I jak tu nie podróżować (z dzieckiem)

Wydawnictwo: Otwarte
podróż, dziecko, rodzina, porady, poradnik
MuMin84

Uwielbiamy zdrowy, aktywny tryb życia. Biegamy, wspinamy się, jeździmy na rowerach. Oboje kochamy podróże, choć nasze gusta w kwestii temperatur znacznie się różnią. Czasem wyjeżdżamy osobno, czasem całą drużyną, nawet ze zwierzakami. Pojawienie się Tyśka, wbrew przewidywaniom wielu osób, nie zatrzymało nas w domu. Co więcej, zyskaliśmy fantastycznego towarzysza podróży i wzajemnie uczymy się świata. Wyprawy z dzieckiem nie tylko są możliwe, ale i sprawiają prawdziwą frajdę! Teraz do naszego teamu dołączył drugi syn – Kosma. No to w drogę!

Ta książka to nie tylko zapis podróżniczych przygód, ale również zbiór porad ekspertów. Psycholog Maria Rotkiel opowiada o znaczeniu rodzinnych wyjazdów dla prawidłowego rozwoju malca, pediatra i gastroenterolog Piotr Dziechciarz wyjaśnia, jakich posiłków dzieci powinny unikać w trakcie podróży, a Magdalena Kordaszewska z portalu Zabawkowicz.pl radzi, jakie zabawki najlepiej spakować do wakacyjnego bagażu. Filozof Marcin Fabjański wskazuje, czego dziecko może nauczyć się od natury.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2016

źródło okładki: http://otwarte.eu/

Sylwia | 2019-03-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019

Co za wspaniałe gwiazdroskie pitu-pitu! Lubię Beatę Sadowską, ale kiedy po raz tysiąc trzydziesty czwarty poznaję ją po ksywce "Sadziu" mieszanej z "Kuną" mam dość. W tej książce ani razu nie padła odpowiedź na zadane w tytule pytanie, więc jeśli ktoś się łudzi to niech przestanie. Nie brakuje bardzo mocno nieuporządkowanych anegdotek z wyjazdów Autorów, jednakże są tak zmiszmaszowane, że momentami gubiłam się w jakiej części świata akurat jesteśmy. Jest multum dźwiękonaśladowczych wyrazów, ksywek, obrazków, historyjek, dialogów pisanych codziennym językiem... jeśli komuś mało to są jeszcze kolorowe strony z wypowiedziami "ekspertów". Myślę, że tej książce brakuje jeszcze przepisów kulinarnych. To już byłoby wtedy kompletne dno.

Zaczytana | 2018-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2018

Na prawdę, można było ta książkę streścić w jednym wywiadzie, byłby wtedy ciekawy, niestety w większości są to powtórzenia i - sorry ale - przechwalki. Kto ma dziecko ten wie, że trafiają się różne "egzemplarze" i mówienie wszystkim że warto podróżować w ciąży, czy z malutkim dzieckiem "Bo mi się udało i było fajnie" jest zwyczajnie nadużyciem. Kiedyś czytałam wywiad z Sadowska i wydała mi się fajna, po przeczytaniu Książki dalej uważam że ma ujmujaca osobowosc ale z poglądami na temat podróżowania z dzieckiem trudno się zgodzić. ta pozycja nie powinna była powstać.

ania | 2017-06-03
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Można przeczytać

Kinga | 2017-05-08
Przeczytana: 07 maja 2017

Mimo iż realia podróży odbiegają zdecydowanie od moich wypraw to znalazłam w tej książce kilka ciekawych uwag i pouczających wiadomości.

Magda | 2016-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2016

Książka na jeden wieczór.
Bardzo ciepła, rodzinna, pozytywna lektura.
Daje pozytywnego kopa i pokazuje, że dalekie podróże są możliwe nawet z 3 miesięcznym szkrabem.
Nie jest to poradnik, a zapis luźnych myśli, przypadkowych historii.
Wydała mi się nieco chaotyczna, nie do końca przemyślana, taka trochę pisana na kolanie.
Mimo wszystko polecam jako dobry motywator.

iloooR | 2016-10-27
Przeczytana: 20 października 2016

Spodziewałam się, że w książce znajdę informacje pomocne do organizowania podróży z maluszkiem, a okazało się, że książka jest luźnym opisem podróży Pani Beaty, Pana Pawła i ich synka ;/ No nie o to mi chodziło...