Całun nieśmiertelności

Tłumaczenie: Lucyna Targosz
Cykl: Kroniki Nicci (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Shroud of Eternity

Całun nieśmiertelności zaczyna się tam, gdzie się kończy Pani Śmierci. Potężna czarodziejka Nicci i jej towarzysze – niedawno pozbawiony daru Nathan i młody Bannon – wyruszają w dalszą podróż, przepędziwszy bezlitosnych Norukai, łowców niewolników, z Rena Bay. Misja Nicci – ocalić świat; wspólna misja – przywrócić Nathanowi magiczny dar. Kierując się zagadkowym proroctwem wiedźmy Red idą na...

Całun nieśmiertelności zaczyna się tam, gdzie się kończy Pani Śmierci.
Kierując się zagadkowym proroctwem wiedźmy Red idą na południe od Kol Adair, ku wspaniałemu miastu Ildakar, w którym czas przestał płynąć.

źródło opisu: www.rebis.com.pl

źródło okładki: www.rebis.com.pl

filozof | 2018-11-23

okładka
taka jak ma być
skąd
moje
Moja opinia
Doskonała,fantasty.Pełna akcji i napięcia.
Mnóstwa magii,czarnej i dobrzxe.
Mamy,tu dużo magicznych istot.Nie tylko,elf czy troll.
Są też inne.
Podobała mi się,też ta piaskowa pantera.
Ciekawe,jak wygląda tak na żywo.
Nicci,no kobieta ma tyle przygód.
Że,szacun jej życie.To pełnw zakrętów.
Oczywiście mamy tu też niewolników.
A co,ktoś musi coś robić.
Na każdej stronioe,coś się dzieje.Bo,dlaczxego ma się nie dziać.
Fantasty musi być z powerem.Po to jest fantasdty,o tu byli kamienni.
Wojownicy,ciekawe w jakim fantasty jeszcze są.
No ja nie pamiętam.
A jak się super kończy.
Teraz tylko kupić tom numer 3.

Tibora | 2018-12-22
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niestety bardzo przewidywalna, brak zaskoczeń - ale dobrze się czyta.

Liczę na zdecydowanie lepszy 3 tom oraz wreszcie znaczący rozwój bohaterów!

PS. Minusy? Zdecydowanie podwójna moralność - roztrzaskiwać skamieniałych żołnierzy - nie ma problemu, ale jak jeden się ocknął to nagle dylemat moralny - bez refleksji czy wcześniej zniszczeni żołnierze żyli...
Nie zauważenie zniknięcia kompana - poważnie mamy 3 bohaterów i nie pilnują się nawzajem? Dla Nicci ważniejsza jest pantera niż zniknięcie przyjaciela...
Brakuje również kogoś (Poszukiwacza Prawdy?)który będzie zastanawiał się nad szerszą perspektywą, czy dalekosiężnymi konsekwencjami (które z łatwością może dostrzec czytelnik!).
Zasmucający brak rozterek Nathana - mam z powrotem moc (poza tym bohater który już wykonał swoje zadanie przestaje być potrzebny, a sami wiemy czym to się u Goodkinda kończy...) a nasz bohater - brakuje żeby tylko wzruszył ramionami...

ZaczytanyIntrowertyk | 2018-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2018

Udało się! Przebrnęłam przez "Całun nieśmiertelności"... A przyznam, że nie było łatwo. Czułam się, jakby to nie był Goodkind (A jego Miecz Prawdy ubóstwiam!) - nudnawa większość książki, dopiero ciekawe zakończenie, które ciągnęło się dość długo (a we wcześniejszych książkach rozwiązanie zawsze było szybkie). Do tego postacie... Nathan mało refleksyjny i infantylny, Nicci dumna i też jakby bezrefleksyjna. No i Bannon, naiwny i słaby, ale jednak świetny szermierz. Dla mnie to było dziwne, męczyłam się okropnie, nawet pomimo wielu ciekawych pomysłów jak okrutny kreator ciał i wiele obrzydliwości z nim związanych. Nie wiem czy to wina tłumaczenia, ale forma naprawdę była ciężka. Jest mi bardzo przykro z tego powodu, bo lubię Goodkinda.

Aleksandra | 2018-09-26

Po nieco nudnawym pierwszym tomie "Kronik Nicci" miałam nadzieję, że w "Całunie nieśmiertelności" akcja przyspieszy i Terry Goodkind znowu zafunduje czytelnikom dużą dawkę epickich, pełnych magii przygód. Akcja faktycznie nieco przyspiesza, a nasi bohaterowie mają przed sobą konkretny cel i nie chodzą już z miejsca na miejsce pomagając wszystkim przypadkowym ludziom spotkanym na swej drodze. Niestety ponownie otrzymujemy pewną ilość skrótów wydarzeń z poprzednich książek, które trochę spowalniają tempo wydarzeń.
W "Całunie nieśmiertelności" brakowało mi tego, za co uwielbiam "Miecz Prawdy" - zaskakujących zwrotów akcji, ciekawych rozwiązań dylematów bohaterów, napięcia towarzyszącego pochłanianiu wzrokiem każdej strony... dużo większą radość czerpałam z czytania o losach Richarda i Kahlan. W "Kronikach Nicci" bohaterowie są w większości papierowi, dialogi kwadratowe, bardzo szybko można domyślić się, kim jest tajemnicza Lustrzana Maska, a postać głównego antagonisty Nicci także nie...

Daniel Taberski | 2018-10-13
Przeczytana: 13 października 2018

Terry Goodkind swoim zwyczajem podejmuje narrację niezwłocznie po zakończeniu poprzedniego tomu cyklu. Dowiadujemy się co słychać w Ildakarze po 1500 latach chwalebnej izolacji - i - co dla wytrawnego czytelnia nie będzie pewnie dużym zaskoczeniem - okazuje się, że jest tam niezły pasztet.
Książka jest dobrze napisana, fabuła fajna, choć może odrobinę przewidywalna. Warsztatowo na bardzo wysokim poziomie. Zdecydowanie polecam.

Ashka | 2019-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2019

Nie jest ta książka szczytem pisarskich możliwości Terry’ego Goodkinda, zwłaszcza porównując z niektórymi tomami Miecza Prawdy. Ale ja kocham to uniwersum i bohaterów, więc dla mnie powieść ta była wręcz idealna.

Piękne miasto Ildakar i nowe wyzwania dla bohaterów. Dużo się działo i nie sposób było nudzić się podczas lektury. Tylko Nicci wykazała się i zaczęła myśleć dopiero pod koniec, choć mogła wcześniej użyć swojej super potęgi. Trochę byłam nią zawiedziona.

Zakończenie epickie. Oj, będzie się działo w kolejnym tomie!

Lilisce | 2018-11-17
Przeczytana: 11 listopada 2018

Cały Goodkind. Miałam trochę wrażenie, że skończył się cykl o Richardzie to zaczął dokładnie taki sam cykl o Nicci - wędrówka, przygody, nowe miejsca i bohaterowie. Czytało się szybko i dość przyjemnie.

Martin | 2018-10-14

Tu Nicci musi walczyc z rezimem i despotyczna czarodziejka Thora. To pokazuje, ze nawet w miastach moze byc sie zle i ze moga byc zepsute.

Piotr Kamiński | 2019-03-05
Przeczytana: 05 marca 2019

Miałem już nie czytać serii, ale znowu się skusiłem. Może być.

Ola | 2019-03-15
Przeczytana: 15 marca 2019