ma w sobie coś z przewodnika, coś ze słownika i coś z bajki ;) Główny bohater Momo, to pies rodezjan, który niekoniecznie lubi podróże samochodem, samolotem i innymi środkami transportu. Momo obawia się tego co jest mu nieznane, w nowych miejscach czuje się niepewnie, ponieważ nie zna panujących tam zwyczajów i nie rozumie obcych języków. Momo jednak kocha swoją rodzinę, która uwielbia podróże. Ze swoją Panią Momo pomimo obaw pojedzie choćby na koniec świata :)

Wraz z psem Momo czytelnik ma szansę wybrać się do Zakopanego na narty, zobaczyć najwyższy szczyt Alp, przejść przez największe skrzyżowanie świata, czy też przespać się w namiocie zwanym jurtą. A przy okazji młody mól książkowy pozna znaczenie różnych słów i powiedzonek, np. optymista, różowe okulary, horyzont, panorama. Jak również pozna zwyczaje panujące w innych krajach i dowie się, że np. siorbanie w Azji wcale nie jest oznaką złego wychowania :D

"Momo nie lubi podróży" to książka, która zainteresuje swą treścią dzieci i przy okazji czegoś nauczy. Sporo w niej tekstu, ale ilustracje również zajmują znaczącą pozycję. Książka spodobała się i mojej prawie siedmiolatce i dwulatce, choć tej drugiej zdecydowanie bardziej ze względu na ilustracje niż treść, która jest dla niej jeszcze zbyt trudna ;)

Zdjęcia książki możecie zobaczyć na moim blogu, zapraszam

Dziś otrzymałam książkę i z moją pięcioletnią córką zaczęłam lekturę.

Myślałam, że przeczytamy jeden, góra dwa rozdziały, po czym będzie chciała się zająć czymś innym… No cóż, pomyliłam się;) Córkę pochłonęły do tego stopnia przygody trzynastoletniego psa Momo, że książkę musiałam przeczytać całą!!!

I powiem szczerze, że nie tylko dla niej była to podróżnicza przygoda.

Cudownie, że pani Beata Sadowska „odwiedziła” kraje mniej popularne. Przedstawienie tradycji tych krajów, najciekawszych miejsc czy też potraw, w fantastyczny sposób pokazuje różnice je dzielące, jednocześnie ukazując, że wszędzie możemy odnaleźć coś, co te kraje łączy.

Ilustracje, na których tak wiele się dzieje, przyciągają uwagę najmłodszych czytelników i niejednokrotnie wywołują salwy śmiechu!

Dziś otrzymałam książkę i z moją pięcioletnią córką zaczęłam lekturę.

I powiem szczerze, że nie tylko dla niej była to podróżnicza przygoda....

Niezwykle barwna, pięknie ilustrowana opowieść o podróżach głównego bohatera - Momo, trzynastoletniego psa rasy rodezjan. Momo nie jest entuzjastą podróży, nie we jak się zachować, co wolno, czego nie, w zabawny sposób wprowadza młodych czytelników w kulturę obcych, nieraz bardzo egzotycznych krajów. Lekka, zabawna opowieść, dość duża czcionka i cudowne ilustracje - idealna lektura dla młodego czytelnika, który od niedawna samodzielnie zagłębia się w krainę liter. Dzięki dużemu formatowi, twardej okładce, książka może być też wspaniałym prezentem.

• Witek
  • Z polecenia
  • Przeczytane 2020
  • Samodzielne
  • Czytane Szymonowi

Dodaj cytat z książki Momo nie lubi podróży

Video

Video