Jestem szczęśliwym singlem

Wydawnictwo: Edipresse Książki
poradniki
sil

Wiedziałam, że muszę zostać w nieszczęśliwym związku i wiedziałam, że nie mam dokąd odejść. Wiedziałam, że jest mi źle z nim, ale byłoby mi jeszcze gorzej bez niego. Nie było więc wyjścia. Pozostawało więzienie. Więzienie w moim własnym sercu pod wielkim głazem, który zwisał z jego krawędzi tak groźnie, że pewnego dnia mógł spaść, pociągnąć za sobą lawinę i zgnieść po drodze wszystko, łącznie...

Więzienie w moim własnym sercu pod wielkim głazem, który zwisał z jego krawędzi tak groźnie, że pewnego dnia mógł spaść, pociągnąć za sobą lawinę i zgnieść po drodze wszystko, łącznie ze mną i z całym moim życiem.

Czy wiesz jak to boli? Pewnie wiesz.

Jesteś jak dzikie zwierzę przykute do łańcucha i chociaż marzysz o wolności, to wiesz, że jeśli tylko zrobisz kilka kroków za daleko, łańcuch szarpnie cię za gardło i zatrzyma. I choć będziesz płakać, błagać Boga o pomoc i skarżyć się na swój los, nic się nigdy nie zmieni. Dlatego że tak już musi być.

Czy myślisz, że to jest miłość?

W tej książce opowiem ci co odkryłam i zrozumiałam o miłości, związkach, emocjonalnym uzależnieniu, odzyskaniu wolności i szczęściu. I o tym, że znalazłam szczęśliwą miłość dokładnie wtedy, kiedy przestałam jej szukać.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Książki

źródło okładki: Wydawnictwo Edipresse Książki

Katarzyna | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

„ … Będziesz kochał i nienawidził, będziesz uciekał i wracał, będziesz czuł rozpacz i szczęście na zmianę …”

Te opozycje ciekawie prezentują życie w pojedynkę. Singiel w dzisiejszych czasach traktowany jest jak „dziwoląg”. Często pojawiają się pytania: A gdzie mąż? Dzieci? A nawet dochodzący kochanek? Czasy i ludzie się zmienili. Może trzeba pomyśleć o tym, że komuś jest tak wygodnie … Przed Wami publikacja, którą doceniło już wielu czytelników w całej Polsce.

Wisława Szymborska w jednym z wywiadów powiedziała „ … jestem sama, ale nie samotna…” Te słowa stanowią dla mnie idealne odniesienie do nowej książki Beaty Pawlikowskiej. Wiele osób różnie ocenia dziennikarkę, ja w samych superlatywach, ale są też tacy, którzy po prostu nie lubią rad. Pawlikowska podkreśla, że każdy jej związek był pełen szarpiących rozterek, wątpliwości, a nawet niespokojnych pytań. Podróżniczka ceni niezależność, ale i zrozumienie.

Autorka wyraża wszystkie swoje myśli i spostrzeżenia. Podsumowuje mity...

Anna | 2018-06-19
Przeczytana: czerwiec 2018

Kolejna pozycja Beaty Pawlikowskiej, którą przeczytałam to książka pt. „Jestem szczęśliwym singlem”. Jak zwykle mogę powiedzieć, że poradniki tej autorki lubię czytać ponieważ są bardzo dobrze i zrozumiale napisane, mają w sobie coś skupiającego uwagę czytelnika. Lubię w tych książkach cytaty oraz ćwiczenia, które są do przemyślenia nad swoim życiem. Może niektóre rzeczy się powtarzają ale po to są właśnie poradniki aby ćwiczyć, myśleć pozytywnie i ciągle to powtarzać. Tym razem jest to książka, o tym jak ważne jest kochanie siebie, akceptowanie, przyjaźń ze samym sobą. Jak my ludzie teraz mało czasu spędzamy sami ze sobą „rozmawiając ze sobą”, nawet 10 minut nie potrafimy w słuchać się w swoje pragnienia, myśli i uczucia a jest nam to potrzebne do życia aby być szczęśliwym człowiekiem.

Vemp | 2018-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Nie kupuję tego. Moim zdaniem Pani Pawlikowska popada ze skrajności w skrajność. Książka pisana jakby w euforii nad swoim szczęściem (którym próbuje zarazić i próbuje nauczyć jak je osiągnąć) przypomina mi etap w chorobie dwubiegunowej... Chciałabym być lepszym człowiekiem i być bardziej szczęśliwa, ale rady autorki mnie nie przekonują, wręcz czułam się znużona czytając po raz enty tą samą konkluzję tylko ujętą innymi słowami. Książka mogłaby być cieńsza o 2/3... Niby autorka tłumaczy ten zabieg jako celowy, natomiast mnie tylko zmęczył. Raczej nie sięgnę po więcej mądrości tej Pani, aczkolwiek "nigdy nie mów nigdy".
Trzy gwiazdki za to, że książkę czyta się łatwo i szybko.

Agnieszka | 2018-07-17
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 lipca 2018

To pierwsza książka autorstwa Beaty Pawlikowskiej, którą przeczytałam i generalnie zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Książkę kupiłam całkiem przypadkiem, gdyż natknęłam się na promocję i stwierdziłam że może być ciekawa. Nie rozczarowałam się. Faktycznie czytałam ją z zaciekawieniem i dosyć szybko przekręcałam kolejne kartki lektury. Jest napisana łatwym do zrozumienia językiem. Przerwy w tekście pozwalają złapać oddech i chwilę pomyśleć. Podoba mi się pomysł z ćwiczeniami które proponuje Pawlikowska. Autorka zachęca nas do podróży wgłąb siebie i znalezienia tego co wymaga naprawy w nas samych. Nie pod każdym słowem i zaleceniem bym się podpisała jednakże sądzę, że jest to wartościowa książka i wiele rad z niej można wprowadzić w swoim życiu. Uważam, że jest to dobry poradnik dla osób pozostających w trudnej relacji ze swoim partnerem jak i osób poszukujących miłości. Może ona pomóc spojrzeć nam z innej perspektywy na naszą aktualną sytuację.

Izabelita | 2018-05-21
Przeczytana: 04 lipca 2018

Powiem tylko tyle: jeśli lubicie czytać teksty skopiowane z poprzednich książek no to... Wasz wybór. Całe szczęście, że nie wydałam kasy na te powtórki z powtórek bo wyrzuciłabym pieniądze w błoto. STANOWCZO ODRADZAM bo nie dowiecie się niczego takiego o czym już nie czytaliście wcześniej.

24.05.
Ostatecznie postanowiłam dopisać Wam coś więcej, żeby uzasadnić tak niską ocenę. No to jedziemy z koksem ;-)
W zasadzie nie powinnam narzekać bo książkę dostałam w prezencie, ale jednak ponarzekam.
Gdybym musiała podsumować to dzieło dwoma słowami napisałabym: ENCYKLOPEDIA POWTÓREK. Naprawdę.

Ziewałam wielokrotnie podczas czytania mówiąc do siebie w myślach:

- A o tym to czytałam w książce "W dżungli miłości",

- A ten przykład z kamieniami to był już gdzieś podawany,

- A te teksty to były w książce "Kurs szczęścia",

- A te zdania to z książki "W dżungli podświadomości" pamiętam.

I tak właśnie przebiegała moja lektura. Ja rozumiem,że jak ktoś napisał 173 (sic!) książki to siłą rzeczy...

angelika | 2018-03-20

Tytuł:Jestem szczęśliwym singlem

Autor:Beata Pawlikowska

Wydawnictwo:Edipresse

ISBN:978-8117-315-5

Cena katalogowa:39,90

Ilość stron:478

Moja ocena:5/6

O miłości związkach i szczęściu

Stworzenie szczęśliwego związku na pozór nie jest takie proste,jakby mogło się wydawać.Miłość i życie z drugą połówką na samym początku związku bywa zwykle przyjemnym odczuciem.Kto z nas nie zna motyli w brzuchu i euforii na samą myśl o naszej sympatii.Kolejne etapy dla niektórych par nie są już wcale,tak łatwe a pary muszą się zmierzyć ze złym światopoglądem na pewne aspekty.

By zrozumieć bardziej swoją podświadomość i emocje,Beata Pawlikowska napisała poradnik,który ma pomóc nam zburzyć stereotypy. Zakorzenić myśli,które sprawią ,że nasz związek rozkwitnie na dobre.

Beata Pawlikowska w swoim podróżniczym życiu ma za sobą wiele związków i tych udanych i tych mniej szczęśliwych. Autorka zebrała wszystkie myśli i doświadczenia w jeden zbiór książkowy.W książce znajdziemy wiele odpowiedzi...

ZaczytanaAgniesia | 2018-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Bardzo ciekawa książka, nie tylko dla singli!
Pani Beata pisze zarówno dla tych, którzy są sami, tych, którzy poszukują tzw. "drugiej połówki", tych, którzy byli w różnych związkach i tych, którzy w związku są.
Zaczerpnęłam z tej książki kilka ważnych wskazówek dla siebie, czytając niektóre rozdziały miałam wrażenie, ze są o mnie i moim życiu. I myślę, że wielu czytelników odnajdzie na stronach tej książki coś dla siebie. Choć nie zgadzam się ze wszystkim, o czym pisze autorka (w niektórych kwestiach wciąż mam inne zdanie), to ma bardzo dużo racji, bardzo dobrze, że dzieli się swoim doświadczeniem, bo dzięki temu może my unikniemy pewnych błędów.
Ćwiczenia zawarte w książce mnie nie przekonały, ale może komu innemu pomogą.
Osobiście bardzo polecam, ja jestem zadowolona, że sięgnęłam po tę pozycję.

Tylkomagiaslowa | 2018-06-26

Na okładce widzimy samą autorkę lektury, Beatę Pawlikowską.

Wydawnictwo postarało się ponieważ książka wydana jest w twardej oprawie, dzięki czemu nie jest podatna na szybkie zniszczenie, zagięcia etc. W środku znajdują się ilustracje, które pasują do treści i połączone są z fragmentami tekstu. Duża czcionka, dzięki czemu czyta się szybko i wygodnie, a marginesy i odstępy między wersami zostały zachowane. Literówek w tekście nie zauważyłam, więc jestem bardzo zadowolona z wydania, jakie dostałam.

Przechodząc do pióra autorki, muszę przyznać, że... jestem pozytywnie zaskoczona. Nie spodziewałam się, że niemal od razu jej styl przypadnie mi do gustu. Że wciąga mnie bez granic i będę czytała niema jak szalona wszystko to, co przygotowała dla nas pisarka. Pisząc tą recenzję, mam głowę pełną myśli, co mogłabym napisać o tej pozycji, ale gdy przychodzi co do czego - mam problem. Lektura ta zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że zabrakło mi "języka w gębie".

Czyta się...

Charlie1608 | 2018-09-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Naukowe
Przeczytana: 04 września 2018

Książka "Jestem szczęśliwym singlem" jest pierwszą książką jaką czytałam Beaty Pawlikowskiej i zdecydowanie jestem w szoku.

Kompletnie się tego nie spodziewałam. Książka opiera się na tym, że Pawlikowska wciąż i wciąż opowiada nam o tym, że powinniśmy szanować siebie, kochać siebie i... dać ludziom być sobą. Dużo osób wcześniej wspomniało, że jest to książka pełna powtórzeń. I to prawda!!
Ale to właśnie dzięki temu wiele rzeczy zostało w mojej głowie. Wiele rzeczy przebiło się przez ten zgiełk, nudę, i miliony stron.
Osobiście, pierwsze sto stron było dla mnie dość trudne, bo nie do końca się z tym zgadzałam. Ale po dłuższym czasie, wielu powtórzeniach i mnóstwa skupienia - dotarło do mnie co Beata chciała powiedzieć.
Zajęło mi to trochę czasu, ale przyznam szczerze, że wzięłam sobie do serca to co mówiła. Nie zawsze jest łatwo. Czasem cholernie trudno. Aczkolwiek, aczkolwiek.... wiem że ten wysiłek mi się opłaci. Widzę, że się opłaca.
Zaczęłam bardziej kochać siebie, zaczęłam...

Kobiety wpewnymwieku | 2018-08-09
Przeczytana: 05 maja 2018

Książka mnie zafascynowała z miejsca, pomimo że nie jestem singlem, więc nie oceniajmy książki po okładce. Tu znajdziecie przemyślenia również dla par już z długim nawet stażem, każdy oczywiście analizuje to po swojemu. Taka analiza przemyśleń wywiązała się na moim instagramie, gdzie zamieściłam stronę z książki. Każdy komentował cytat na swój sposób, naprawdę ciekawa konwersacja się wywiązała z tego. Ciekawe wnioski można z tego wynieść.
Z analizy komentarzy wywnioskowałam sobie, że osoby wypowiadające się, to już...

cd http://kobietywpewnymwieku.blogspot.com