Obca w świecie singli

Patronat LC
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Edipresse literatura obyczajowa, romans
Edipresse
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje damsko-męskie relacje rodzinne spotkanie uczucie współczesna kobieta
literatura obyczajowa, romans
2018-05-23

Bardzo przeciętna i przewidywalna powieść. Nie wywołała u mnie żadnych emocji. Momentami zbyt długie opisy i częste powtórzenia mnie nudziły.
Nie jest to historia, która zapadnie czytelnikowi w pamięć, tylko zwykłe, kobiece czytadło. Zakończenie też bardzo pobieżne i napisane jakby na szybko. Niestety nawet okładka jest kiczowata.

Ciepła powieść o dwojgu ludzi, których w krótkim czasie życie zmusiło do wydoroślenia i podjęcia wielu ważnych decyzji. Książkę ''lekko'' się czyta i pokazuje ona, że nie tylko pieniądz rządzi światem :)

Fajna opowieść o tym, że warto walczyć o to, na czym nam naprawdę zależy. Dwie różne historie, lecz obie bardzo "teraźniejsze".

Po jeziorze Mara płynie łódź, lekko posuwa się po wodzie. Ciszę przerywa jedynie uderzanie wioseł o wodę i okrzyki ptaków. W łodzi siedzi kobieta, mężczyzna i czteroletnia dziewczynka. Spędzają tu urlop, mają domek letniskowy. Dziewczynka jest bardzo zapatrzona w ojca, Uwielbia spędzać z nim czas. Nagle na środku wody zauważają wyspę, mała od razu chce tam wejść i...

Karolina i Jakub w podobnym czasie trafiają do świata singli. Obydwoje muszę poradzić sobie z utratą najbliższej osoby i na nowo poukładać swoje życie. Ich drogi się ze sobą splatają i ta dwójka zostaje najlepszymi przyjaciółmi. Nawzajem sobie pomagają i wspierają w trudnych chwilach. Czy przyjaźń damsko-męska istnieje? Czy bycie singlem jest naprawdę takie złe?

Gdy...

Bardzo fajnie się czytało. Agnieszka jedynaczka córka Zygmunta Michalskiego właściciela jednej z najlepiej prosperujących restauracji w Krakowie ma dość wiecznego czekania na Jakuba swojego partnera i ojca ich córeczki Martynki który pracuje w restauracji jej ojca. Agnieszka postanawia wyprowadzić się jak najdalej od Jakuba żeby ukarać go za błędy ojca i utrudnia mu...

W zeszłym roku wypożyczałam książki Krystyny Mirek jedna za drugą, ponieważ są łatwe i przyjemne. Są łatwe i przyjemne, ponieważ z góry wiadomo, że opowieść skończy się happy endem, mężem i dzieckiem, a według mnie nie tylko na tym zycie polega.
Problemw tym, że dany tytuł nic mi nie mówi, nie pamiętam tresci :D Z całej twórczości najbrdziej urzekła mnie Saga rodu...

Typowo kobiece, lekkie, czytadełko. Szału nie było...

Dobrze, że na różne gusty czytelnicze rynek wydawniczy odpowiada bogatą ofertą. W ostatnich latach szczególnie amatorki książek obyczajowych mają w czym wybierać. Jedną z bardziej popularnych i lubianych autorek, co widać na serwisie LC, jest Krystyna Mirek. Postanowiłam i ja tę pisarkę poznać. „Obca w świecie singli” daje się przeczytać w jeden dzień lub w dwa wieczory. ...

Co tu dużo mówić, czyta się szybko ale niczym się nie wyróżnia. Historia jakich wiele, ale chyba też o to chodzi.
Nieskomplikowana historia, dobra do oderwania się od szarej rzeczywistości ale nic poza tym.

Dyskusje

• 2018