Grabiszyce : nasza wieś, nasza historia : historia Grabiszyc w opowieściach mieszkańców wsi

Wydawnictwo: Fundacja "Dziki Zachód

„Książka „Grabiszyce. Nasza wieś, nasza historia” opowiada o powojennej historii Grabiszyc ustami samych mieszkańców wsi. Czas płynie, podręczniki historii się zmieniają, zaś ludzka pamięć przenosi wiedzę o tym co było, bezpośrednio z pokolenia na pokolenie. Jednak by do tego przekazu doszło, musi spotkać się nadawca – opowiadający historię i chętny do je wysłuchania odbiorca. Publikując...

Jednak by do tego przekazu doszło, musi spotkać się nadawca – opowiadający historię i chętny do je wysłuchania odbiorca. Publikując takie opowieści chcemy zatrzymać i upowszechnić chociaż część z relacji przekazywanej ustnie.” (fragment wstępu)

W publikacji znalazły się wspomnienia następujących osób:
Józefa Czerwak-Lachowicz, Janina Benc, Regina Bielecka, Maria Jedlińska, Irena Kogut, Maria Śliwińska, Jan Fedyszyn, Jan Pietrasz, Jan Piętka, Jan Twardochleb

Zespół redakcyjny: Olga Chojak, Anna Hernik, Remigiusz Hryciuk, Marcin Rębarz
Redakcja historyczna: Barbara Grzybek

Nakład: 1000 egzemplarzy

Publikacja jest bezpłatna, dostępna do wyczerpania nakładu w siedzibie Fundacji Dziki Zachód.

źródło opisu: http://dzikizachod.org/projekty.html

źródło okładki: https://e-isbn.pl/IsbnWeb/record/show_cover.pdf?picture_id=22913

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!