Przebudzenie

Tłumaczenie: Magdalena Bułas
Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 8)
Wydawnictwo: Da Capo
The awakening
romans
Amanda

Jak uwieść gorliwego profesora ekonomii, który na domiar złego jest jeszcze zapalonym automobilistą i zwycięzcą wielu rajdów? Saga rodu MontgomerychAmanda, piękna, lecz dość oryginalna córka właściciela wielkiej plantacji chmielu, ma przed sobą nader skomplikowane zadanie - odwrócić uwagę profesora od właściwego celu jego wizyty. Zadanie tym trudniejsze, że dziewczyna zakochuje się po uszy w przystojnym gościu.

zabielka | 2016-01-29
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Czy mi się podobała? -A i owszem. :) Z tym że tak Nie do końca.
Brakowało mi chyba troszkę humoru autorki, który lubi okazywać w rewelacyjnych rozmowach swych bohaterów. Jednak nie dam mniejszej oceny, ponieważ uważam że należy docenić autorkę za pomysłowość,,, W każdej książce rozpoznajemy inny, oryginalny temat przewodni. Również tutaj, Dziewczyna zamknięta w czterech ścianach, może i nie żyjąca w biedzie, ale jednak tłamszona przez najbliższych. Wykańczana psychicznie i co gorsze nie zdająca sobie z tego sprawy... Aż do momentu poznania Pana Mondgomerwgo.... :)
No, nic Polecam i pozdrawiam :)

Amoretta | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Trochę rozczarowała mnie ta książka. Amanda, dziewczyna-dziecko, podporządkowana bez reszty guwernerowi i ojcu, bez własnego zdania, bez woli. Rano dostaje listę na której wypisane ma czynności całego dnia. A jest nimi pójście do toalety, gimnastyka, nauka , testy, dyskusje na tematy naukowe. Jest niczym encyklopedia. I jeden gorący wieczór z doktorem Montgomerym budzi ją z letargu i widzi wielką niesprawiedliwość jaka dotyka robotników na plantacji chmielu. treść bardzo dobra, nie zaprzeczę, jednak postać Amandy dla mnie była sztuczna i mdła. Przeczytałam, ale nie wrócę już do tej pozycji.

sigma122 | 2016-09-15
Przeczytana: 09 lutego 2016

Amanda, córka właściciela plantacji, codziennie dostaje od swojego guwernera listę, na której wypisane ma czynności całego dnia, w tym wyjścia do toalety. Zna świetnie kilka języków i potrafi rozmawiać na różne tematy. Codziennie odrabia zadane jej lekcje. Problemem jest to, że Amanda jest już dorosłą kobietą, która żyje całkowicie podporządkowana guwernerowi i ojcu. Jedyne o czym marzy to ślub z Taylorem, swoim guwernerem. Tę "sielankę" zaburza przybyły na plantację doktor ekonomii, którego Amanda ma za zadanie oprowadzać po okolicy. Dziewczyna odkrywa, że życie to nie tylko nauka, ale też przyjemności.
Książkę świetnie mi się czytało, zwł. początek. Końcówka trochę słabsza, ale i tak się wciągnęłam i przeczytałam ją w 2 dni. Polecam.

Baśka Tarnosch | 2010-07-27
Przeczytana: 2010 rok

Młoda Amanda przesiaduje w domu od 14 lat i pobiera prywatne lekcje.Codziennie wieczorem otrzymuje liste zajęć tj. 7.15 wstać i ubrać się 8.00 śniadanie 8.45 przygotowanie do egzaminu z francuskiego 11.06 ćwiczenia 11.32 kąpiel... Żyje pod kloszem ,który jej nauczyciel Telor przygotował.Co ciekawe Amanda nie dostrzega w tym nic złego , a jej nauczyciel zaaproponował jej ślub niemal że nie pytając ją o zdanie. Ten koszmar mógłby trwać, ale naszczęście pojawia się młody doktor ekonomii , które jest kobieciarzem oraz niezwykle przystojnym męzczyzną.Zakochuje się od razu w Amandzie lecz gdy okazało się iż Amanda nie ma w sobie uczuć próbował zrezygnować na szczęśce w porę spostrzegł że to przez Teylora. Postanowił ją stopniowo" budzić". Czy Amanda się zakocha w profesorku i czy będą żyli dług i szczęśliwie?Przeczytajcie sami. Przepraszam za błędy. :)

NIENACZYTaNA | 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Nawet interesująca historia, najciekawsze jest to, że opis z okładki całkowicie odbiega od opisanej historii. Chyba tylko imiona się zgadzają.

eve | 2014-01-11

Fajna książka na relaks. Zamiast nudnych serialów w TV można przeczytać sobie taką historyjkę.

annie warhol | 2015-09-18

czytałam jak miałam trzynaście lat i bardzo mi się podobało, dobre erotyczne opisy

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

"Czy pani zdaje sobie sprawę z tego, że większość farmerów sprzedaje wodę robotnikom?" (Da Capo)

Mieszalka13 | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016