Tutaje

Wydawnictwo: Wydawnictwo TADAM
monika

„W Tutajach czas nie płynie ani wolniej, ani szybciej. Potrafi jednak zaskakiwać kierunkami, w których popycha bohaterów – mieszkańców lasu. Każdy zwierzak to wyjątkowy charakterek, z zaletami, wadami oraz całą paletą emocji. Do Tutajów można trafić przez przypadek lub celowo – przez skrytkę w starej chacie. Świat, w którym czujemy się ważni, doceniani, lubimy i szanujemy siebie oraz innych, odważnie pokonujemy wszelkie przeszkody i z ciekawością zaglądamy w głąb siebie, może każdego dnia być dla nas magicznym miejscem. Zapraszamy dzieci i ich rodziców do podróży w leśne zakamarki, gdzie będzie śmiesznie, często wzruszająco, a gdy trzeba – wspierająco!”

źródło opisu: https://wydawnictwo-tadam.pl/publikacje/tutaje/

źródło okładki: https://wydawnictwo-tadam.pl/publikacje/tutaje/

zaczytanasowka | 2019-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Jak zwykle wydawnictwo Tadam, wydało piękną książkę :)
Świetny papier, twarda oprawa i śliczne ilustracje :)
Ilustratorem jest Marcin Minor. Kochani wykonał kawał świetnej roboty.
Książka dzieli się na trzy części :
1) Przeprowadzka
2) Talenty
3) Przyjaciele

"Przeprowadzka" opowiada historię rodziny Myszek, które ze względu na warunki atmosferyczne, postanawia się przeprowadzić. Część rodzinki zaciera łapki, na samą myśl o wyprowadzce :) Nowy domek, nowi przyjaciele, przygoda ...
Niestety kilka myszek strasznie się obawia wyprowadzki. Przecież tutaj znają każdą dziurkę, skrytkę czy patyczek. Mają mnóstwo przyjaciół. Wiadomo... na główkę kapie deszcz, domek od kilku dni podmywa woda... Ale co jeśli w nowym miejscu będzie gorzej ? Zobaczcie jak skończyła się przygoda myszek.

"Talenty" to historia pewnego ropucha.
Uwielbiał śpiewać wraz ze swoim bratem. Niestety Pan Maurycy pokochał sztukę.
Jak poradzą sobie z tym bracia ? Czy zmiana hobby zmieni coś w ich życiu...

Właśnie tego szukam w literaturze dziecięcej. Tego cudownego świata pełnego miłości, zaufania, magii, wiary i wartości. Może niektóre wypowiedzi wydawały się nieco nienaturalne, zbyt wymuszone w swej słodyczy, ale to drobiazg. 3 opowieści dotyczące mieszkańców niezwykłej krainy "Tutaje" mających swoje marzenia, słabości i wątpliwości. Wspaniałe ilustracje, malarskie. Czuć bijące z tej książki ciepło. Bardzo Wam ją polecam! :)

SpadłoMizRegała | 2018-11-08

W życiu kieruję się zasadą, że najlepiej wyłożyć kawę na ławę, niż obchodzić temat dookoła i pozwalać jedynie domyślać się, o co mi chodzi. Proste rozwiązania są najlepsze, a bycie bezpośrednim (nie mylić z bezczelnym) usprawnia komunikację. Dążę do tego, że o ile na co dzień taki sposób komunikacji mi pasuje, o tyle z dziećmi czasami lepiej jest rozmawiać na różne tematy poprzez wymyślone historie. Jako że sama niespecjalnie posiadam dar do tworzenia dziecięcych opowieści, zawierzam tym, którzy to potrafią.

Ewa Minor jest psychologiem, a jej mąż Marcin świetnym ilustratorem. Wspólnie stworzyli trzy historie, które złożyły się na przepiękną książkę zatytułowaną tak, jak nazywa się kraina, w której mieszkają jej bohaterowie – Tutaje. Trzy opowiastki, z których każda podzielona jest na kilka rozdziałów, pozwalają dziecku nazwać pewne emocje i zrozumieć wiele zaobserwowanych sytuacji. Dzieci są świetnymi obserwatorami – często zaskakują mnie swoimi spostrzeżeniami i uwagami na...

Fey | 2018-10-24
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 20 października 2018

Wygląda na to, że 'Tutaje' to jedna z nielicznych książek, co do której nie mam żadnych krytycznych uwag. Napisana jest naprawdę z klasą, w prosty sposób trafiający bez wątpienia do najmłodszego czytelnika. Wszystkie historie są przystępne, nie da się w nich znaleźć żadnych niedomówień, nie ma tutaj strasznych wilków i okropnych wiedźm, które mogłyby straszyć dzieciaki po nocach. Dodatkowo książka sama w sobie jest po prostu piękna. Już okładka powoduje, że mam chęć trzymania tej pozycji zawsze na widoku, a wspaniałe ilustracje dopełniają jedynie pełni dzieła. Wszystko w 'Tutajach' dopięte jest naprawdę na ostatni guzik. Uważam, że to wspaniały prezent pod choinkę. Nie tylko dla najmłodszych czytelników.

Więcej na: https://urzadksiazki.blogspot.com/2018/10/tutaje-ewa-i-marcin-minor.html

zaczytanamamabooks | 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018

Książka „Tutaje”
Autor Ewa i Marcin Minor
Wydawnictwo @wydawnictwotadam
Nasze wybory, przekonania na temat świata, wybory zawodu, sposobu spędzania czasu często zabarwiony jest strachem. Robimy rzeczy, które są rozsądne, które należy robić, a nie koniecznie te, które odzwierciedlają nasze marzenia.
Książka składa się z trzech historii, każda z nich opowiada o innym wydarzeniu, łączy je jednak to samo miejsce i ci sami bohaterowie.
„Tutaje” opowiadają o przyjaźni, odwadze i uczą, że czasem podjęcie pewnego ryzyka może wyjść nam na dobre. W rozdziale pierwszym poznacie przemiłe leśne myszki, które odważyły się wyruszyć w poszukiwaniu nowego domu.
Książka opowiada również o tęsknocie, którą za bliską nam osobą, uczy empatii. Uczy także mówić otwarcie o swoich słabościach. Czytając tę historię, będzie łatwiej zrozumieć dzieciom, że jeżeli sami będziemy obdarzać innych dobrem i pomocą, to dobroć i wyrozumiałość...

110. "Tutaje" Ewa i Marcin Minor

Tutaje ❤ to tutaj czytelnik, i mały, i duży, otulony zostanie ciepłym słowem, bajkowym klimatem, wielką mądrością zaklętą w prostych słowach. To tutaj nasze czytelnicze serce skradnie przygaszona kolorystka, dopracowane ilustracje, kipiące z tejże grafiki emocje. A to wszytko oddane w wielkim, formacie, który podkreśla wyjątkowość Tutajów.
Tutaje to trzy historie, które podejmują się wyjaśnienia bardzo ważnych zagadnień: przeprowadzki, zazdrości i kwintesencji prawdziwej przyjaźni.

PRZEPROWADZKA
"Zobaczcie kochani, to, co na początku wydawało się trochę straszne, bo nowe i nieznane, okazało się dla nas najlepsze".

Przedłużająca się ulewa zmusza rodzinę myszek do poszukania nowego domku. Opuszczają miejsce w którym się urodziły, dorastały, w którym spędziły wiele pięknych chwil i które kochają całym mysim serduszkiem. Podejmują jednak ważną decyzję i całą rodziną ruszają w poszukiwanie bezpieczniejszego lokum.
Niezwykła bajka, która idealnie...

Poraz kolejny jestem w czytelniczym i wizualnym niebie ♥️!
Po pierwsze duży format, który osobiście uwielbiam w książkach dla dzieci 😍. Po drugie niesamowite ilustracje spod "pióra" genialnego Marcina Minora - postacie są wielowymiarowe, dopracowane, idealne! A trzecia sprawa, to z pozoru proste, ale w rzeczywistości bardzo mądre i przyjazne czytelnikowi (zwłaszcza najmłodszym) trzy bajki, które uczą i wychowują, a także dostarczają wiele naprawdę niezapomnianej zabawy. Historie pokazują dzieciom co w życiu jest naprawdę ważne - przyjaźń, zrozumienie, odpowiedzialność czy wyrozumiałość oraz wsparcie. Mysz o imieniu Ryś, ropuszki - Marcel i Lolek, a także jeż Maciej to postacie, które Wasze pociechy z pewnością pokochają 😊.
Polecam!

Lady Margot | 2018-10-09

LADYMARGOT.PL

Ach, znowu piszę do Was z perspektywy małej dziewczynki, którą się teraz czuję. Zawsze, kiedy zamykam książeczkę od Wydawnictwa TADAM, jestem tak urzeczona tym, z czym przyszło mi się recenzencko zmierzyć, że naprawdę żałuję, iż w tym momencie sama nie mam dziecka, z którym natychmiast mogłabym przeżyć tę przygodę jeszcze raz. Dziecka, przed którym mogłabym otworzyć ten wspaniały, niezwykle mądry świat i czuć wewnętrzny spokój, że swój rodzicielski obowiązek wprowadzania małego człowieka w świat, uwrażliwienia go i zaszczepienia w nim miłości do literatury, wykonuję perfekcyjnie. Przyrzekam, nie istnieje wydawnictwo, które z większą miłością i dbałością o każdy szczegół, wydaje literaturę dziecięcą.

Przed Wami najnowsze dzieło Wydawnictwa TADAM – „Tutaje” 🙂

***

POSTACI

Myszki – bohaterowie pierwszej opowieści.
Ropuszek Lolek i ropuszek Maurycy – bohaterowie drugiej historyjki.
Jeżyk Maciuś – bohater opowiastki trzeciej.

FABUŁA

Na fabułę tej krótkiej, aczkolwiek...

monika | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

Niezwykle czarująca książka dla Młodego Czytelnika. Trzy, magiczne opowiadania które bawią i wzruszają, ale przede wszystkim uczą szacunku do inności.