Książka Roku 2018

Odyssey One. Przebudzenie Odyseusza

Tłumaczenie: Paweł Dembowski
Cykl: Odyssey One (tom 6)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Odysseus Awakening
kuba2000p

Powstrzymać nieuniknione. Taka jest misja Erica Westona, kapitana okrętu Konfederacji „Odyseusz”, patrolującego rubieże przestrzeni Priminae i starającego się przewidzieć kolejne ataki Imperium. Dzięki stworzonemu przez Ziemian napędowi tranzycyjnemu ludzkość może mieć szansę w walce z przeważającymi siłami wroga. Gdy jednak „Odyseusz” stara się powstrzymać siły Imperium przed zdobyciem...

Gdy jednak „Odyseusz” stara się powstrzymać siły Imperium przed zdobyciem tajnych danych, które w nieodpowiednich rękach mogą doprowadzić do katastrofy, systemy okrętu zaczynają zachowywać się coraz bardziej chaotycznie, a załogę nawiedzają widmowe postacie. Weston i jego załoga muszą się zmierzyć nie tylko z wrogiem, ale i z własnym okrętem, który nagle wydaje się ożywać.

źródło opisu: http://www.drageus.com/ksiazki/odyssey-one-6-przebudzenie-odyseusza/

źródło okładki: http://www.drageus.com/ksiazki/odyssey-one-6-przebudzenie-odyseusza/

Jarek Zawisza | 2018-08-26
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Nie wiem jak autor to zrobił, ale w pierwszej połowie szóstego tomu jeszcze podkręcił tempo, zagęścił akcję, jeszcze intensywniej opisał walki w przestrzeni i abordaże statków!

Ale, minęło sześć tomów, kapi... a przepraszam komodor Eric Weston, zdążył już zjeść na śniadanie Drasinów, popijając gorącym espresso.
Po czym od niechcenia wbił śrubokręt marki Top Tools w oko wszechpotężnego kosmicznego Imperium...
A jego postać, nadal jawi nam się jako fragmenty pudełka po obuwiu męskim rozmiaru 43, subtelnie posklejane taśmą bezbarwną, gdzieniegdzie gustownie ozdobione fragmentami folii aluminiowej...

Akcja, cóż... super że jest!
Ale ja osobiście to chciałbym po przeczytaniu sześciu tomów, posiadać o głównym bohaterze, wiedzę nieco większą niż ta jaką mam o prezydencie Surinamu (jeśli w tym kraju mają prezydenta).

Idąc dalej.
W tak zwanym międzyczasie (końcówka tomu II), autor uraczył nas wspomnianym powyżej Imperium.
Okazało się że istoty je tworzące, to również jakiś wariant...

veinylover | 2019-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Choćby nie wiem ile formalnych głupstw zaserwowałby w tej książce autor - dałem się w to wszystko wciągnąć, jak dziecko. Kolejny tom serii autora jest podobnie emocjonujący, jak poprzednie. Czyta się to z przyjemnością dziecka wysłuchującego bajki o Czerwonym Kapturku. Zły wilk dostaje rzecz jasna po nosie, ale gajowy nie potrafił wilka zastrzelić. Wilk uciekł.
Czytadełko polecam tym, którzy lubią sobie pofantazjować o Wszechświecie pełnym różnych mniej lub bardziej złowrogich cywilizacji składających się z jednostek posiadających przeważnie ludzkie gęby i chodzących na dwóch nogach.

jamisiek1978 | 2018-06-06
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Jedna wielka bitwa kosmiczna. Ja to lubię :) Czytało się znakomicie.
Poza bitwą niestety, w zasadzie brak było treści. Nie dowiedzieliśmy się niczego o świecie i postaciach. To coś nowego, co się narodziło z pewnością jest ciekawym preludium do dalszych wydarzeń.
Cóż z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.

Smuggler | 2018-05-31
Przeczytana: 31 maja 2018

Szósty tom tej space-opery i autor chyba chwycił drugi oddech. Cały tom to praktycznie akcja, akcja, akcja - i na skalę kosmiczną i lokalną. Przyznam, że łyknąłem jak pelikan szprotkę. Co prawda zakończenie wprawia w zakłopotanie - ale taki też był zamysł autora. I wkurza mnie, że z rok będę czekał na wyjaśnienie tego, co tam zaszło.

LibertyPrime | 2019-01-08

Krótko i nie porywająco mimo że cała ta książka to właściwie jedna wielka bitwa. Nasz niezmordowany kapitan jest wcieleniem czystego geniuszu, odwagi i honoru. I nawet jeśli coś nie wyjdzie to i tak wszystko kończy się dobrze. Zapomnijcie o jakieś skomplikowanej strategi i dowodzeniu. Kurs na wroga i napierdalamy. To nic że nagle twój okręt zaczyna wariować a po korytarzach biegać duch dziecka. W końcu nasz bohater jest nieśmiertelny ;) "Kurs na wroga, strzelać ze wszystkiego co mamy". Równie dobrze mógłby dowodzić worek kartofli, tak bardzo drewniany jest nasz bohater. Zakończenie też dziwne choć od połowy książki było wiadomo co się święci. Teraz nasz dzielny kapitan będzie jeszcze bardziej potężny i niepokonany jakby tego było mało.

Albo coś się popsuło albo ja staje się coraz bardziej wymagającym czytelnikiem.

b3ny666 | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

Kolejny tom kosmicznych przygód Erica Westona - czyta się błyskawicznie, jak zresztą poprzednie... Zdecydowanie godne polecenia!

-1 gwiazdka za zarwane noce :)

GrafnertAboutBooks | 2018-10-19

Całą recenzje znajdziecie tutaj http://grafnertpl.blogspot.com/2018/07/odyssey-one-tom-6-przebudzeni-odyseusza.html, pozdrawiam KG

wieleczytacz | 2018-07-25

Okropność.
Okrucieństwo.

Postacie w powieściach Curriego to papierowe wycinki, co nie przeszkadzało mi tak długo aż opisy walk, taktyka w kosmicznych starciach były ucztą dla umysłu i duszy.
Tutaj jedno, długie centralne starcie
a) nie ma żadnej wartości ani wagi fabuły. Epilog "Przebudzenia" możnaby z drobnymi zmianami przekleić do "króla wojowników" I nie stracilibyśmy absolutnie nic.
b) Starcie na całą książkę można opisać w jednym zdaniu. "Lecimy na siebie, strzelamy, podstawowe manewry, O nie, okręt szwankuje, strzelamy więcej." Bitwa, czyli właściwie cała książka, jest nudna, nie do zapamiętania.

Mam wrażenie, że seria Odysei staje się słabym serialem. Książka nie zamyka żadnych wątków, otwiera tylko nowy.

Proszę, nie czytajcie tego.

Judge | 2018-07-30
Na półkach: Przeczytane, Scifi
Przeczytana: 30 lipca 2018

Zgrabnie napisana space opera. Biorąc pod uwagę, że ten cykl pochodzi z początków twórczości autora, to można wybaczyć potknięcia i brak bardziej rozbudowanej fabuły (aż się prosił, aby zbudować całe uniwersum na kanwie tego cyklu gdzie można by ukazać większe ukazanie kwestii politycznych).

Nie ukrywam, że cały cykl czytałem z zapartym tchem i gorąco polecam wszystkim którzy poszukują dobre wojenne SF, z odrobiną Hard-SF.

Radek | 2018-04-15

Akcja, akcja, dobra, ale dzieciak na końcu książki mnie rozwalił