Wybawca

Okładka książki Wybawca Jude Deveraux
Okładka książki Wybawca
Jude Deveraux Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 6) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Saga rodu Montgomerych (tom 6)
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
The Raider
Da Capo
1994-01-01
1994-01-01
Magdalena Rakowska
miłość romans

Fantastyczna :D

Fantastyczna :D

Ze względu na banalnie brzmiący tytuł omijałam szerokim łukiem, a opis też nie zachęcał.
Ale dość wysokie oceny sugerowały, że coś jest na rzeczy.
Faktycznie, od początkowego zainteresowania naszym bohaterem stykamy się z trudem codziennego życia bohaterów, zwłaszcza połowy małż, aż po intrygi , które się piętrzą i dostarczają nam super zabawy.
Momentami dialogi rozśmieszają , ale ta irytująca Jessica w duecie z Alexandrem poza wkurzeniem , to na koniec książki mocno rozbawiły mnie.
Zabawna lektura.

Ale dość wysokie oceny sugerowały, że coś jest na rzeczy.
Momentami dialogi...

Czytałam dosłownie parę dni temu, a już mam problem by ocenić 😑🙄
Myślę że opowieść jakich wiele, na pewno przyjemny romans na popołudnie bądź dwa.
Koncepcja mężczyzny, który się przebiera fajna, ale jak kobieta (zaradna i dość inteligentna) która w tłustym paniusiu rozpoznaje od razu chłopaka z dzieciństwa nie widzi go w mężczyźnie z maską do tej pory mnie zaskakuje...
W każdym razie polecam na relaks bądź zabicie czasu, bo choć autorka próbowała to nie jest to powieść wielkich lotów

Czytałam dosłownie parę dni temu, a już mam problem by ocenić 😑🙄
W...

Zachęcona dość pozytywnymi opiniami, sięgnęłam po kolejną z książek o rodzinie Montgomery, niestety było to wielkim błędem.
"Wybawca" okazał się wielkim rozczarowaniem. Wypunktujmy rozczarowania:
1. Porażająca głupota głównych bohaterów- nie jestem w stanie powiedzieć kto mnie bardziej irytował, wszystkie ich decyzje nie miały żadnego sensu i logiki.
2. Powtarzający się motyw w złych książkach: mało romansu w romansie- w poszukiwani miłości między bohaterami czytelnik potrzebuje lupy. Autorka przesadziła z motywem "kto się czubi ten się lubi"
3. Romanse historyczne dzielą się zazwyczaj na dwa typy, albo są stricte o miłości i relacjach bohaterów albo mamy jakąś zagadkę/intrygę do rozwiązania + miłość- i "Wybawca" chyba w zamyśle miał zaliczać się do drugiej kategorii...niestety mamy tu niewypał. Rozwiązanie głównego problemu nie było ani ciekawe, ani pomysłowe czy wzruszające. Zastanawiało mnie tylko jak/kiedy autorka odkryje przed Jessie prawdziwą tożsamość Alexa, gdy już do tego doszło po raz kolejny obnażona została głupota Jessie...bo co ciekawe wszyscy wiedzieli prócz niej.

Na plus mogę zaliczyć jedynie rodzeństwo Jessie. Naszła mnie jednak refleksja nad tytułem "Wybawca" -nie wiem jaki jest tytuł oryginalny, ale ja podczas czytania czekałam na wybawienie od tych męczarni, liczyłam na jakiegoś Wybawcę...ale trochę mniej nieudolnego niż Alex.

"Wybawca" okazał się wielkim rozczarowaniem. Wypunktujmy rozczarowania:
2. Powtarzający się...

Super świetna fantastyczna. Ma wszystko to co lubię w romansach Da Capo. Polecam na jesienny wieczór lub poprawę humoru.

Jak można kochać i nienawidzić tej samej osoby. Jednak można:)

Jak można kochać i nienawidzić tej samej osoby. Jednak można:)

Znakomita książka. Należy do moich ulubionych. A Alex? Prawdziwa perełka. Mężczyzna,dla którego można stracić głowę.

główna bohaterka jest tak wkurrr...zająca, że czasami ma się ochotę ugryżć kartkę. poza tym ok

Zastanawiałam się czy dać ocenę "dobra", czy "bardzo dobra". Podniosłam poprzeczkę jednak, ponieważ pomysł, mimo że jest lekkim plagiatem, Fajnie pokazany. :)
Bohaterów bez dwu zdań można polubić. Ciągle przeżywamy lepsze lub gorsze ich perypetie. :) Autorka jest świetna, więc nie ma co narzekać pozostaje mi tylko polecić. :)
Pozdrawiam :)

Pozdrawiam :)

kolejna książka tej autorki za mną. ale miałam spotkanie. po prostu super. jestem zachwycona WYBAWCĄ. ta zwrotna akcja, dynamiczna, w tle miłość, zazdrość. jestem pod mega wrażeniem.

• Romans historyczny
  • Romans