Cesarstwo popiołów

Okładka książki Cesarstwo popiołów Anthony Ryan
Okładka książki Cesarstwo popiołów
Anthony Ryan Wydawnictwo: Mag Cykl: Draconis Memoria (tom 3) fantasy, science fiction
Draconis Memoria (tom 3)
The Empire of Ashes
Mag
2018-09-05
2018-09-05
2018-07-03
Wojciech Szypuła, Małgorzata Strzelec
smoki

Udało mi się skończyć tę serię, co bardzo mnie cieszy. Bardzo przyjemna to była lektura w klimacie starych, dobrych fantasy ze smokami, statkami, bitwami, a nawet odrobiną "czarów". Ten tom wydaje mi się być bardzo nieśpieszny, mimo że trup ścieli się tutaj gęsto.

I właśnie fakt tego, że bohaterowie tu umierają pokazał mi, że ja tak właściwie nie odczuwam w stosunku do nich większych emocji. Moje odczucia ograniczały się zasadniczo do myśli: "oj, szkoda". Zakończenie też jakoś nie wbiło mnie w fotel, chociaż uważam je za bardzo realistyczne, a cała lektura dla mnie była taką stabilną, prostą linią zaangażowania.

Na pewno odczuję brak kolejnego tomu, bo bardzo lubiłam z tą serią spędzać wieczory.

Bardzo przyjemna trylogia, ale nie jakoś szczególnie wybitna. Nie lubię schematu, gdzie główni bohaterowie wiedzą skądś gdzie mają iść, jednak nie mają pojęcia co tam znajdą i co tam będą robić. Jedyne co wiedzą, to że to coś pomoże im uratować świat. Strasznie to naciągane dla mnie.
Bardzo podobał mi się temat splugawionych, ich zmian pod wpływem kryształów, tego jak ich umysły się łączyły. Cały opis obrony przed nimi, był bardzo ciekawy.
Konstrukcja świata, pozyskiwanie produktu ze smoków - to wszystko też na duży plus.
Jedynie te nieszczęsne wyprawy, teoretycznie bezcelowe..
Było to pierwsze moje spotkanie z panem Anthonym Ryan'em, ale na pewno nie ostatnie. Polecam :)

Ostatnia część podobała mi się trochę mniej, niż poprzednie, ale i tak bardzo przyjemnie mi się ją czytało.
Dużo walki, dużo akcji. Nie do końca satysfakcjonujące zakończenie - dość realistyczne moim zdaniem.
Jestem zawiedziona względem jaja czarnego smoka. Można było wykorzystać je ciekawiej.

Jeśli kiedyś wyjdzie kontynuacja, na pewno po nią sięgnę.

Jeśli kiedyś wyjdzie kontynuacja, na pewno po nią sięgnę.

Bardzo nie chciałam kończyć czytać ostatniego tomu Draconis Memoria - mam po niej czytelniczego kaca giganta.

Ta trylogia, była najlepszą czytelniczą przygodą mojego życia, jeśli chodzi o motyw smoków.

Bardzo dużo akcji, emocji, nieprzewidywalnych zachowań, ciekawych postaci, smoków, cywilizacji, śmierci... Same wydarzenia rozgrywają się na wielu kontynentach, w wielu miastach, w dżungli, a nawet pod lodem.

Bitwy, walki i wojna na lądzie, w powietrzu i na wodzie. W życiu nie spodziewałabym się, że bitwy morskie mogą mnie tak zainteresować.

Nie rozumiem, dlaczego o Anthonym Ryanie nie jest głośno. Każdy fan fantastyki powinien siegnąć po jego książki. Ja w planach mam kolejne, a tę trylogię będę polecać każdemu.

Czytałem ostatnio pod wieloma względami średnie i nawet słabe książki, ale przy żadnej ostatnio się tak nie wymęczyłem jak przy tej serii.
W zasadzie wszystkie słabości i zarzuty z tomu poprzedniego pojawiają się i tutaj. Książka jest po prostu nudna, fabuła jest bardzo słabo przemyślana, rozwój bohaterów w zasadzie nie istnieje. Pierwszy tom był obiecujący, jednak cała reszta jest po prostu źle rozpisana i mało angażująca czytelnika. Samo zakończenie serii również wypada marnie.
Tak więc wymęczyłem, mam nadzieję, że nigdy więcej tej serii już nie ujrzę.

Ponad 600 stron zażartej jatki. Bitwy na morzu, bitwy na lądzie, nawet bitwy w powietrzu. Ogrom smoków oraz splugawionych. Ostatnia część trylogii obfituje w brutalne sceny wojny ludzko-smoczej, ale pomimo juchy wylewającej się z papieru, książka potrafi momentami znużyć. Końcówka mało satysfakcjonująca. Niemniej, warto przebrnąć.

Będzie naprawdę krótko:

Ależ to było dobre! Interesujące, zaskakujące i chwilami działające na nerwy. Moim zdaniem, najlepszy tom serii. Zdecydowanie warto przeczytać :)

Będzie naprawdę krótko:

Książka z jednej strony bardzo dobra, wciągająca, bohaterowie ciekawi, z drugiej zakończenie troszkę rozczarowuje. Czytając końcówkę zastanawiałem się: "to już? To wszystko było tylko po to?" To co mnie męczyło, to powtarzające się ataki smoków niebieskich, czerwonych i zielonych, a dokładniej opisy tych ataków. Rozumiem, że to miało pokazać jak ich dużo i jak bohaterowie mają trudno, ale zamiast tego położył bym większy nacisk na rozwój postaci. W każdym razie miła rozrywka to była i właściwie szkoda, że to już koniec tej przygody.

Trzeci tom Draconis Memoria nie zachwyca .Pomimo wielu wątków akcja jest przewidywalna , a bohaterowie wykreowani w dwóch poprzednich tomach nie rozwijają swoich osobowości. Ktokolwiek będzie czytać ten tom , może poczuć się rozczarowany.

3 tom podobny w stylu i tresci do poprzednich. Galopujaca akcja oraz nader powierzchowne potraktowanie glownych bohaterow sprawiają, że książka przypomina komputerową strzelanke. Na rynku jest pełno o wiele lepszej fantasy.

Dodaj cytat z książki Cesarstwo popiołów