Unikat. Biologia Wyjątkowości

Wydawnictwo: Dobra Literatura

Jeśli chcemy zrozumieć siebie, musimy zrozumieć także naszą wyjątkowość. Biologia uczy, że każdy z nas jest wyjątkowy już na samym początku naszego istnienia. Nasz rozwój jest realizacją potencjału, którego główną cechą jest właśnie niepowtarzalność. Perspektywa przyjęta w tej książce pozwala zrozumieć, jak bardzo ważne jest to, że każdy człowiek to unikat, i jak cenna jest różnorodność z...

Jeśli chcemy zrozumieć siebie, musimy zrozumieć także naszą wyjątkowość.

Biologia uczy, że każdy z nas jest wyjątkowy już na samym początku naszego istnienia. Nasz rozwój jest realizacją potencjału, którego główną cechą jest właśnie niepowtarzalność. Perspektywa przyjęta w tej książce pozwala zrozumieć, jak bardzo ważne jest to, że każdy człowiek to unikat, i jak cenna jest różnorodność z tego wynikająca.

źródło opisu: Strona wydawcy

źródło okładki: Strona wydawcy

Qulturasłowa | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Czy jesteśmy wyjątkowi?
Czy kiedy widzimy grupę uczniów na szkolnym boisku, możemy o nich powiedzieć, że są do siebie podobni? Co więcej, czy możemy założyć, że skoro są podobni, to będą podatni na te same metody wychowawcze, że tak samo będą odbierać otaczającą ich rzeczywistość? Między innymi nad tym właśnie zastanawia się Marek Kaczmarzyk, nauczyciel i wykładowca, popularyzator nauki, twórca programów i podręczników szkolnych. A właściwie nie zastanawia się, a dowodzi, że konieczne jest istnienie różnych szkół dla różnych uczniów, bowiem koncepcja zunifikowanej instytucji zupełnie nie sprawdza się wobec różnorodności i niepowtarzalności każdej jednostki.
Swoje przemyślenia, poparte dowodami oraz zakończone wnioskami, mogącymi stanowić wskazówkę na przyszłość, przedstawia w rewelacyjnej (i rewolucyjnej) książce „Unikat. Biologia wyjątkowości”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Dobra Literatura. To kolejna już książka z serii „Kontrasty i kontrowersje”, poruszająca ważnie tematy...

KuLtUrAlNiE | 2018-05-30

W niniejszej książce autor dzieli się z czytelnikiem szeroką wiedzą. Prezentuje swój temat z różnych punktów widzenia. Z perspektywy biologii, chemii, fizyki, genetyki, psychologii, socjologii. Człowiek bowiem jest tak złożoną istotą, że mimo wielu aspektów i badań, wszystkiego - zdecydowanie i z pewnością - nie jesteśmy w stanie o nim pojąć.
Co wynika z treści? Przede wszystkim fakt, że każdy z nas jest tym tytułowym unikatem. Jest niepowtarzalny i bardzo autonomiczny. Jest nośnikiem zróżnicowanych cech i predyspozycji. Ilu ludzi, tyle reakcji na określoną sytuację. Stąd też wystrzegajmy się - zwłaszcza w pracy z dziećmi - tzw. mierzenia wszystkim jedną miarą. Może się to okazać iście krzywdzące. Blokujące pewne zdolności i tym samym hamujące kreatywny rozwój jednostki.
W Unikacie... wyjątkowość każdego dziecka, każdego człowieka została trafnie porównana do płatków śniegu. Każda śnieżynka jest inna. Ma różną budowę. Na jej kształt wpływ ma wiele czynników -...

Measimul Weronika | 2018-06-10

"Unikat" to naprawdę dobra książka, którą z czystym sercem mogę wam polecić. Dzięki niej możemy zrozumieć naszą wyjątkowość z punktu widzenia różnych dziedzin nauki. Jest napisana lekkim językiem, ale jednocześnie ciekawym, a przez to przyjemnie się ją czyta. Jeśli lubicie literaturę popularnonaukową to z całą pewnością Wam się spodoba. Duża dawka wiedzy w cienkiej książce, to co lubię najbardziej! 💛 A okładka jest przepiękna!

Kawazliterami | 2018-06-02
Na półkach: Recenzenckie, 2018, Przeczytane, Mam!
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Podróż po biologicznych mechanizmach naszej wyjątkowości. Polecam każdemu rodzicowi, który chciałby traktować wszystkie swoje dzieci "po równo" i każdemu nauczycielowi podchodzącemu do swoich uczniów jak do jednej grupy, która wymaga identycznego postępowania.
Poza tym bardzo bogaty, ciekawy język. Czytając miałam wrażenie, że jestem na spotkaniu autorskim/wykładzie ulubionego profesora

magdaandbooks | 2018-09-22
Przeczytana: 22 września 2018

Unikat Biologia wyjątkowości 📖 Marek Kaczmarzyk
Kto jest wyjątkowy, no kto?
Dzisiaj trochę wolnego, więc jest czas, żeby poczytać coś poważniejszego. Trochę nauki, trochę mądrości i już człowiek, trochę inaczej patrzy na swoje dzieci, na ich wyjątkowe cechy. Warto przeczytać, choćby tylko po to, żeby docenić niepowtarzalność każdego z nas. Dopasowywanie wszystkich do tej samej sztancy nie jest dobre i może spowodować duże straty w rozwoju szczególnie dzieci. Nie bójmy się różnorodności 😊
Polecam Magda z magdaandbooks

Nelyt | 2018-06-04